Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam védőnőnél,12hetes...

Csalódott személy kérdése:

Ma voltam védőnőnél,12hetes kismama vagyok! A vérnyomásom 85/50volt! Ez normális?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem alacsony

a normális 120/60

2013. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem de ne aggódj alacsony a vérnyomásod én három gyermeket hordtam ki alacsony vérnyomással a védőnőm azt mondta hogy jó hogy ver még a szívem nagyon lassan pumpálta a vért a gyerekeim közel 4 kílosan születtek és egészségesek
2013. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem normális. Az enyém is ilyen volt mind a két gyereknél. Akármit csináltam nem ment feljebb. Annyit éreztem belőle, hogy eléggé szédelgős vagyok és nagyon fáradékony. Szülés után pár héttel helyreállt mind a két alkalommal.
2013. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell izgulni,nagyon sok kismama küzd alacsony vérnyomással!!És inkább alacsony legyen mint magas,mert a magas vérnyomás utalhat toxémiára is.

Nekem is alacsony,bár nem ennyire mint neked,de nekem is 105/57 meg 109/67 meg ilyenek a vérnyomásaim. :) És örülök neki,hogy csak ennyi és nem magas :)

Ne izgulj ez normális.Ha a védőnő nem mondta,hogy ez nagyon alacsony és bajt jelent,akkor nem kell izgulni miatta.Ha nem okoz nálad gondot,nem szédülsz,nem esel össze akkor nincs baj :)


24+2 hkm

2013. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat! Szerencsére nem szédülök egyáltalán, csak nagyon fáradt vagyok mindig, és nem nagyon tudok koncentrálni dolgokra, engem ez a két dolog zavar benne, de örülök,hogy ettől baja nem lehet a picinek! :)
2013. jan. 17. 21:48
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem is mindig 90/60 körüli. A védőnő mindig azt mondja, hogy inkább alacsonyabb legyen, mint magas!

Nekem korábban normális volt, csak a terhesség óta ilyen alacsony, és én is olyan vagyok, mint egy zombi, állandóan álmos, tanulnom kellene, de képtelen vagyok koncentrálni.

Kávét is iszok, de semmit sem ér...

2013. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Terhesen gyakori az alacsony vérnyomás. Én mikor már napi 3 liter fekete teát ittam, akkor is 78/46 volt a vérnyomásom, de semmi bajom nem volt.
2013. jan. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tény hogy nem normális, de fura dolgokra képes terhesség alatt a szervezet. És valóban így van, inkább legyen alacsonyabb mint nagyon magas.

Ettől függetlenül nagyon vigyázz magatokra, nehogy valahol összeess, elszédülj!

2013. jan. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!