Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8hetes kismama vagyok! Egy...

8hetes kismama vagyok! Egy kisközségben élek ahol sajnos nem sok mindent lehet titokban tartani! Így történt ez a terhességemmel is! Jártatok már így? Többi lent!

Figyelt kérdés
Nem akartam még elmondani senkinek hogy lesz baba,de a védőnőnél találkoztam egy ismerőssel aki tett róla hogy szétkürtölje így nekem is el kellett mondanom 1-2 közeli barátnak ne hogy mástól tudják meg mert abból sértődés lenne!!Kicsit babonás vagyok,de azért remélem nem lesz probléma a terhességgel!!!Ezen nem múlik ugye?Nyugtassatok meg!!!
2013. jan. 14. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A babának ettől semmi baja nem lesz,pl. első babánál annyira nem bírtam "tartani a szám", h 7 hetes uh után elmondtuk anyukámnak is, anyósomnak is. 8 heteesn a munkahelyemen is elmondtam, h ne számítsanak rám nagyobb dolgokban. 3 éves egészséges nagyfiú már:)
2013. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

én ugyan nem terhességgel,de mással már jártam így

szívbetegséggel kerültem kórházba,mindenkit megkértem,hogy tartsa ezt titokban,de sajnos egy falubelivel kerültem közös kórterembe,így minden kitudódott,hónapokig pletykálták,hogy rákos vagyok stb

2013. jan. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

az ha a 12. hét előtt elmondod bárkinek az állapotod nem befolyásolja azt, hogy a baba veletek marad e vagy sem.

nagyon nem vagyok babonás, a kettőnek semmi köze egymáshoz...

anyósom pl azt szajkózza, hogy ne vegyek semmit a picinek születése előtt, mert emiatt fog elmenni. ??? nem értem :D

szóval nyugodj meg, nem lesz semmi probléma emiatt :)

2013. jan. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan 4 hetesen tudta meg az összes kollégám. Kezelésekre jártam, amit nem lehetett eltitkolni, mert a nagy része munkaidőben volt. Aznap reggel mentem vérvételre, amiről szintén tudtak. Amikor késve beértem dolgozni megkédezték, hogy sikerült-e, én meg nem bírtam volna hazudni. Nem is akartam, mert szorítottak nekem, hosszú ideje támogattak lelkileg. Miután a 10 közvetlen kollégámnak elmondtam, nyilván elterjedt az egész épületben. Így a férjem és a szüleim után a ciklusom 29. napján kb. 100 ember tudta meg. Ha megtehettem volna a 12. hétig nem mondtam volna el, de aztán úgy voltam vele, hogy ha elmenne, akkor azt szégyellnem kellene? Szerintem nem.
2013. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
nalunk hatalmas orom volt a baba. sokat vartunk ra. a pozi teszt utan 1 hettel mar mindenki tudta. most itt fekszik mellettem a 2 hetes kislanyom. semmi baj nem lesz. ne aggodj. kitartas!
2013. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Bocsanmat az OFF ert.4.valaszolo!Nem arrol van szo hogy szegyelned kellene de szerintem ha valakinek elmegy a baba, az azert rossz mert nem hogy te fogsz miatta szenvedni de ha a 100 emberbol az osszes nem tudja meg idoben hogy a baba mar nincs a hasadban akkor kerdezgetnenek hogy na es hogy van a babad,meg hasonlok,es az nem szegyelni valo,inkabb szomoru.Remelem ertitek mit irtam..Faradtan nem tudok jol fogalmazni..:P
2013. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan jártam én is.8hetesen voltam 1.uh-on megbeszéltük a párommal h elmondjuk a szülöknek és 12.hétig senkinek.hát nem jött össze mert egy pletykafészek falusi is ott volt a dokinál és meglátta a kezemben dokitól kijövet az uh képet,ez délelött volt,délután mikor jöttem hazafelé ketten is megállitottak h gratuláljanak.azt hittem fölrobbanok.szerencsére nincs semmi probléma és remélem nem is lesz most vagyok 32hetes.szóval nem ezen mullik.problémamentes babavárást :)
2013. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
én is elmondtam, kb rögtön, akit érintett, a többiek is mind korán megtudták, tényleg nem értem, minek titkolgatni, nem is bírtam volna. És ha elmegy, akkoris terhes voltál vele nem? És ha kérdezgetnek, és kellemetlenül érzed magad miatta, hát sajnos ez az igazság, az se jobb, ha 12héten mondod el, és 20hetesen megy el nem? sőt. Egyébként a gyerekeket marhára nem érdekli, h kinek mondod el, kinek nem, nem attól maradnak meg vagy nem.
2013. jan. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a történetem.

7 hetes terhes voltam amikor úgy döntöttünk elmondjuk a családnak. Gondoltam nem lesz nagy dobra verve, de a lényeg tudja. Na ebből az lett, h sógornőm akivel egy helyen dolgoztunk másnap elmondta mindenkinek. Én csak azért nem akartam elmondani, mert az előző terhességem megszakadt és folyamatosan jöttek a sajnálkozások, ennél jobban nem utálok semmit. Mindegy, a lényeg, h mindenki megtudta, de baja nem lett a babámnak, most lesz 3 éves.

Jelenleg 15 hetes vagyok, bent a m.helyemen csak a főnököm tudja, a család is tegnap tudta meg. Ja, sógornőmmel már nem egy munkahelyen vagyunk:D

2013. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze ne aggódj nincs közte összefüggés. Nekem sajnos az első és a második babám között volt egy vetélésem 7 hetesen még volt szívhang 8 hetesen már nem...:( De ettől még a második babámmal mikor terhes lettem ugyanúgy 7-8 hetesen már elmondtuk akinek kell és le nem tagadtam volna semmiképp. Ő velünk maradt sőt később hármaskánk is lett :) Őt mondjuk nem reklámoztuk :D Pont télen lettem terhes mikor jött a tavasz akkor látták meg mások a pocakomat így addig végülis csak a tesóm meg a férjem tudták meg a 2 legjobb barátnőm. Mindenki más csak olyan 16 hetesen.
2013. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!