Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akiknek terhesség...

Kismamák, akiknek terhesség alatt lett magas vérnyomásuk! Hogyan kell élni?

Figyelt kérdés
Mikor jött elő a magas vérnyomás? Miben kellett ezért változtassatok a mindennapi dolgokon? Mire kell figyelni? Nekem eddig mindig nagyon alacsony volt, ma egy patikában egy digitális vérnyomásmérővel megmértem, 153/127 lett. Nagyon meg kell ijedjek? Pár nap múlva megyek a családorvoshoz, addig mire vigyázzak?
2009. aug. 29. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

biztos hogy jol merte le a patikaba aza digitalis mero?

vagy nem is erezted jol magad?

2009. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy toxémiás?

Ez az érték magas ha jól mért a mérő.

Menj be a dokidhoz,vagy az ügyeleteshez és méresd meg.Mond meg,hogy magasat mértél a patikában.Nézni fognak vizeletet is,nincs-e benne fehérje.

Nem vizesednek a végtagjaid?

Elsőnek:nem mindig érzi meg a kismama a magas vérnyomást ha toxémiás,ezért is veszélyes.

2009. aug. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nagyon magas az érték, ha felhívnád a védőnődet azonnal az ügyeletre küldene!!!! A patikában szóltál valakinek? Nem hiszem, mert azonnal orvost hívott volna, terhesen az ilyen magas vérnyomás okának kivizsgálása, gyógyszeres kezelése nem halogatható!!!
2009. aug. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 10 hónapja szültem és a 36.héttől magas a vérnyomásom.Dopegitet kaptam rá.Nekem sajnos azóta is fennáll ez a probléma de gyógyszerrel most kordában tudom tartani.Mindenféle képpen keresd fel az orvosodat mert ha nem kezelik baja lehet a babának és neked is.Ja és kevés sót használj sok sok folyadék margarint ne kenj a kenyérre .Olivaolajat használ azt is nagyon keveset.Remélem tudtam segíteni.

Szép babavárást kívánok!

2009. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

hát, nem tudom, hogy jót mért-e, de már múlt héten is sokkal magasabb volt az átlagnál, azt a nőgyógyásznál mérték hagyományossal, az 130/80 volt.


Anyukámnak is felment a vérnyomása a terhesség alatt. Ég az arcom és izzadok, mint egy ló, de nagyon meleg is van bent nálunk, nem csodálkozok. 18 hetes vagyok.


Nem hiszem, hogy toxémiás lennék

2009. aug. 29. 17:09
 6/12 A kérdező kommentje:

nem érzem, hogy vizesedek.


A párom utánam mérte meg magát, ugyanolyan alacsony lett a vérnyomása, mint egyébként, szóval neki jól mérte

2009. aug. 29. 17:12
 7/12 anonim ***** válasza:

nem hiszed hogy toxémiás lennél???? ne haragudj, de nem értelek, orvosi diplomád van esetleg? Nekem mindegy, maradj otthon és ne hidd, de ettől még a vérnyomásod kiugróan magas, terhes vagy, a magas vérnyomás terhesség alatt sem normális.... kicsit sem vagy megijedve? hívd fel a védőnődet, ő már sokat látott, valószínűleg tud tanácsot adni!

Minden jót!

2009. aug. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer mérték a vérnyomásom a terhességem legelején, akkor 153/94 volt. Azóta viszont mindig 110-120/80, lehet, hogy nálad is csak egyszeri eset volt, de mindenképp jelezd az orvosodnak. Egyelőre még ne ijedj meg, 18 hetesen nem jellemző a toxémia. Anyukámnak a terhessége óta magas a vérnyomása, előtte semmi baja nem volt, azóta viszont gyógyszert szed rá. És nem volt toxémiás.
2009. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, anyukámat majd felhívom, megkérdezem tőle, nálunk itt külföldön nincs védőnő, nincs, kit felhívjak, max. hétfő reggel elmehetek a családorvoshoz
2009. aug. 29. 18:29
 10/12 anonim ***** válasza:

A magas vérnyomás nem vicc!!!Nagyon oda kell rá figyelni!!!

Nekem kb.15 héttől volt magas, szedtem a dopegitet is.A terhesség végére már napi 12 db gyógyszert szedtem akkor már corinfart is.Végig szigorú diétán voltam, semmi szénhidrát semmi só-(szörnyű volt, de a baba érdeke miatt mindent betartottam).33-34 hetesen 4 napra be is fektetett a dokim a kórházba megfigyelésre (akkor 163/110 volt), végül 37 hetesen szültem!

Hogyan kellett élnem?

-azonnal táppénz

-pihenés

-diéta

-állandó vérnyomás ellenőrzés, és annak írása

-gyógyszer!

Nem ijesztgetni akarlak, de sajnos a kolléganőmnek is magas volt a vérnyomása, nem foglalkozott vele és 6 hónaposan elveszítette a babáját...

2009. aug. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!