Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hkm vagyok, első munkahelye...

Gina_0322 kérdése:

17 hkm vagyok, első munkahelyemről most rúgtak ki (12.29) 6 hónap után mert cégváltás miatt próbaidőn voltam, a tb biztosításom emiatt jan 29. én lejár. Mit tudok tenni hogy legalább a tb-m rendezve legyen anélkül hogy fizetnem kellene?

Figyelt kérdés
Dolgozni nem tudok elmenni,mivel terhes nőket nem igazán vesznek fel sehova.

2013. jan. 16. 14:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hát igen de azt sokan nem tudják, hogy próbaidőn igaz kirúghatnak, de ha azért rúgnak ki mert terhes vagy, akkor is nyugodtan be lehet őket perelni, mivel nem a munkáddal volt bajuk, hanem azzal, hogy terhes vagy, és erre nagyon harapnak!!!!
2013. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az meg súlyosbító körülmény, hogy most volt cégváltás, ami azt jelenti, hogy ugyanazokkal a feltételekkel kellett volna tovább dolgoztatniuk, mint az elődjük! Az meg még ráadás, hogy ugye nem is annyit dolgoztál, mint amiben be voltál jelentve! Legalább a béred tükrözte a ledolgozott órák számát??? Vagy a 6 órás bért kaptad oszt cső? Mert az utóbbi még rosszabb!! Én mennék és azonnal beperelném őket!! Költségmentességet lehet kérni! És mivel vissza gondolom nem fognak venni veszteni valód nincs!!!
2013. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
papíron 6 órában dolgoztam,és a bérpapíron is ennek megfelelően volt elszámolva,de egyébként 1napra kaptam 5 ezer forintot csak ugye ez sehol nem volt elkönyvelve
2013. jan. 16. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!