Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek minden esetben...

Szerintetek minden esetben veszélyes a macska kisgyerek (17hós) és terhes nő mellett a lakásban?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 15:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Természetesen nem. De kellenek alapvető szabályok és a kismamának nézetni kell toxoplazmozist.
2013. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2013. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszi
2013. jan. 24. 16:16
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem, dehogy. Ha régóta van macskád, akkor tutira átestél már a toxoplazma fertőzésen és védett vagy :)

De nézni fogják majd a terhesgondozás során!


Arra figyelj azért, hogy ne Te takarítsd az alomtálcát.

2013. jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nálunk két cica van bent a lakásban, a lányom 10 hós és megint babát várunk. Eszünkben sem volt egy pillanatig sem "megszabadulni" a macskáktól. Az alapvető, hogy az almot nem én takarítom, egyébként meg minden más rendben van. A lányommal sem volt sosem gond eddig, már lassan ő is kezdi megtanulni, hogy kell a macskához közelíteni.:) Szerintem és az orvosom szerint sincs ebből gond, csak nézetni kell a toxot.
2013. jan. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
1%
Itt senki nincs tisztában azzal,hogy lakásban nem tartunk macskát? Főleg kisgyerek mellett? Főleg ha kislány! A macska MEDDŐSÉGET, ALLERGIÁT okoz! Főleg gyerekeknél! Olvassatok utána!!!
2013. jan. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is Kedves 6-os! "Itt senki nincs tisztában azzal,hogy lakásban nem tartunk macskát?"

Ezt legalább úgy írod mintha törvény lenne és rajtad kívül mindenki hülye mert macskát tart lakásban.... Hát miez már???? Minden lény, macska-kutya-egér-ember terjeszthet betegséget és okozhat kárt másokban mégsem tiltunk el mindenkit és mindent magunk körül. Én cica mellett nőttem fel, kinti cicáinkat csempésztem fel a szobámba mert a szüleim nem szerették ha a kinti cicc bejön, velük aludtam éjszaka, puszilgattam őket, pedig garantálom nem voltak beoltva. Itt vagyok, nem vagyok allergiás és soha semmit nem kaptam el tőlük.

Ez persze nem azt jelenti hogy a gyerekemet kinti cicával fogom altatni, de úgy gondolom, hogy ha egy macska megfelelően van tartva mondjuk a lakásban akkor ott baj nem lehet. A cica kapja meg a megfelelő oltásokat, legyen féreghajtva és az almos edénye legyen olyan helyen hogy az senkivel ne legyen közvetlen kapcsolatban.

Kettő cicánk van, csak benti cicák, oltva-féreghajtva. Vannak szabályok már pici koruk óta, pl az ágyban derékmagasságnál tovább nem jöhetnek fel, semmilyen asztalra és székre nem mehetnek fel, ha megszületik a babánk kialakulnak majd új szabályok, pl be sem mehetnek majd a babához.

Kismamaként negatív lett a toxo eredményem, én takarítok a macskák után.

Akik állatbarátok azok úgy gondolják, hogy a gyerek mellett igen is jó az állat, aki nem szereti őket az ilyen véleményen van mint a kedves 6-os. Nincs ebben semmi de azért hüly.eséget ne irogassunk már bunkóságból.

Kedves kérdező, ne aggódj a cica miatt, főleg ha már régóta veletek van.

30hkm

2013. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
1%
Én vagyok a 6 és szeretem az állatokat de ezek kimutatott tények orvosilag! És ne te találd már ki mi lehet az én véleményem! A macska derék magasságtól nem mehet feljebb? Ez meg mi? Ha már az ágyban van úgy is odaszáll a szőre!!! És ez az amit utálok,hogy a macska az ágyban van ha be van oltva ha nem!!! A véleményemhez meg jogom van!!!! Nem kell megfogadni de leírhatom! Nem?
2013. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Gabi86 ***** válasza:
100%
Nekem is van macskám meg kutyám is.a macska lakásba a kutyák kintiek.szerintem egyik oldalt sem kell elítélni.én terhességem előtt 3 hónappal lett macskám,de a védőnőt kérdeztem baj lehet e azt minta nem hacsak nem koszos kézzel eszek,meg almozás után mindig mossak kezet.ennyi. a párommal felváltva takarítjuk a macskát és még semmi bajom.az igaz a hálóba nem jöhet be a macska meg az ágyba sem,de mindenki maga tudja.sűrűn kel kezet mosni.mi vettünk fertőtlenítős folyékony szappant és eddig bevált.de szólj a dokidnak vagy a védőnődnek hogy van macskád,mert így vérvételnél mindig ellenőrzik hogy ferözőtt vagy e vagy nem.nekem is nézik minden vérétel alkalmával mert még én sem estem át ezen a toxoplazmás "fertőzésen".ha megszületik a baba az ő szobájába sem mehet be,de ha nagyobb lesz biztos megfogatja és megsimogathatja.amúgy az a jó ha ezen az ember gyerek korban átesik.
2013. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
Látom egy kisebb vita alakult itt ki:-)mindenkinek igaza van, szerintem. Én abba a kategóriába tartozom, ahol cica van a lakásban, már 10 éves és nem tudom kinek "ajándékozni" ahol jó helye lenne és látogathatnám, idegennek nem adom!Szóval babát tervezünk és a cica marad...sajnos az nem úgy van kedves kérdező - mert valaki írta neked - hogy ha régóta van macskád átestél tuti a fertőzésen....én macskák között nőttem fel, szó szerint, nekem is van itthon és mégsem estem át rajta...de az almot a férjem takarítja, betartjuka higiéniát, talókarítjuk, kezet mosunk....állítólag inkább kijáró cicák terjesztik, az enyém életében nem volt kint - lakásban tartott, oltott, féregtelenített, ívartalanított, a nőgyógyászom azt mondta, ezt a fertőzést, a rosszul megmosott gyümölcstől, zöldségtől, nyers hústól u.úgy elkaphatom....szóval nézik majd végig a terhesség alatt, vérből, és azonnal közbelépnek!Ne pánikolj!!
2013. jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!