Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha táppénzen vagyok az év...

Ha táppénzen vagyok az év második felében az csökkenti a tgyás összegét?

Figyelt kérdés
a táppénz is beleszámít, vagy az alapbért számolják? esetleg tudjátok mennyi a legkevesebb tgyás összeg... ha mondjuk minimálbérrel vagyok bejelentve?
2009. aug. 29. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
A TGYÁS összege ugyanannyi, mint a táppénzé. Ha most táppénzen vagy, azt a tavalyi béred alapján számolják, ezáltal a TGYAS-t is.
2009. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
A táppénz nem számít bele a tgyás alapjába. (egyik ellátásból sosem számolnak egy másik juttatáshoz átlagbért) Ha jövőre szülsz akkor az idei átlagbéred lesz a tgyás alapja feltéve, hogy van legalább 180 bérezett napod. Ha nem lesz meg a 180 nap akkor a munkaszerződés szerinti béred lesz az alap. A tgyás az átlag kereset 70 %-a és csak adóelőleget vonnak belőle.
2009. aug. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Az első válaszolónak van igaza, hiába lett lepontozva. A sógornőm is és én is forintra pontosan annyit kapunk, mint táppénzre.
2009. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fizetésed az alapja, nem a táppénzed. Attól is függ, hogy mennyit fogsz kapni,hogy mikortól veszed igénybe a tgyást!

Én okt-től leszek táppénzen, és a 2008-as fizum lesz az alpja, de a tgyást 2010 januártól kérem, így arra már a 2009-es fizetés fog vonatkozni.

2009. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már csak azért sem lehet ugyanannyi a táppénz és a tgyás összege, mert a táppénz 60% (ill. 50%), a tgyás pedig maradt 70%...

A második leírta a tökéletes választ.

2009. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó válszolónak. Ha július 31-ig elkezdte a táppénzt, akkor még 70 %
2009. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!