Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 éves terhes lány. Vélemény?...

16 éves terhes lány. Vélemény? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, párom 17... 1éve együtt vagyunk, és a napokba kiderült hogy babát várok, édesanyám nagyon beijesztett h elvehetik tőlem, de mire megérkezne a baba párom 18 lesz és tudná vállalni a gyámságot..Sulit betudom fejezni, hiszen most is magántanuló vagyok.

Nyárra terveztük hogy elvesz párom feleségül, és ha minden jól megy a gyámhatóság engedélyezi mivel pocakos leszek, oktoberre megérkezik a baba. Páromnak és nekem is van biztosításunk amit 18 évesen kapunk meg, szóval, augusztusba elvesz, pont akkor tölti a 18.at, utána külön megyünk előre kifizetünk egy év lakbért és rezsit abból a bizonyos 2millió forintból. aztán megérkezik a baba októberben és élhetnénk hárman teljesen külön.:) szerintetek anyukám vagy barátom anyukája tud ez ellen bármit is tenni??


2013. jan. 22. 16:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem, semmit. Ez így korrekt, a gyámhatóság sem tud belekötni.
2013. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Szia! Nem tudnak tenni semmit sem ellene. Minden a te döntésed.

Gratulálok a babához:)

Egyébként én is ilyen fiatalon szültem az elsőt:)

2013. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.:)
2013. jan. 22. 17:05
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Itt az a kérdés, hogy felkészültetek -e egy babára. Egy egész életre szól, és összeköt titeket örökre. Sem 20 évesen sem később nem lesz már lehetőséged ezen változtatni...


16 évesen is jogod van megtartani a babát, véleményem szerint senki nem kényszeríthet, hogy vetesd el. Viszont egy gyermeket el is kell tartani, nagyon hosszú ideig! 2 millió forint nem elég évekre, és egyszer minden pénz elfogy. Akkor mi lesz? Lesz egy 2 éves babátok, és ki fog dolgozni, hogy enni adjatok neki, ruhát vegyetek és megteremtsétek a kellő körülményeket?...


Szerintem ezt nagyon át kell gondolni... Te is kislány vagy még, ha a kérdésed lényegét az teszi ki, hogy vajon anyukád meg tudja-e akadályozni a babavállalást.


Szépen át kell gondolni, hogy vállaljátok-e a hatalmas felelősséget, ami egy új élet eltartásával jár.


EZ a véleményem...

2013. jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy baba vállalása nagyon nagy felelősség amit most még nem is tudtok felmérni. Ugyan akkor egy abortusz egy életre nyomot hagyhat, főleg lelkileg. HA akarjátok a babát és tényleg nagyon nagyon komolyan átgondoltátok, akkor az ellen senki nem tud semmit tenni. Nem te vagy az első és utolsó aki 16 évesen szül. Nem mondom korán van, de majd az élet úgy is szülőkké nevel titeket. Ne gondold, hogy húszon évesen az eberek sokkal többet tudnak a gyereknevelésről. Sok segítségre lesz szükségetek mint anyagilag mint személyi segítségre, de ha biztosan akarjátok akkor megtudjátok csinálni. Próbáljatok a környezettel nem össze veszni, ha nem szépen felnőttekhez illően komolyan megbeszélni a dolgokat. A szülők ha máskor nem, majd akkor megenyhülnek amikor meglátják az unokájukat. A sulit mindenképpen fejezd be. Keress olyan iskolát ahol levelezőn vagy más módon, megtudod szerezni legalább az érettségit.
2013. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
És aztán mi lesz? Mi lesz 1 év után? Mi lesz ha elfogy a pénz, márpedig hamar elmegy a baba mellett! 600ezer Ft egy évre kb az albérlet. (Ja és ebben rezsi nincs!) Marad 400ezer. Babának a dolgok, amiket muszáj megvenni, (babakocsi,kiságy,pelenkázó, rengeteg ruha) az kb 150ezer, akkor is ha nem a drágábbikat veszed. Marad 250ezer. 1 hónapra a pelenka 20-30ezer ft. Ha nem tudsz szoptatni a tápszer kb 15ezer ft. És akkor még nem ettetek. Ha elfogy a pénz, miből fogtok megélni, hiszen nem dolgoztatok, az államtól annyit fogtok kapni, hogy talán a pelenkára elég lesz. Hova fogják felvenni dolgozni a párodat tapasztalat nélkül? És téged? A sulit baba mellett szinte lehetetlen befejezni, de ha sikerül is a gyerek miatt nem fognak felvenni sehova! Azért gondold át jobban ezt a baba dolgot.
2013. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

Különösebben nincs vele problémám ha így megkérdezed, hogy mi a véleményünk. Így egy fokkal tűrhetőbb is, hogy magántanuló vagy...

Amikor kiderült akkor lettél az vagy már előtte is az voltál?

De akkor már addig legyél is az amíg lenem érettségizel. Nálunk a suliba van nem egy csaj akinek gyereke van. Jó múltkorában nem volt bölcsi és mindkettő behozta. Tudod aranyos meg minden. De az kicsit sok volt nekem, hogy behozzák a suliba meg minden. Gondolom órára is bevitték de a is izés nekem. /az ilyen diáknapok és a társaik okék még/

2013. jan. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Andii1 válasza:
19%
Pár év múlva ne adj Isten külön mentek ,egyedül nevelheted a gyereked.. meg ha együtt is maradtok majd miből tartjátok el.. szinte még nem is éltél..(nem buliztál stb..) vagy majd a gyerekeddel mész el bulizni 30 évesen... ez nagyon felelőtlen dolog de ti tudjátok
2013. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
vannak álmaid?
2013. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Csak barátom kap 18. évesen 2milliót. én rá egy évre 1 millió 8at.:) azt nem szeretnénk felélni, hanem spórolgatni, ha bármi van legyen mihez nyúlnunk. barátomnak jövöre meg lesz az a elektotechnikusi végzettsége+ érettségi. de mostmár ő is magántanulóként folytatja. én közgázon vagyok. nekem még másfél évem van hátra.. és sztem félévet kibirok bárhogy..:) nekem ne mondja senki hogy 2 millióbol nem lesz meg az albérlet+ rezsi.meg az esetleges bútorok vagy bármi.:) ugy hogy barátom dolgozik, most én is és félre teszünk amennyit tudunk.:) babakocsi+kiságy+ha kislány akkor ruhák+pelenkázó stb. ilyenek a 6éves hugomról vannak.:)
2013. jan. 22. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!