Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti is így gondoljátok? Rengete...

Ti is így gondoljátok? Rengeteg felelőtlen szülő van aki úgy vállal gyereket, hogy élelmük sincs!

Figyelt kérdés
Ma olvastam itt egy kérdést ahol egy 26 hetes kismama, kérdezte mennyire károsítja a magzatát, a folytonos éhezés mert rossz anyagi helyzetük miatt nincs mit enniük és a harmadik gyerek! Meg sok olyat olvasok, hogy nincs pénze fogadott orvosra azért nincs neki, könyörgök aki havonta nem tud 5-6-7 ezer forintot kifizetni egy orvosra, még is hogyan akar gyermeket nevelni szülni az anyagi csődbe? Kevesen vannak azok akik azért nem fogadnak orvost mert fölöslegesnek tartják! Hát én nagyon kiakadtam!

2013. jan. 23. 14:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%
Kedves 9-es! Köszönöm szépen!!!!
2013. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos tényleg sokan vannak így!

Én igazából azt nem értem, hogy ha megnézitek a tv-ben, ha rászoruló családokról van műsör, szinte kivétel nélkül mindenhol 3-4-5 gyerek van! Biztos előfordul, de nem hiszem,hogy megszült 3-at, mert gazdag volt és utána szegényedett el!

Például sajnáltam a 3. ikreket is, akiknél nem volt fűtés, hogy haza tudják őket vinni, de könyörgöm már volt két gyerek. Gondolom akkor sem volt fűtés, meg padló, akkor miért vállalnak még gyereket!

2013. jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Közben a kedves 26 hetes kismamáról kiderült ki ő azt írták, hogy egy karácsonykor kiírt kérdéséből rájöttek ki ő, akkor azt írta nem tud venni semmi ajándékot a gyerekeinek egy négy éves és egy másfél éves kislánynak közben pocakos megint, nincs semmi élelmiszer otthon, egy csomag halon kivül, és albérletben vannak NA DE AZÉRT KERÜLTEK OLYAN HELYZETBE DECEMBERBEN MERT KI KELLET FIZETNI A VILLANY ELSZÁMOLÁST ÉS ÉRDEKES MÓDON PONT ANNYI, MINT AMIT MOST KIÍRT TARTOZÁSNAK, TÖBBEN FELAJÁNLOTTÁK SEGÍTSÉGÜKET AKIK JÁTÉKOKAT ÉLELMISZER CSOMAGOT AJÁNLOTTAK FEL VELÜK TÖBBÉ NEM VETTE FEL A KAPCSOLATOT, HANEM CSAK AZOKKAL AKIK PÉNZT ADTAK! LEHET KÖVETKEZTETNI! a FOGADOTT ORVOSRA VISSZATÉRVE NEM ÚGY FOGALMAZTAM MEG A KÉRDÉST, HOGY AKINEK NINCS FOGADOTT ORVOSA AZ MIND CSÓRÓ, BELEÍRTAM AZT HOGY SOK OLYAT OLVASTAM AKIKNEK NEM TELIK RÁ AZÉRT NINCS BÁR SZERETNE ÉS AZT ÍRTAM, HOGY KEVESEN VANNAK AKIK FÖLÖSLEGESNEK TARTJÁK!

PL: ITT NÁLUNK ÉRDEMES ORVOST MEGFOGADNI MERT NEM MINDEN ORVOS ÚGY ÁLL A KISMAMÁHOZ AHOGY ILLŐ LENNE ÉS EGY FOGADOTT ORVOS PL AZ ENYÉM 7000fT/ HÓ 20-25 PERCES MAGÁNRENDELÉSSEL/FŐ

2013. jan. 23. 16:20
 14/18 anonim ***** válasza:
67%

Nekünk már 2 volt, amikor tavaly kiderült, hogy ikreket várok, teljesen terven kívül. Így 4 gyerek lett. Jó fizetésünk van, az átlaghoz képest, bár nem vagyunk hű de gazdagok. Fogadott dokim is volt, nem sajnáltam az alkalmankénti 8000-et, nekem ez adott biztosnságérzetet, hogy ha gondom van, tudok kit hívni.


Azt elítélem én is, amikor a TV-ben látom, főleg karácsony tájékán, hogy nincs enni, majdnem putriban laknak, de ott van 4-5 gyerek.

2013. jan. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
az szerintem is felelőtlenség ha úgy vállal valaki babát hogy nincs pénze ennivalóra, de szerintem nem kell lenézni valakit már bocs hogy ezt írom hogy a pénz miatt nem kér fel orvost, én nem vagyok sem gazdag sem szegény de engem is elgondolkodtatott hogy legyen e orvosom abból a 140 ezerből amit összesen orvosra költenék a babáknak sokkal több mindent megvehetek és ez ikreknél nem egy elhanyagolható szempont, értem én a kérdésed és egyet is értek veled csak fontosnak tartottam elmondani a véleményem
2013. jan. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ikres kismama lennék, vagy bármilyen alapbetegségem lenne, vagy veszélyeztetett lenne a terhesség, biztos én is fogadtam volna orvost. De mivel ezek közül egyik sem állt fenn, ezért nem láttam indokoltnak.
2013. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%
off: ha már valaki nem más magán dolgán és nyomorúságán csámcsog,egyből lepontozzák
2013. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
81%
Ne ítélkezz, hogy ne ítéltess!
2013. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!