Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek normálisak ezek a...

Szerintetek normálisak ezek a méretek (11 hetes 4 napos)? Szerintem valami nem stimmel.

Figyelt kérdés

Sziasztok ma voltam hüvelyi ultrahangon, ahol a doki "pontosította", hogy a babám 11 hetes és elvileg négy napos. Ez alapján a vizsgálati papíron szereplő adatok:

CRL: 39,3 mm

BPD: 16,9 mm

Megnéztem pár magzati méretet mutató táblázatot, amelyek alapján a BPD méret normális, viszont a CRL eredmény túl kicsi..Az első ultrahangon 7 hetes négy naposan volt 1,37 mm a CRL..Lehetséges, h valamit elmért a doki? Egy kicsit aggaszt..Válaszokat előre is köszönöm!



2013. jan. 24. 17:13
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
:) Ez tenyleg megnyugtato, koszonom :) Szerintem sem artok vele, hiszen nagyon sok vitamint eleg nehez csak taplalkozas soran bevinni. Raadasul meg szerencses is vagyok, h egyaltalan nem erzem rosszul magam tole:) Hat ha ket centibol vegul 65 lett, tenyleg tud valamit az a babo :))
2013. jan. 26. 00:30
 12/12 anonim ***** válasza:

Még azért ott nem járunk, csak a 2 cm-nél, de lesz még nagyobb. :) Ahogy a párom mondja, lesz még olyan, hogy visszasírom a 2 cm-t. :)

Az viszont igaz, hogy ártani nem tudsz a vitaminokkal. Hiszen csak vitaminok. Akár férfiak is szedhetnék, teljesen úgy, mint a Supradint, vagy a Centrumot, vagy akár a Marslakócskákat. Csak ez a kismamák igényeire van szabva, több folsavval, több c-vitaminnal, calciummal, magnéziummal, fajtájától függ. Lehetne ezt a mennyiséget élelemből is bevinni, de akkor reggeltől estig ehetnénk, és majd' kidurrannánk elalvás előtt. (Persze, nagyanyáink nem szedték, de akkor nem is volt, és a zöldségeket, meg a gyümölcsöket otthon termesztették, igaziak voltak, nem olyan genetikai csodák, mint ma. Szóval, ez nem lehet ellenérv. :))

Viszont megértem azt is, aki nem szedi. Ő dolga, ő felelőssége, nem kötelező. Pl. barátnőm se szedte, de ő nem is tudta lenyelni az első hónapokban. Az Elevit meg a Gravida nem éppen kismama-barát méretű. :D

Ha ajánlhatom, én pl. Pharmaton Matruelle-t szedek, és nekem tetszik, hogy csokis illata és enyhé csokis íze van. Meg könnyű lenyelni. Csak kb. a duplája az Elevitnek árban.


Egyébként mikor mész 12 hetes vizsgálatra? Ott egy jó orvos, jó géppel csodákra képes. :)


10 hkm, 2 cm-es óriással :)

2013. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!