Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fürdőruhában sem fürödhetek?

Fürdőruhában sem fürödhetek?

Figyelt kérdés
28 hetes vagyok,a külső és a középső méhszájam nyitva van egy ujjnyira.Nagyon jól esne egy fürdés,arra gondoltam,hogy itthon,a saját tiszta kádamban,nem túl meleg vízben fürödnék egyet fürdőbugyiban.Vagy semmiképp ne tegyem?
2009. aug. 29. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nyugodtan fürödhetsz a saját, tiszta kádadban fürdőbugyi nélkül is, semmi bajod sem lesz.... Nyilvános helyen nem lehet fürödni a fertőzésveszély miatt, én itthon mindig nagy kád vízben lubickolok....

27 hetes + 21 hós

2009. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Én a helyedben nem tenném. A bugyi nem védi meg a fertőzéstől a babádat, hiszen vízáteresztő.

Drukkolok, hogy még sokáig egyben legyetek!! :o)

2009. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Második vagyok: nem a kád tisztasága a fő lényeg (persze, az is), hanem a víz!! Mivel nyitva vagy, könnyen feljuthat a méhedbe a fertőzés, ami 28 hetesen nem lenne túl szerencsés. De 38 hetesen sem. Mert akkor ugyan már a baba kifejlődött, megszülethet, de egy fertőzés nem tenne jót egy akkora babának sem.

Szerintem megéri várni azzal a fürdéssel.

:o)

2009. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Én is arra szavazok, hogy napold el még pár hónapra ezt a lubickolást, még, ha olyan nagyon is jól esne... szerintem ilyen esetben (nyitott méhszáj) jobb minden tőled telhetőt megtenni a fertőzés elkerülésére. Lehet, hogy ha minden nap fürödnél sem lenne semmi bajotok, de, ha netán mégis (akár nem ebből az okból is) valami gond adódna, nem bocsátanád meg magadnak, hogy veszélyeztetted az egészségeteket.
2009. aug. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi.Csak szólok,én senkit nem pontoztam le.
2009. aug. 29. 16:25
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Szerinted egy bugyi mit változtat a helyzeten?? A víz ugyanúgy bemegy a hüvelyedbe, lehetsz akár nadrágban is:-))

Lehetnek benne kórokozók, főleg a melegebb vízben szaporodnak előszeretettel. Véleményem szerint nem kellene megpróbálni, mert eléggé nyitva vagy, godolom nem szeretnél koraszülést vagy fertőzést. Várj ezzel még néhány hónapot!

2009. aug. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
nem szabad, sajna. még zárt méhszájjal sem szerencsés nyitottal semmiképp, kitartás, bár szülés után még 6 hltig nem javasolt, de utána nincs akadálya, egy klassz zuhany is éppúgy el tud lazítani, kérd meg apát, hogy mossa meg a hátad jobb híjján
2009. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!