Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen hatása van a Streptococ...

Moncsibaba85 kérdése:

Milyen hatása van a Streptococcus agalactiae-nak a magzatra?

Figyelt kérdés
Streptococcus agalactiae-t tenyésztettek ki a hüvelyváladékból. 31 hetes kismama vagyok és nagyon féltem a picikémet, kérlek segítsetek! Sajnos nem a saját dokim vizsgált meg :(
2013. jan. 16. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot kell kapnod, és esetleg neki is. Ez nagyon veszélyes baci, de szerencséd van, hogy kimutatták, így tudják kezelni. Szóval ne aggódj, inkább örülj, hogy időben meg lehet kezdeni a kezelését.
2013. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Burokrepedés, koraszülés és gyakrabban jelentkezik fertőzés a szülés után.

De no para, azért szűrik, hogy észrevegyék és kezeljék. Kapsz antibiotikumot, és semmi bajotok nem lesz:)

2013. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 36. héten mutatták ki,szednem kellett antibiotikumot,41 héten kiderült problémák miatt császárral jött világra fiam,míg előkészítettek a műtétre már infúzióban kaptam még antibiotikumot. Fiamnak is pozitív lett az eredménye,így még ő is 4 napig kapta a kórházban az antibiotikumot,és makk egészségesen hazajöttünk. Kérdeztem a gyerekorvost a pozitív eredmény miatt hogy számítsak e valami bajra,azt mondta fiam még határértékes volt,nem kell aggódjak,és nézzem meg papírját hogy 30 nőből 20-nak pozitív lett az eredménye,de gond akkor lenne ha ezeket nem tesztelnék és a babóknál sem derülne ki,mert akkor életveszélyes állapotba is kerülhetnének. Szóval kérdező ne aggódj,ha kapod a kezelést nem lesz gond. Amúgy az első babámnál is pozitív lettem,de akkor lányomnak negatív lett az eredménye .
2013. jan. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor veszélyes, ha nem kezelik! Ahogy már előttem is írták, burokrepedést, koraszülést, illetve hüvelyi szülés esetén a babánál komoly fertőzéseket okozhat. Nekem, ha jól emlékszem, mind az ötnél kimutatták, volt, hogy már korábban (akkor pár hetente beszedtem egy antibiotikum-kúrát), volt, hogy csak a vége felé (akkor elég volt egy kúra a szülés előtt). Aztán volt olyan, hogy pluszban a szülés alatt is kaptam, volt, hogy akkor már nem adtak. És egyszer még a baba is kapott szülés után 3 napig (pedig negatív volt a szájából vett tenyésztés), de a többi babám nem kapott (ez meg gyerekgyógyászfüggő). Szóval, lényeg a lényeg, antibiotikummal kezelik, van, hogy egy menetben, van, hogy hároszoros "biztonsággal". De hogy megnyugtassalak: az öt gyerekből egynél sem okozott semmiféle problémát, pedig mind hüvelyi úton született)! Úgyhogy ha betartod az orvos utasításait, nem lesz gond!
2013. jan. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm minden kedves válaszadónak. Természetesen mindenre hajlandó vagyok pici babámért!
2013. jan. 17. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!