Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadott orvos, vagy sztk?...

Fogadott orvos, vagy sztk? Milyen élményeitek vannak? Mennyibe kerül, ha nincs fogadott dokim?

Figyelt kérdés
gondolkozunk, hogy fogadott orvos egy rakás kidobott pénz, mert többekkel is előfordult, hogy egyetlen orvoshoz jártak, és mikor szültek, mégsem ő vezette le. Akkor most mi a jó megoldás?
2013. jan. 21. 12:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
A jó megoldás az, amit te látsz jónak. Én 22 hetes vagyok és nincs/nem lesz fogadott orvosom. Én nem vagyok hajlandó pénzt adni olyanért, amiért tb alapon már egyszer pénzt adok ki. Az én véleményem az, hogy az orvos dolga, hogy ellásson. Persze teljesen meg tudom érteni azt is, akit megnyugtat, hogy fogadott orvosa van. Én már ismerem az összes sztk-s orvost, nagy meglepetés nem érhet a szülés napján, mindegyik egyformán rendes hozzám.
2013. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha megteheted fogadja, ha nem akkor ne! Sztk-s szülés ingyen van, tehát ha az ügyeletesnél szülsz azért nem kell fizetned ha van TB-d. Nekem volt fogadott dokim. Havi 5 volt a magánrendelés. 40.000 adtam a szüléskor. Ennyit tudtam. Nem bántam meg. Rengeteget segített.
2013. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Van olyan fogadott doki, aki csak lenyúlja a sok pénzt, aztán utána tojik rád. De van becsületes is, tehát nem lehet általánosítani. Ha arra kérdezed, hogy éppenséggel ki tudnád fizetni, de lenne jobb helye is, akkor sem kell félni. Sztk-s- on is vannak ilyen dokik is meg olyanok is. Nekem anno nem volt fogadott dokim, sztk-ba jártam, ügyeletes dokinál szültem, de én egy rossz szót nem mondhatok egyikresem. Mindenki rendes és alapos volt, hiába nemfizettem egy forintot sem sem a 9 hónap alatt, sem a szülésért. Most várjuk a 2. babánkat, most sem lesz fogadott dokim.
2013. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
attól h. fogadott,még nem jó. és attól, h. sztks, még nem rossz. ha van sztk alapon a közelben jó hírű doki, nyugodt szívvel menjetek hozzá. nálunk ilyen sajnos nem volt. viszont magán dokit úgy választottunk, h. ő a hire alapján biztosan mellettem lesz a szülésnél, maximálisan lelkiismeretes. a párom hallani sem akar másik dokiről, annyira imádja a mostanit. pedig nem is őt kezeli :)
2013. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk nem lehet bent fogadott orvos a szülésnél, én szülésznőt fogadtam! Rengeteget segített szülés előtt, közben és utána is! Nagyon jó döntés volt és nem bántam meg!
2013. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen egyetértek az első válaszolóval, és én is így gondolom! Gondoltam... Addig amíg ki nem derült, hogy nem ugyanazt az ellátást/vizsgálatot kapom, mint az, akinek van saját orvosa! (magyarul fizet folyamatosan)

Abban a tényben is biztos vagyok, hogy városa válogatja, hogy melyik milyen, de nekem sajnos egy rosszat sikerült kifognom, és most itt vagyok 28 hetesen, és valakit/valamit szeretnék!

Ami még nehéz, hogy az orvosok ilyenkor már nem nagyon szoktak fogadni, (mármint utolsó harmadban, és gondozásra) úgy hallottam, hogy az elején kell választani, ha mégis úgy döntesz!

Viszont nekem sem lesz orvosom, sem szülésznőm, így is szültek már sokan, és én sem szeretnék pénzeket kiadni, ha egyszer van tb... Bár manapság a jogos ellátásról is sokat lehetne beszélgetni!

Nekem negatív tapasztalatom van, de ez is csak 1 tapasztalat!

2013. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
kétszer szültem, először fogadott dokival, összesen rendelések, szülés kb 100ezer ment rá, és a szülés nagyon rossz emlék lett, tapló volt, ordibált velem, meg egyébként vhogy sosem kedvelt, rendeléseken se volt "jó fej" (ismerős javasolta, azért őt választottam) Második gyereknél emiatt nem választottam senkit, a terhesgondozások sztk-n teljesen jók voltak, magánba is sokat kellett várakozni rendelésen, itt is... A szülés pedig nagyon jó élmény volt, egy jófej ügyeletes dokival
2013. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk megállapították (2 orvos és egy nővér!), hogy méhen kívüli a terhesség. Nagyon elvoltunk keseredve és valami sugallatra elmentünk egy magándokihoz. Elmondtuk, hogy mi van. Még aznap este kérte, hogy menjünk el hozzá. Egy röpke pillanat alatt és UH alapján kijelentette, hogy minden rendben van. Egy fillért sem fogadott el, viszont ezek után felkértük. Végig nagyon rendes, segítőkész volt. A szülés éjjel volt. Egy telefon és 30 perc múlva ott volt, gond nélkül levezette a szülést. Egyetértek ugyan az első hozzászólóval, papíron úgy kellene lennie ahogy írja. A valóság viszont messze van tőle. Sajnos.
2013. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt 26.hétig fogadott dokim kedves rendes volt persze fizettem is neki..26 hetesen kitalálta hogy nem lesz ott valószinű a szülésemnél mert pont akkor siel...de ott lesz az apja ..))Ő is nődoki..))ugyhogy otthagytam elmentem az sztk-ba és korházat is váltottam....jol tettem gyönyörű szülésem volt soha nem látott dokival és szülésznővel...és egy fillérbe sem került amit a babára költhettem...
2013. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A különbség az, hogy a fogadott doki esetében tudod, hogy kinél fogsz szülni, ő is ismer téged minden problémáddal, és ha úgy választottad, hogy megfelelően utánajártál, akkor nagy meglepetés nem érhet. Ha meg felfogadtad, akkor be fog jönni ünnep alatt is, szabadság alatt is, hétvégén is, mert ezért kapja a pénzét. Kivétel lehet, ha éppen síel, vagy nyaral, de akkor meg nem kell neki pénzt adnod.

Viszont ha fogadott dokid van, akkor a terhesgondozásnál sem kell órákat sorban ülnöd, és szerintem jó, ha mindig ugyanaz a doki vizsgál, aki már ismeri az előzményeket.


Problémamentes szülésnél gyakorlatilag mindegy, hogy ügyeletes orvos, vagy fogadott doki (bár azért ezutóbbi lehet, hogy meg tudja könnyíteni mégjobban a dolgokat), viszont ha komplikáció akad, akkor már nagyon nem mindegy, kinek a kezében vagy. Aztán lehet, hogy hagynak 24 órát vajúdni, vagy nem kapsz fájdalomcsillapítót, vagy rosszabb esetben rád sem néznek.

Én fogadott dokival szültem, és legközelebb se szülnék másként. Annyira figyelmes volt, ott ült az ágyam mellett, nekem élmény volt a szülés! 4 óra alatt túl voltam az egészen!

2013. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!