Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek az első terhessége...

Akinek az első terhessége alatt extrém rosszulléte, hányingere, hányása volt, esetleg kórházi kezelésre is szorult, annak hogy zajlott a második/többedik terhessége?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, mert az első terhességem igazi kataszrófaként indult, és tartott a 21. hétig. Szó szerint egész nap, egész éjjel öklendeztem, és ha sikerült is hánynom, a hányingerem egy percre sem múlt el ... A 16. hétig nem tudtam kikelni az ágyból, sokszor infúzióra szorultam. A 21. hétig hánytam, onnantól javulgatott a helyzet, de a hányingerem csak szülés után múlt el.

Ma pozitívat teszteltem ... És a boldogság mellett rettegek, mert itt az én 22 hónapos Kisfiam, és elképzelni nem tudom, mi lesz, ha ismét olyan állapotba kerülök ... :-(

Van valakinek pozitív tapasztalata, hogy a többedik terhesség könnyebben zajlott?



2013. jan. 16. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, èn a 16. hètig hànytam èjjel nappal, tobbszor kellett infùziò ès injekciò.6 kg-ot fogytam.Rettegtem mi lesz ha megint terhes leszek, viszont most a màsodik babàval egyszer sem hànytam, igaz nagyon hànyingerem volt, ès emiatt sokat fekudtem.

Az èn kisfiam 4 èves lesz tavasszal, ìgy nagy szerencsèm volt hogy a nappalibòl jàtszòszoba lett èn meg a kanapèròl figyeltem miket csinàl, na meg az elso hetek pont szabadsàgra estek ìgy a fèrjem besegìtett.

Remèlem neked is konnyebb lesz ez a terhessèg!

egy 32 hetes kismama

2013. jan. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Hasonlóképp éltem meg én is az elsőt, szülni +1 kg-mal mentem.. de teljesen leszívott. A szagok is zavartak, ha a férjem kinyitotta a konyhába a hűtőt a nappaliban már öklendeztem mert éreztem a szagokat.. Épp hogy nem jött meg a mensim, 5 hetestől ez volt úgy hogy 8,5 hónaposan hánytam utoljára. Most a második babával már a 6. héten "örültem" hiszen semmit nem éreztem.. de aztán egyik nap beköszöntött.. a 7. héten.. egész napos ételundor, fáradékonyság, hányinger, hányás, savas lettem.. újra lefogytam 8 kg-ot.. mostanára kezd kicsit rendeződni.. Ez kb úgy néz ki hogy reggeli ébredés után nem pisilni hanem hányni megyek :) (de ezt úgy képzeld, hogy már szinte fel se veszem, tényleg mintha pisilni mennék :)) utána legyűrök egy fél kiflit.. kicsit összeszedem magam és viszonylag jól vagyok egész nap. Ami könnyebbség, hogy (szégyen nem szégyen) ki tudom feküdni magam mert 9-10 körül kel a kisfiam.. előfordult hogy felsírt vagy hirtelen kellett kipattannom az ágyból, na akkor egész nap rókát kergetek.. 21 hetes vagyok.

Néha a férjemmel viccelődök, hogy (mivel 3 gyerkőcöt szeretnénk) a következőt már csak örökbefogadjuk :)

Bízz benne hogy nem lesz baj!

Szívből kívánom neked és kitartást!


(ami viszont sokkal másabb, úgy érzem hogy most gyorsabban megy az idő :) )

2013. jan. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

26 hetes vagyok.Kb a 6. héttől folyamatosan hányok.Kezdetben reggel,délben,este.3 hónapja menetrendszerűen csak a vacsora landol a wc-ben(szerencsére).A férjem mindig mondja vacsoránál,hogy kár belém.Nem émelygek,nem vagyok rosszul a szagoktól és éhes is vagyok.De ahogy leér a vacsi...menni kell,mert visszaköszön.Az első 4 hónapban -7kg.Azóta szerencsére nem változott a súlyom,se több se kevesebb.Az első babámnál egyszer sem hánytam.Minden terhesség más...


Kitartás és boldog egészséges babavárást kívánok!

2013. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Hát, abban nem hiszek, hogy ezúttal teljesen jól leszek, de az írásaitok alapján azért felcsillant bennem a remény, hogy talán túléljük mindannyian :-)

Ugyan nagyon félek magától a rosszulléttől is, mert bizony szörnyű volt, de a legjobban az aggaszt, hogy a Kisfiamat hogy fogom ellátni ... A férjem egész nap dolgozik, sokszor hétvégén is ...

De reménykedem! Még nagyon friss a dolog, ugye a múltkor a 6. héten kezdődött a hányinger, félve várom, hogy elérjük. Fura, hogy a dokik semmit nem tudnak ezellen tenni :-( Legalábbis én csak infúziót (folyadékot) kaptam, illetve Cerucal-t, de az semmit nem ért.

Kívánok Nektek is további boldog babavárást, minél kevesebb rosszullétet, még egyszer köszönöm szépen a bíztatást és a jókívánságokat!

2013. jan. 17. 21:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Nővérem az első babájával a terhessége végéig hányt, félidőig elképzelhetetlenül rosszul volt. A másodiknál csak émelygése volt a 14. hétig, a harmadik babánál szinte semmi. Próbálj ne erre gondolni mert emiatt még fel is erősödhetnek a tünetek.
2013. jan. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is, kedves utolsó :-)

Bízom benne, hogy én is javuló tendenciát mutatok majd a terhességeknél! És persze tudom, igazad van, nem kéne ezen stresszelnem, de annyira borzalmas volt számomra az a kb. 16 hét, amit végigszenvedtem, hogy nem tudok nem félni tőle :-(((

2013. jan. 28. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!