Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abban az esetben, ha július...

Abban az esetben, ha július 16-ra vagyok kiírva és június 9-től kiveszem az éves szabadságomat, akkor szülés előtt pár nappal igénybe vehetm a TGYÁST?

Figyelt kérdés
Milyen időszak alapján számolják ki ennek összegét? Az igénylés előző napjától számolnak visszafelé?
2008. jún. 2. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, az előző év éves jövedelmét veszik alapul, és abból számítanak átlagot.
2008. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szülési szabit a kiírt szülés napját megelőzően 1 hónappal kezdheted meg, de rendes munkáltató nem vacakol rajta, ha hamarabb elmész. Az éves szabid meg kiveheted de, ha nem veszed ki, akkor mielőtt visszamész dolgozni akkor szokták egyben kiadni a felgyülemlett napokat.
2008. jún. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! TGYÁST 28 nappal a szülés várható időpontja előtt megkezdheted, az időpontról vagy kérsz igazolást a dokitól, vagy kiskönnyvel igazolod, plusz írsz egy kérvényt, hogy ettől és ettől a naptól szeretnéd igénybe venni, és ezeket benyújtod a munkahelyeden. Azt hiszem előző naptári év alapján számolnak (de ebben nem vagyok biztos).
2008. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A szülést megelőző 28 napban bármikor lehet igényelni, de azt is lehet, hogy csak a szülés napjától igényled.


Az OEP honlapján le van írva minden, a napi jövedelem 70 %-a az összeg, ha adott évben nincs 180 napi jövedelmed, akkor az előző évi alapján számolják.

[link]


Üdv.

2008. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!

Mindenkinek Boldog Babavárást!

2008. jún. 2. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!