Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hkm vagyok, első munkahelye...

Gina_0322 kérdése:

17 hkm vagyok, első munkahelyemről most rúgtak ki (12.29) 6 hónap után mert cégváltás miatt próbaidőn voltam, a tb biztosításom emiatt jan 29. én lejár. Mit tudok tenni hogy legalább a tb-m rendezve legyen anélkül hogy fizetnem kellene?

Figyelt kérdés
Dolgozni nem tudok elmenni,mivel terhes nőket nem igazán vesznek fel sehova.

2013. jan. 16. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
sokat nem tehetsz,ha nem akarod fizetni.Kérj támogatást az önkormányzattól.
2013. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem igazán értem, több mint 6 hónapot voltál próbaidőn? Vagy menet közben másik céghez mentél?


Amúgy a munkaviszony megszűnése után 45 napig él a tb-d. Utána max. önkormányzati segítséggel úszhatod meg a tb fizetését.

2013. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Önkormányzat átvállalja, ha a családban az 1főre eső jövedelem nem haladja meg a 34200ft-ot, és nincs 850e ft-nál értékesebb autótok. Éppen ma intéztem magamnak. Ha nem világos írj részleteket, mennyi a nettó bevételetek, és segítek kiszámolni. Ja, és egyébként álláskeresési járadék is jár, attól függően hogy mennyi ideig dolgoztál az elbocsátás előtt.
2013. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Közben cégváltás volt, és engem küdltek el.
2013. jan. 16. 14:37
 5/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Valóban 45 napig még él a biztosításod. Utána neked kell fizetni, ha nem vagy jogosult arra, hogy az önkormányzat átvállalja.
2013. jan. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tehát a céget, ahol dolgoztál, megvette egy másik cég? TUdtak a terhességedről? Mert a jogutód átvállalása nem indokolja a várandós anyuka elküldését. AHogy 6 hónapon túl nem tarthatnak próbaidőn se.

Még mindig nem látok tisztán. Ha leírod, hogy pontosan mi történt, akkor lehet tudok segíteni.

2013. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3-asnak: az álláskeresési neki sajnos biztosan nem jár :(

("első munkahelyemről most rúgtak ki 6 hónap után" -vagyis nincs 360 napja)

2013. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy butaságot csináltál!!! Nem szabadott volna aláírni semmit!!! De ha már így alakult, akkor menj bíróságra, mert valóban nem rúghattak volna ki még jogutód váltás esetén sem!!!
2013. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mivel arra hivatkoztak hogy próbaidőn voltam azonnali hatállyal szüntették meg a munkaviszonyom és ha nem írom alá a papírokat akkor nem adnak ki semmit és nem tudom intézni a dolgaimat.(Egyébként ahol dolgoztam az Invázió ruházati üzlet volt ahol 6 órásba voltam bejelentve és ők papíron minden úgyis intéztek de valójában 12 órákat dolgoztam heti 4-5 nap)
2013. jan. 16. 14:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Válaszoltam az üzenetedre!
2013. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!