Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet alacsony a vas...

Hogyan lehet alacsony a vas és folsav érték?

Figyelt kérdés

12+4 hetes vagyok. Elevitet szedek már jópár hete. Tegnap voltam belgyógyászaton, ahol értékelték a véreredményemet. A nőci azt mondta minden rendben van, majd 25 hetesen jöjjek újra. És ezzel hazaküldött. Mikor már kimentem, akkor olvasgattam mit irtak a papíromra. Javaslathoz azt írta, vas és folsav pótlás! Egyik problémám az, hogy erről nekem miért nem szólt egy szót sem? Csak annyit mondott minden rendben van. Másik dolog, ha szedem az Elevitet, hogy lehet alacsony a vas és folsav érték? Abban mindkettő van, nem is kevés ráadásul. Holnap reggel elmegyek és megkérdezem erről a védőnőt, fogadott dokim sajnos nincs. De kiváncsi lennék a véleményetekre.


Köszönöm a válaszokat.


2013. jan. 16. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért, alacsony? Nálunk akkor is javasolják a vaspótlást pl., ha a normál értéken belül van, de az alsó hatához közelít.

A leleten mi szerepel a Hgb érték mellett?

2013. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hgb:129. A vas felső határértéke a papír szerint 26. Az én eredményem 25,4.
2013. jan. 16. 11:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem a pótlásos javaslat csak protokoll, mert az eredményed teljesen jó. Nem alacsony. Lehet minden kismamának odaírják:D
2013. jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!