Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire lehet káros a babára...

Mennyire lehet káros a babára ha a terhesség alatt megcsíp egy kullancs és nem vagyok beoltva ellene semmivel?

Figyelt kérdés
2008. jún. 1. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz belőle neked problémád (kokárdásodik a csípés, stb), akkor valószínű a babának sem! De mindenképp kérdezd meg a dokidat is erről!
2008. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ha 24 órán belül van eltávolitva a kullancs akkor nincs baj. Mert 24 óráig csak sziv, utána meg beléd ereszti ami benne ha fertőzőtt. De egyébként úgy hallottam, hogy nem is oltathatod be magad babásan, csak nagyon indokolt esetben.

Mindenképp kérd ki a dokid véleményét is.

2008. jún. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most akartam beoltatni a fiamat, de még túl kicsi hozzá. Viszont nekem is azt mondta az orvos, hogy ha időben észrevesszük és 24 órán belül eltávolítjuk, akkor még nem tud fertőzni. Azt mondta, hogy az a kisebb baj, ha a feje bennszakad, azt kilöki a szervezet, mint egy szálkát, legfeljebb kicsit begyullad körülötte, de negy bajt nem csinál. A nagyobb baj az, ha bent marad 24 órán túl, mert addigra már nem szív, hanem emészt és ekkor öklendezi vissza a kórokozókat is. (bár hozzá kell tenni, hogy én azt olvastam, hogy ez az első néhány órára igaz, a cikkben, amit olvastam, nem egy napról volt szó, csak 1-2 óráról.)

Szóval ha időben kiszedted, nem lesz semmi baj!

2008. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kullancs ellen nincs védőoltás, csak az általa terjesztett betegségek ellen. De az is igen ritka, én csak olyat ismerek akinek a munkája erdőjárás volt, így rengeteget volt olyan helyen ahol beszerezhette. Nem túl sok az esély rá, ne aggódj!
2008. jún. 2. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!