Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy bajban vagyok. A párom...

Nagy bajban vagyok. A párom elhagyott a családomra nem számíthatok és 16 hetes múltam. Milyen indokkal tudnám elvetetni a babát? Sajnos más lehetőségem nincs. Nem dolgozok. Jövedelmem sincs.

Figyelt kérdés
2009. aug. 30. 15:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Szia.Ha nem beteg a baba és a te életedet sem veszélyezteti semmi,akkor már nem vetetheted el,esetleg még az örökbefogadás jöhet szóba,de valahogy csak meg tudod oldani,hogy nálad maradhasson,de miért vártál eddig?Az abortuszt a 12.hétig csinálják csak,utána már csak nagyon végső esetben(baba betegsége,anya életét veszélyeztető problémák).Itt már mást nem tehetsz,meg kell szülnöd.

Üdv.1éves fiúcska anyuja

2009. aug. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon sajnálom ami történt veled, de sajnos már 16 hetesen nem szakítanak meg terhességet, csak ha beteg a baba. Akkor is már meg kell szülni. Valami más lehetőséget kell kitalálni. Pl. örökbe is adhatnád.
2009. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


Ha elmúltál 16 hetes akkor csak akkor ha valamilyen betegsége van a babának. Helyzetedre megoldás lehet az anyaotthon, próbáld a védőnő vagy a családsegítő segítségét kérni ez ügyben. Nem könnyű döntés, de vannak alapítványok akik segítségével örökbe adható a baba.

2009. aug. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem így már inkább az örökbeadást válaszd, nagy boldogságot szereznél vele egy párnak, akiknek csak ez az egyetlen esélyük! Sokkal-sokkal humánusabb mint egy már kifejlett babát elvetetni. Ilyenkor már csak súlyra, hosszra nőnek, mindenük megvan.

Vagy anyaotthon, vagy valahol olvastam egy korábbi kérdésnél, hogy az egyház is sokat segíthet, ha van kapcsolatod valamilyen pappal, megkérdezheted mik a lehetőségek.

2009. aug. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

Így van,miért nem vetetted el előbb ha nem akartad?

Nem rosszból írom,de ezt gondolom tudtad hamarább is ,h nem dolgozol és nem tudod eltartani a babát.

2009. aug. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Biztos, hogy nincs más megoldás? Láttad már uh-n a babádat? Már van keze lába, mozog, érzékel stb.... Ez egy nagyon súlyos döntés és szerintem csupán azért, hogy a saját életedet megkönnyítsd, nem fogják elvenni tőled (ha el is hagyott, van a gyereknek apja is a magyar jog szerint felelősséggel tartozik a gyerekéért. ne haragudj! Én nem akarok feletted pálcát törni, de gondold át, hogy mit okozhatsz ezzel.

Olvasd el ezt az oldalt, ha tájékozódni akarsz a válszról: [link]


Egy kicsit lejjebb ezen az oldalon megtalálod a rád vonatkozó gyakorlati dolgokat. A 12. hét után csak nagyon indokolt esetben szakítják meg a terhességet.

2009. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
a párom becsapott,mert ő jobban akarta a babát erre most elhagyott.nyilván ha tudom előre h ez lesz akkor nem tartottam volna meg...
2009. aug. 30. 15:25
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Figyeljetek, valaki feltett egy kérdést. Nem az a dolgotok, hogy mégjobban felzaklassátok és meggyőzzétek. Szerintem elég lenne a kérdésre válaszolni, a többi az ő döntése. Éa tényleg igaza van azoknak akik írták, hogy már nem lehet.
2009. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Először is nagyon-nagyon sajnálom, ami veled történt!

Én is azt tanácsolnám neked, hogy add örökbe. Nagyon sok meddő pár van, akik közül egy nagyon fog örülni a csöppségnek!

No, meg változhat még a te helyzeted is, lehet meg is fogod tartani! Nem lesz az a pénz, amiért odaadnád :)

2009. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Jajj nagyon sajnállak :(:(:( 16. héten már nem veszik el a babát :( Sajnos vannak ilyen kilátástalan helyzetek, amiből nehéz kijutni, de nem kell félni mindig van megoldás. Mivel már abortuszra nem mehetsz így ha nagyon nincs más lehetőség, akkor tényleg marad az örökbeadás, de ez már a te döntésed. Kívánom, hogy minden a lehető legjobban alakuljon!
2009. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!