Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérzés, és görcs terhesség...

Vérzés, és görcs terhesség alatt? Mekkora most a baba?

Figyelt kérdés
Hétfő este óta enyhén vérzek,ami nagyon sötét barna,keddre erősödött,elmentem orvoshoz,azt mondta 5mm-es a petezsák,jó helyen van,a vérzéssel ne foglalkozzak,előfordul! Szerdára kicsit pirosas volt,nagyon megijedtem,elmentem másik orvoshoz,ő azt mondta 10 mm-es a petezsák,jó helyen van,de menjek vissza hétfőn,akkor megnézi nőtt a baba,mert ha igen,akkor jó,ha nem,akkor valószínű elvesztettem! Tegnap du. kb. 4 órán keresztül görcsöltem,nem volt durva,de azért érezhető volt,és ilyesztő,és nagyon szúrkált ott,ahol a baba van! Aztán szerencsére elmúlt,és most maradt a a sötétbarna krémes vérzés! Ez most tényleg normális? Volt valaki akinek volt vérzése,és megmaradt a baba? Csak gravidát kell szednem azt mondta az orvos,hogy a vitamint szedjem! Ja,és most akkor mekkora a baba? 5,vagy 10 mm! Ma vagyok 7 hetes!
2013. jan. 24. 10:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Fura egy orvosod van, hogy se Rutascorbint, se magnéziumot, se sárgatest-hormont (Duphaston, Utrogestan) nem szedet veled!

Én biztosan rákérdeznék, simán lehet, hogy csak ennyi a gond!

2013. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szia!én ma már 13+1hetes vagyok és pont 12 hetesen vittek be a kórházba mert véreztem elég piros volt a baba jol van!Ha a doki azt mondta nött akkor tuti hogy jol van...De ha továbbra is igy marad én bemennék a korházba!Valamint én Magne B6 ot kaptam!Sztem ezt te is nyugodtan szedheted!Sok Sikert!Ha gondolod irhatsz üzit!
2013. jan. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen, az első trimeszterben időnként előfordult, én sem kaptam rá semmit sem, pedig olvasom, hogy sokaknak adnak rutascorbint, mert a vérzés a beágyazódás miatt van, az erek elpattannak. Meg van akinek utrogestan, az meg hormonális talán. DE az én dokim is azt mondta, nem kell semmi, annyit mondott, 12 hétig kerültjük a szexet...

Minden rendben volt a babával, azóta 10 hónapos nagylány :)

2013. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem is volt vérzés és barnázás, nem jelent jót, az biztos. Nekem utrogestant írt fel a doki, és hála Istennek, nem lett semmi baj a babával. Kicsit furcsállom, hogy semmit sem adtak rá, de én nem vagyok orvos. Szorítok nektek!
2013. jan. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ja és nekem is azt mondta hogy elpattant egy ér! És a 20. hétig ne csináljak szinte semmit!Nem egy jo dolgo mert unatkozok:)2.voltam:)
2013. jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Most voltam wc-n,most olyan kocsonyás,és nagyon sötét barna!De nem piros,és nem darabos! Nem tudom,hogy mit tehetnék a fekvés mellett! Gravidat szedek,bár van itthon magnézium+B6 tabletta,majd azt veszek be ha megint görcsölök! Csak nagyon félek!
2013. jan. 24. 10:54
 7/19 anonim ***** válasza:
En a helyeben maris azonnal rohannek a dokihoz es addig vernem az asztalt amig nem ad utrogestant. Persze azt se artana megemliteni neki hogy pm probelmakkal kuzdesz amugy alapbol, tehat mar az elejen fel kellett volna iratni biztos ami biztos. De most tuti hogy nagyon kene, uh. en a helyedben nem keslekednek. Amugy lattatok mar szivhangot? Azert fura amit irsz, hogy 5 meg 10 mm a petezsak, mert nekem 6 hetesen 21 mm volt, mar akkor is volt szivcsopulzalas, en a jovo heten megyek kontrollra a 9. heten. Szerintem te is menj mihamarabb az utro miatt!
2013. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem 5+3-on volt 12 mm a petezsák, 7 hetesen már 13 mm volt az embrió. Nekem kicsit furcsa, hogy 7 hetesen petezsákot látnak 10 mm-nek.
2013. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Bár tudom ezért most nekem estek. De ezek az orvosok a jók mert nem tömnek egyböl tele bogyokal!

Ha ilyen korban elmegy a baba akor anak oka van és inkáb most mint késöb legyen baj!

2013. jan. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

9. válaszolóval én is egyetértek hellyel-közzel...

Persze vannak egyedi esetek, ha már korábban is kellett szedni a teherbeeséshez utrogestant pl.

De nekem is voltak barnázások, és mentem az sztk rendelésre egyből. Ott a doki kiírt valami hormon tartalmú gyógyszert, mire megkérdeztem, hogy ha ez hormon, akkor ettől nem lehet baja a babának? Erre felháborodott, hogy jó, akkor nem adok semmit, és ezzel a lendülettel összegyűrte a vényt, szóval odáiog sem jutottam, hogy megnézzem mi lett volna. Persze zokogva jöttem el, hogy égyrészt hogy lehet valaki ilyen tahó, másrészt mi lett volna az egyáltalán, és mi lesz most.

Végül másnap leutaztam vidékre a régi magándokimhoz, akiben megbíztam, és ő is megnézett, hogy minden ok, és azt mondta, hogy nem kell semmi, beágyazódáskor előfordul, hogy vérömleny keletkezik, és az ürül ki. És az, hogy kiürül még jó is, mert ha ott marad, akkor válhat le az embrió, mert nem tud rendesen megtapadni...


Szóval attól, hogy nem tömik gyógyszerrel még egyáltalán nem biztos, hogy baja lesz...nekünk sem lett...

2013. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!