Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztási mizéria, szerint...

Névválasztási mizéria, szerintetek is furcsa?

Figyelt kérdés

Párom nővére épp terhes mint én. Mindketten kislányt várunk. Az első babájuknál nem árulták el a baba nevét, hogy ne kaphassanak véleményeket (igazából a szülésről is csak utólag tudott a család, hogy ne tudjanak bemenni és "zavarni"). Most mi megkérdeztük, hogy mivel pár hónappal előbb szül mint én, megmondanák-e a baba nevét csak nekünk, természetesen nem áruljuk el senkinek, csak nehogy véletlenül lestoppolják azt a nevet, amit mi szeretnénk. Kategórikus nemet kaptunk válaszként.

Na most úgy nézett ki az elmúlt pár hónapunk, hogy akármelyik nevet találtuk ki, mindig szóltunk nekik és kérdeztük, hogy ugye nem ez és ez a név, mert mi ezen gondolkodunk. Aztán megszületett a baba, Annának hívják. Most komolyan ekkora nagy dolgot kértünk tőlük, hogy mondják meg a nevét és segítsenek a mi névválasztásunkban? Vagy csak én tartom furcsának?



2013. jan. 14. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem furcsa. Ha nem akarták elmondani azt igazán tiszteletben tarthatnád. Ha annyira féltél attól, hogy a többszáz anyakönyvezhető névből épp ugyanazt választják, mint Ti, akkor miért nem mondtad meg neki Te, hogy mit fogsz adni a babádnak.
2013. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Nekem mondjuk furcsa hogy nem mondták meg a nevet......nem csak hogy nektek hanem hogy miért kell titkolni a család elől ezt ???
2013. jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki felnőtt ember, gyerekeket vállal, nem képes szemtől szemben kiállni a véleménye mellett és vállalni a döntéseit, választásait? Nekem ez nagyon furcsa. Ha én önálló felnőtt ember vagyok, anya vagyok, a minimum, hogy hangosan ki merem mondani a döntéseimet. Fel sem foghatom, mi ez a kavarás, amiről meséltél.
2013. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyén csináltátok az egészet. Ők megmondták, hogy nem akarják elmondani a nevét, ti meg folyamatosan rágtátok a fülüket.

Nem azt kommunikáltátok, hogy ők tennének nektek szivességet, mármint segítenék a ti névválasztásotokat, hanem hogy nem bírjátok elfogadni a kérésüket.


Nekem egyébként nem fura, mi mondjuk elmondtuk mindenkinek, aki kérdezte, de én is utáltam, hogy hirtelen mindenki úgy érezte, kötelessége véleményt alkotni.

2013. jan. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, de nem csak a névvel kapcsolatban, de mindennel kapcsolatban azonnal véleményt alkot mindenki, család, barátok, sőt, idegenek is. Szerintem ezt meg kell szokni. De elég óvodás dolog így titkolózni, és szerintem teljesen felesleges is. Az más kérdés, hogy ha nekem ezt mondták volna, hogy nem mondják el, akkor nem kérdezem meg a véleményüket, úgy nevezném a gyerekem, ahogy nekem tetszik, és ha ugyanaz, vessenek magukra.
2013. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sztem is tiszteletben kell tartani h ok nem akartak elmondani. Mi se akartuk senkinek, na es?
2013. jan. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem az a furcsa, hogy akkora nagy ügyet csináltak a névválasztásból, mintha egy királyi sarj születne éppen. De ezt elfogadtuk, nem is ezt kifogásoltam.

Csak mivel ők időben előbb voltak, ezért kvázi nekünk kellett állandóan az aktuális nevet kérdezgetnünk, hogy ugye nem ezt választottátok. Erre értettem, hogy furcsa, hiszen nem idegenekről, hanem testvérről van szó. Tehát itt gyakorlatilag az ő titoktartási igényük vagy a mi névválasztási szabadságunk van korlátozva, az egyik mindenképpen sérül.

Nyilván kicsi az esély, de ha mégis ugyanaz a név lett volna, akkor mi nem választjuk már azt. És egyébként is, örülni kellene egymás terhességének és nem elzárkózni meg titkolózni...

2013. jan. 15. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!