Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy titkoljam, ha babás...

Hogy titkoljam, ha babás leszek? Szinte lehetetlen!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindig úgy gondoltam, a terhességem első 3 hónapja alatt senkinek sem fogunk szólni a férjemmel. Még a szülőknek sem. Nem babonából, hanem mert nem akarnék mindenkinek magyarázkodni, ha ne adj' Isten bármi történik, és nem marad meg a baba (27 vagyok, és a környezetemben szinte minden 2. korombeli nőnél az 1. terhesség vetéléssel végződött :( ). Szóval szeretném az első 12 hétben titokban tartani a dolgot, ha összejön. Amúgy még csak tervben van, de hamarosan indul a baba-projekt, és szeretnék felkészülni.

Szóval hogy tartsam majd titokban, ha heti 2x edzést tartok lányoknak? Zumbáról van szó. Nem akarnék ugyanúgy edzeni a kritikus időszakban, talán legjobb lenne teljesen hanyagolni addig. De a lányok úgyis tudni fogják, hogy miről van szó, ha egyszer csak abbahagyom a Zumbát.

Az a baj, kb 30 nőt érint ez. Ha ők elkezdik beszélni, úgyis híre megy. És pl a munkahelyemen sem feltétlen fognak ennek örülni. Meg tényleg nem akarom, hogy mindenki tudja. Mert mi van, ha...? :(


2013. jan. 15. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd már elöbb abba a zumbázást, akkor eleinte megy a pletyka, aztán megszokják, hogy mégsincs baba, igy mire odakerül a sor, már senki nem foglalkozik a témával.
2013. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a 36. hétig zumbáztam. Nem én tartottam persze, de becsülettel csináltam, a végén már nem ugráltam, de az első 12 hétben igen, a dokim szerint amit folyamatában csináltam, az nem árthat, nyugodtan csináljam, majd érzem ha nem megy. Esetleg csinálj úgy, mintha szalagszakadásod lenne, azzal nem lehet órát tartani, és kb. 6 hát, mire helyrejön. Így az elején senkinek nem kell magyarázkodni, lesz jó indokod rá, hogy nem tartod az órákat:D
2013. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

1-es: Az sajnos nem megy, hogy abbahagyjam :). Persze, megtehetném, de rettentő boldogtalan lennék. Én ezt nagyon szeretem csinálni. Igénylem is (hízásra hajlamos vagyok), meg imádom is. Az, hogy hónapokat hagyjak ki, akár egy évet? Hiszen, ki tudja? Lehet, hónapokig nem fog összejönni a baba.

2-es: Én is gondoltam arra, hogy valamit hazudok, bár nem jó szívvel. Nem szeretek hazudni. De nekem is úgy tűnik, nem lesz más lehetőség. Vagy ez, vagy tudni fogja mindenki :(

2013. jan. 15. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk volt a szilveszteri buli, épp akkor voltam 9 hetes. Gondolhatod az összes barátunk itt. Én meg gyerek pezsgőztem, mett azt kamuztuk a párommal, hogy bedurrant a fogam és tele vagyok nyomva fájdalomcsillapítóval. Még nagyban sajnáltak is... De mivel az előző nyáron meggondolta magát a 8. hét körül, azért aztán semmiképpen nem akartam elmondani senkinek.. Na persze a páromba mikor már 2 légkör volt 2 legjobb barátunknak azért elmondta... :O ) Mert olyan nagyon boldog. De az nem is baj.. :) Szóval a "kegyes hazugságot az Isten is megbocsátjtja. :)

Jövőhéten megyek 12+2 hetesen a következő UH-re 9+5 -ön minden renbden volt... Tiszta ideg vagyok már most... :-/

2013. jan. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
o kedves utolso, ne aggodj, minden rendben lesz ;-) gratulalok nektek es boldog babavarast! asszem nekem is kamuznom kell majd valamit :-(
2013. jan. 16. 19:37
 6/6 anonim ***** válasza:
hogy titkoltad kérdező?
2021. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!