Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerinted terhes? Szólni...

Szerinted terhes? Szólni kellene a szüleinek?

Figyelt kérdés

Osztálytársunknak 3 hónapja nem jött meg, és rendszeres szexuális életet él. 11. osztályba jár, 17 éves és nem ellenőrizte még terhességi teszttel, hogy valójában terhes vagy sem.

Aggódunk érte, mert teljesen éretlen egy gyerek vállalásához, és már abortuszra se mehet. Teljesen felelőtlenül gondolkodik és viselkedik. Dohányzik, alkoholt fogyaszt és nem vigyáz a testi épségére.

Szerintetek szólnunk kellene az osztályfőnöknek vagy a lány szüleinek, hogy tudomást szerezzenek róla mielőtt még kárt okozhatna az esetleges magzatnak.



2013. jan. 22. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire buta, hogy homokba dugja a fejét, és ő saját maga nem szól a szüleinek, akkor valakinek szólni kellene. Szerintem az lenne a legjobb, ha osztályfőnöknek szólna valamelyikőtök erről, persze diszkréten. És majd ő beszélne a lány anyjával, hogy nézzen utána a dolgoknak. Mert egy felnőttől csak komolyabban veszi a szülő, mint egy diáktárstól, ezek nagyon komoly dolgok ám. Ha tényleg terhes a lány, akkor hamarosan ígyis-úgyis kiderül, mivel nőni fog a hasa, és sérült is lehet, ha iszik és cigizik. Mindkettejüknek baja lehet ebből a felelőtlen viselkedésből.
2013. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, szóljatok akár ofőnek, akár a lány valamelyik szülőjének.
2013. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szóljatok valakinek vagy ofőnek vagy a szüleinek. Főleg hogy ilyen felelőtlen ő is és a barátja is hogy nem védekeznek. Ha tényleg terhes akkor már abortuszra nem is mehet.
2013. jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szóljatok az ofinak,és majd ő tudja a továbbiakat.

Egyébként viszont nem kell rögtön terhességre gondolni,mert az is lehet,hogy más baja van,pl ciszta.Az is menzesz kimaradást okoz.Az én barátnőmnek is cisztája volt,és volt,hogy 8-9 hónapig nem jött meg neki,amikor kiderült a dolog,elment a dokihoz és kapott gyógyszert és rendeződött a menzesze.De persze tök mindegy,hogy ciszta-e vagy terhes,ezzel mindenképpen orvoshoz kellene mennie,amit úgy látom egyedül nem fog megtenni,tehát jó lenne,ha az anyukája értesülne a dologról aki elvinné orvoshoz!!

2013. jan. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De már a hasa is nőtt, és állandóan eszik és rosszullétre panaszkodik. Hányingere is van...szóval elég valószínű.

Hiába mondtuk neki, hogy vegyek egy tesztet azt válaszolja hogy: Jó majd elmegyek, ha lesz időm..

2013. jan. 22. 13:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen keressétek meg az osztályfőnököt. Ha ő nem segít (amit kétlek) akkor keressétek meg a szüleit. Még az iskola orvosnak is szólhattok ez ügyben. Inkább kongassatok fölöslegesen vészharangot, minthogy nagy baj történjen.
2013. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább az iskola orvosnak kellene szólni, de úgy, hogy ő ne tudja meg. A doki ott a suliban eltudna végeztetni vele egy tesztet.
2013. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
OFö-nek szólni kéne mielöbb, a szüleivel való beszélgetés az ő dolga.
2013. jan. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek neki egy tesztet(500-600 ft-ért már lehet kapni), ha ő nem képes rá. Ha pozitív, szóljatok a szüleinek, vagy az osztályfőnöknek. 18 éves kor alatt még csinálnak abortuszt a 18. hétig, szülői beleegyezéssel. Az idő sürget, mielőbb tenni kellene valamit.
2013. jan. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem is szóljatok.. bár így olvasva, hogy azt mondta :"jó majd elmegyek" , nem lehet, hogy ő már tudja és esetleg nektek nem akarja elmondani az igazat, mert szégyenli?
2013. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!