Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony progi, missed ab,...

Alacsony progi, missed ab, ujboli terhesseg, de hogyan tovabb?

Figyelt kérdés

4 eve megallapitittak, hogy alacsony a progi szintem. A ciklus 2 feleben 2,o volt az ertek. Aztan 2 evre ra terhes lettem, es mivel vereztem ezert a doki 2x1 utrogestannak a szedeset javasolta. Sajnos missed ab lett a vege mert kezdetben volt szivhang aztan sajnos megszunt.

Most viszont ujra terhes vagyok, eddig problemamentes volt minden, biztonsag kedveert eljezdetem megint huvelyi uton alkalmazni az utrot 2x1et. Orvoshoz csak jovohet pentekre kaptam idopontot.

A kerdesem az, hogy szerintetek nem bajnugye, hogy most orvosi utasitas nelkulmutrot hasznalok? Valamjnt felek attol,hogy az elozo terhessegem azert szakadt meg mert keves volt a 2x1 adag utrobol......azt mint most is reggel es este alkalmazom.

De mi van a fennmaradt idovel, ott nembaj ha a baba bem kap progit rendesen? Ugyertem nem lenne biztonsagosabb 3x1re novelni az adagot? Novelhetem? Lehetne bajom belole, ugyhogy az orvos utasitasa nelkul tennem ezt?


Mit gondoltok, ki lenne a jo?


Bocsanat a dramaert csak nagyon nagyon szeretnem ezt a babat!!!!!


2013. jan. 19. 08:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Es bocsi a helyesirasert csak telorol irtam gyorsan.....
2013. jan. 19. 08:51
 2/13 anonim ***** válasza:
2*1 utró az szinte semmire nem elég. Abból napi 2*3 vagy 3*3 szokott lenni az adag főleg ilyen kóros hiány esetén.
2013. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Terhesség ALATT orvosi utasitás NÉLKÜL hormonokat használni TILOS, adott esetben a baba hormonrendszerét teljesen tönkreteszed vele!!!!!


Mindenképpen menj sürgösen orvoshoz, és CSAK akkor hasnálj bármit is, ha az orvos ELRENDELI!!!!

2013. jan. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert régebben alacsony volt a pr. szinted, most nem biztos, hogy az.

Gratulálok, inkább el kellett volna menni dokihoz, ilyenkor nem csak a saját testeddel játszol, de a babáéval is.

2013. jan. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én is vetéltem, most ezért 2×2 utrogestant használok naponta. nálam nem lehetett tudni a vetélés okát, de orvos jobbnak látta, ha szedem.
2013. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Lehet tenyleg felelotlen voltam a szedessel kapcsolatban, de igazabol igy lattam jonak. Mindenesetre hetfon elmegyek nogyogyszhoz, es kikerem a velemenyet rola....
2013. jan. 19. 10:39
 7/13 anonim ***** válasza:

5. hozzászóló vagyok.

én csak akkor kezdtem el szedni, mikor az orvos mondta. nekem is volt itthon 1 levéllel még, de nem mertem bevenni, mert vérvétellel megmérték a hcg és a progeszteron szintemet, s nem akartam "becsapni" magamat és az orvost.

én a pozitív teszt után 5 nappal voltam orvosnál, akkor írta fel a hormonpótlást.

2013. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használd az utrot!!! Az orvos is azt fogja javasolni. Én 2x2-őt szedek!! Én is habituális vetélő vagyok, az utro az ilyenkor alap, pozi teszttől!! Drukkolok!
2013. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Koszonom. Remelem minden rendben lesz velunk:)
2013. jan. 19. 11:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem december7-én volt vetélésem.Aterhesség 5.ik hetétől vérezgettem de csak a 6-tól adtak utrogesztant 3x1-et amit én felemeltem 3x2 adagra de már így is késő volt mert a 9-ik héten megtörtént a baj.A doki azt mondta lehet hogy későn kezdtem el szedni az utrot.Szerintem is mert az első doki nem adott semmit a vérezgetésre.

Bennem is hatalmas félelem van hogy ne ismétlődjön meg a következő babánál is majd.Nekem nem is értem miért nem adtak a legelejétől mert még terhesség előtt mikot mondtam a dokinak hogy menstruáció előtti 1-2 napba barna folyásom van már akkor mondta hogy ez progeszteron hiányra utal,de az nem igényel kezelést.Hát tényleg nem igényelt meg is lett a baj.

Én szépen félre tettem a gyógyszert és úgy fogom csinálni hogy amikor peteérés van és élesbe próbálkozunk már akor el fogom kezdeni szedni meg se várom a pozitív tesztet mert ez a gyógyszer a beágyazódást is segíti.Szerintem azok után ami történt teljesen érthető hogy az ember bizosra szerene menni és benne van a félelem.Amit meg Te használsz napi 2x1 az úgy is nagyon kis adag tuti nem ártasz vele.Meg ez eleve nem árt a babának különben nem is adnák az orvosok terhesség alatt.Ez egy olyan hormon aminek természetesen is termelődni kéne terhesség alatt.

2013. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!