Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár napja tartó torokfájás,...

Pár napja tartó torokfájás, éjszaka mellkasra nehezedő nyomás, száraz köhögés? Ugye a babára nézve nincs veszéllyel?

Figyelt kérdés

Kellemetlen, de lázam nincs! Mivel lehet ezeket ilyenkor orvosolni?


Az egész torkom főleg reggel, este nagyon fáj. Nyomást érzek, ahogy írtam, gondolom a váladéktól, ami nem tud felszakadni.

Csak szárazon köhögök (bár nem folyamatosan, inkább csak ingerel), de már inkább visszatartom, nem merek, mert tegnap már szúrt a hasam alja tőle és nem valami jó érzés!


Mit csináljak szerintetek?


2013. jan. 21. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanígy kezdődött. 3 napig csak kerülgetett, inkább kaparó, fájó érzés a torkomba. Most már náthás vagyok, nehéz légzés és hőemelkedésem lett. Egyelőre többet nem tehetek, mint pihenés, szobahőmérséklet, orrcsepp, mézes tea, és nekem a strepsils bevált. Remélem, nem lesz rosszabb, vagy láz. Akkor max. kihívom a körzetit, mert a rendelőbe biztos nem megyek újabb adag bacilusért!

Jobbulást!

19 hkm.

2013. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mara Acoma ***** válasza:
Tegyél a párásítóba erős mentolos illóolajat és vegyél köptetőt, az segít felszakítani a trutymót. Ha nem szedsz be mindenféle szir-sz.ar gyogyit,akkor nem lesz baja a babának. Tea, gőzölés kamillával, nózi szippantó, méz, fekvés:)
2013. jan. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Első, Neked is jobbulást!!

Nekem is napról-napra kicsit rosszabb, de bízom benne én is, hogy láz nem lesz belőle! Orvoshoz én sem szívesen megyek a betegek közé, meg gondolom gyógyszert úgy sem írna fel, ami persze nem is hiányzik!

Maradok a citromos-mézes teánál (már minden hajnalban azzal indítok), a pihenésnél és az egyéb természetes gyógymódnál! Kipróbálom a gőzölést is! Valahogy csak kikúráljuk! Remélem minél hamarabb!! :)

2013. jan. 21. 10:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha száraz köhögésed van, akkor próbáld ki az izlandi zuzmót, valami fantasztikus : [link]

Ha hurutos, akkor a kakukkfű teát javaslom vagy az orvosi pemetefűt, utóbbi cukorka formájában is kapható. Nagyon jó még a lándzsás útifű szirup, de mivel abban alkohol van, terhesség alatt nem ajánlom.

2013. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!