Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek normálisak ezek a...

Szerintetek normálisak ezek a méretek (11 hetes 4 napos)? Szerintem valami nem stimmel.

Figyelt kérdés

Sziasztok ma voltam hüvelyi ultrahangon, ahol a doki "pontosította", hogy a babám 11 hetes és elvileg négy napos. Ez alapján a vizsgálati papíron szereplő adatok:

CRL: 39,3 mm

BPD: 16,9 mm

Megnéztem pár magzati méretet mutató táblázatot, amelyek alapján a BPD méret normális, viszont a CRL eredmény túl kicsi..Az első ultrahangon 7 hetes négy naposan volt 1,37 mm a CRL..Lehetséges, h valamit elmért a doki? Egy kicsit aggaszt..Válaszokat előre is köszönöm!



2013. jan. 24. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezek csak átlag adatok, nem kell ennyire aggódnod. És igen, minden mérés más, gép és orvosfüggő. Boldog babavárást!
2013. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, elég régi gépnek tűnt, remélem tényleg csak elmérte. Bár ha azt veszem alapul, kb. 3 hetet tévedtek eddig, annyival koraibbnak számítottál..Hétfőn még 9 hetes voltam, ma már majdnem 12...:D
2013. jan. 24. 17:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem értem,hogy miért parázol ennyire..a terhesség első trimeszterében rohamosan nőnek a babák CRL-je!!

Nekem 13 hetesen 63 mm volt,a 19 hetes Uh-on pedig már azt mondta a doki,hogy olyan 20 cm.


25+2 hkm

2013. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Normális, hogy van egy kis eltérés az adatokban, ne aggódj. Az orvos mondaná, ha baj lenne.
2013. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, mennyi idős vagy valójában? Olyan nincs, hogy pár napja 9 hetes voltál, most meg 12. A CRL olyan 10-11 hét körüli babának felel meg, a BPD picit több, mint egy 12 hetesé. Tehát lehet, hogy a fejét mérte vmivel nagyobbnak, és emiatt mondta "idősebbnek", de ettől még nem lett idősebb a baba! Persze az is lehet, hogy már valóban a 12. hétben vagy, és a CRL-t mérte kevesebbnek. Nekem pl. 48 mm-t mért a doki CRL-nek, majd pár perc múlva 52 mm-t, mert kinyújtózott a baba. Szóval, pár milliméteren nem kell stresszelni!
2013. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! :) Mi kereken 10 hetesen 2 cm-esek voltunk, és én is rákérdeztem, hogy nem kicsi-e? Azt mondta, hogy a baba fejlődését magához mérve kísérik figyelemmel, nem ahhoz, amit a szakkönyvek írnak. Van egy -tól -ig skála, és kisebb-nagyobb eltérések simán beleférnek, hiszen a baba egyénileg fejlődik, és később vagy behozzák, vagy kisebb méretű babát szülsz. Én pl. 41 cm-rel születtem, ehhez mérten nem túl reális, hogy egy 65 cm-es babát szüljek, hiszen eleve alacsony vagyok. Szóval, az orvos a fejlődést a babához egyénileg méri, és ha magához mérten stabilan növekszik, akkor nincs ok félni. :)
2013. jan. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem parázok, de szerintem első terhességnél főleg ilyen korai szakaszban normális ha vannak nem egyértelmű számok amiket lát az ember. Igen,szerintem is el lett mérve a baba ami a korát illeti, ami nem is zavarna. Csupán azért érdeklődtem,mert a nemsokára esedékes genetikai szűrés is mindjárt itt van, ezért nem szerettem volna, ha pont emiatt lenne gond valamilyen mérettel...Mégegyszer köszi a válaszokat,tényleg megnyugodtam :))
2013. jan. 25. 19:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

6. vagyok és nekem is első terhesség, de a legjobb tényleg, hogyha lazán rákérdezel az orvosnál. Nem fog hazudni, miért is tenné? Nem arra esküdött fel. Hasonló cipőben járunk, én is aggódtam, de bízom az orvosomban, és a védőnőben, aki elmondta, hogyha kérdésem vagy kételyem van, hívjam fel őt és válaszol, vagy beszélünk személyesen, addig meg utána jár. Ugye már írtam, hogy vannak egyedi tényezők, és nem lehet egy pl. ausztrál CRL-táblázatot megbízhatóan alkalmazni a magyar népességre, lévén, mi nem ausztrálok vagyok.

Egyébként az is lehet, hogy elmért valamit, meg az ultrahangok minősége is kifogásolható. Mm-ekben mérhető a különbség egy újfajta, és egy régi gép mérései között. Egyébként, ezek eleve hozzávetőleges értékek. Az én uh-s képeimen ott szerepel, hogy +- 9 nap. Szóval ennyit tévedhet.

2013. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is tevedhettek, foleg miutan a doki sietosen odavagta, hogy minek nezegesse, harom centin nincs mit nezni meg es ugyis a 12. heten minden kiderul..A kerdeseimre csak annyi volt a valasz, hogy "ne akarjam mikroszkopon kovetni a terhessegem.." Amugy pont a vedono kuldott vissza, mert nem tudta pontosan megitelni a korat, igy nem kerult bele semmilyen szamadat a hetet illetoen a kiskonyvbe..Komolyan mondom, halas vagyok, hogy vannak itt ertelmes emberek, akik szivesen megosztjak a tapasztalataikat , mert engem elkepeszt az orvosok viselkedese (tisztelet a kivetelnek)..Ide meg annyit, h szinte letolast kaptam, mert elkezdtem a hetedik hettol szedni a gravidat, mondvan en "minek akarok 3,5 kilos gyereket noveszteni, azt meg is kell am szulni"...Ezek utan inkabb itt kerdeztem meg eloszor, hatha valakinek hasonlo elteresek voltak. Azt hiszem, nemsokara egy dokivaltas is aktualis lesz..:(
2013. jan. 25. 23:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, most nagy trend szidni a terhesvitaminokat. De én erre csak annyit tudok mondani (előre is bocsi a kifejezésért), de nagyon könnyű más f@szával verni a csalánt, csak azért ne más szóljon bele abba, hogy a szedsz-e vitamint a saját gyermeked egészségéért. Nem tök mindegy másnak, hogyha te 5 kg-os gyereket szülsz, vagy 3 kg-osat? (jah, és az újszülöttek átlagsúlya 3,5 kg, szóval ilyenkor is sugárzik az alapvető biológiai ismeret az emberekből... :))

Szerintem, ne hagyd, hogy más ebbe beleszóljon. Én is megvívtam a magam harcát, mert szintén ezt hallgattam végig. Kb. azzal rendeztem le, hogy "szeretnék szenvedni a szülésnél, nehogy egyszerű legyen". Erre nem tudtak mit mondani. :)

Viszont az elmondottak tükrében válts orvost hamar! Ha rendel, és fogad, akkor az a minimum, hogy foglalkozik veled, és a kérdéseidre választ ad. Ha kell úgy, mint egy gyengeelméjűnek (ne vedd személyesnek), de ha kell úgy, mint egy orvoskollégának. Ez a dolga. És az a bizonytalanság a legrosszabb. De fel a fejjel, biztos minden rendben lesz!


6-os, 10 hetes kismama, a 2 cm-es szuperóriással :)

2013. jan. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!