Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy tűnik terhes vagyok. Van...

Úgy tűnik terhes vagyok. Van már két gyerekem, és becsúszott a harmadik. Bármennyire is szeretném, nem tudom megtartani. Azt olvastam emelt összegű családi pótlékban részesülőknek ingyenes. Ez mit takar?

Figyelt kérdés
Konkrétan az egyik gyerekem tartósan beteg, emelt családit kapok utána. Akkor ezek szerint ingyenes? A haátorozaton az van, hogy én xy, xz nevű gyerekem után emelt összegű családi pótlékra vagyok jogosult...
2013. jan. 13. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Mármint az abortusz?

Én úgy tudom, hogy csak akkor ingyenes, ha beteg, vagy halott magzat miatt kell megszakítani a terhességet, vagy ha bizonyítottan nemi erőszak következtében fogant.

Ha el akarod vetetni a babát úgyis el kell menned a védőnőhöz, ő majd felvilágosít erről is, lehet, hogy jár neked valamilyen kedvezmény.

De amúgy sem túl drága az abortusz (sajnos), olyan 30.000 Ft körüli összeg.

2013. jan. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szociális alapon, ha alacsony a jovedelmed valóban ingyenes. Védőnő felvilágosít.
2013. jan. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
2013. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Ne öld meg!!!!!!!:-(((
2013. jan. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
75%

sajnos nem drága?

Szerintem egy csomó embernek még a 30e is sok...Nameg jobb lenne,ha csak azért tartaná meg a nem kivánt(!) gyereket valaki(vagy roszabb esetben szülés utánn a kukába dobná),mert nincs mondjuk 100 ezre abortuszra?

2013. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Akinek sok a 30.000 Ft abortuszra, az esetleg gondolkozzon el a védekezésen, ha már egyéb okok miatt nem teszi...
2013. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

Utolso! Sose felejtem el, amikor asszonykat kerdezte a riporter, hogy miert kell az abortusz.

-Mert nem vedekeztem.

-Miert nem?

-Mert nincs penz ra.

Tudod az a szomoru,hogy sokszor valoban ez a helyzet. A fogamzasgatlo tabletta draga, az ovszer szinten, a spiral majdhogynem megfizethetetlen. Mi marad? A megszakitasos modszer meg az imadkozas....

2013. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Valóban szomorú, hogy egyeseknek fontosabb, hogy széttegyék a lábukat, mint az, hogy esetleg megölik a magzatukat.

Ha én kerülnék olyan helyzetbe, hogy sehogy nem tudnám megoldani a védekezést, akkor nem szexelnék. Ilyen egyszerű.

De egyébként ha valaki ennyire nem bír magával, miközben egy fillérje sincs mondjuk óvszerre, de csak a szexen jár az esze, az oldja meg máshogy a dolgot, olyan módon, amivel nem lehet teherbe esni.

2013. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Szégyelld magad az alpári stílusodért. Tudod, vannak helyzetek, amikor nincs más lehetőség.... Kívánom, hogy soha ne kerülj ilyen helyzetbe sem te, sem a szeretteid. Gondolom, olyanról még nem hallottál, hogy nem azért csúszik be egy gyerkőc, mert valaki a te szádból idézek: széttette a lábát ész és védekezés nélkül.... De ilyen stílusú embernek nem fogok magyarázkodni, csak kívánok neked egy kis megvilágosodást és önkritikát a sok vádaskodás helyett. Gondolom te még nem hibáztál, nem szedtél olyan antibiotikumot, ami semlegesítette a fogamzásgátló hatását.....

A többi értelmes hozzászólónak köszönöm.

Amúgy hátha érdekel valakit bántás helyett a történet vége: másfél hét késés után ma du. megjött, valószínűleg spontán elvetéltem... (nem, nem ugráltam szekrény tetejéről, és a férjemet sem emelgettem, hogy ez bekövetkezzen...!) Holnapra van időpontom dokihoz, akkor okosabb leszek. De tuti, nem olyan formában jött meg, ahogy szokott, és iszonyú görcsök társultak hozzá....

2013. jan. 14. 23:02
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, szerintem olvasd újra, amit írtam. Azokról beszéltem, akik NEM védekeznek, szándékosan!

De, voltam olyan helyzetben, hogy antibiotikumot szedtem a fogamzásgátló mellett, ami gyengítette a hatását, ezért akkor máshogyan oldottuk meg a védekezést. Ilyen egyszerű. Ha tudod, hogy valamiért nem hatásos a fogamzásgátló, akkor miért nem használsz mondjuk gumit, az antibiotikum szedése alatt?

2013. jan. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!