Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Akik nagyon korán,...

Kismamák! Akik nagyon korán, nagyon sokat keményednek azok, hogyan oldják meg a mindennapokat?

Figyelt kérdés

még csak 26 hetes vagyok, de szinte állandóan görcsbe van a hasam. Kb. a 16. héttöl érzem a keményedéseken. 17 hetesen c2000-et néztek, 25 hetesen c3000-et/másik doki volt/

Próbálom ellátni a házimunkát, de egyre nehezebb. Semmi extra nem lenne, csak bevásárlás, főzés,takarítás. Már attól keményedek, ha reggel 'rendberakom' magam és beágyazok. Félóra pihenés és már indulhatok is a boltba :( és ez így megy egész nap. Nem is jut mindenre időm és du már a sírógörcs kerülget annyira húzódik/főleg így hidegfront idején/ mindez napi 6-8 magnerot mellett.

Lehet feladom és nem főzök többet. /csak az a baj, hogy dolgozó, "cigánykerekező", tökéletes kismamákkal vagyok körülvéve. Én meg egy rakás szar vagyok....



2013. jan. 25. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
ohh nekem elég annyi ha felkelek az ágybol vagy 5 percnél tovább állok. 30 héttöl....
2013. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem egy leányálom amit tudok megcsinalok ami meg egyszerre nem megy amjd 20 nekirugásra fog. rend van tisztaság, kétnaponta fözök szaladgálok a lányom után
2013. jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Oviba apa hordja a nagyot, ezt leveszi a vállamról hál isten:)

Nekem marad a pici lányom, a főzés mosás takarítás. Nekem is már 2 hete 2000 a méhszájérték. Nem könnyű, de azért túlélem:)


Kétlányos 25hkm.

2013. jan. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz a többiekkel, magatokank szülöd a gyereket! Inkább vigyázz magadra, minthogy kórház legyen a vége!

Pihenj, rendelj kaját, és ne legyen bűntudatod! Most a baba és Te vagytok a legfontosabbak!

Vegyél esetleg egy gurulós bevásárló kocsit, már nemcsak "nyugger" színekben és mintákban lehet kapni.

Én is azzal járok, a fene fog cipekedni. :)

2013. jan. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, én mind a két terhességemmel végig keményedtem, sőt alapból nagyon feszes volt a méhem, riogattak a koraszüléssel, de mind a kettőt túlhordtam! Az orvos nyugtatót akart velem szedetni, a védőnő konyakoztatni akart, pedig nem voltam én feszült, de a hasam az tényleg sűrűn keményedett.

Ne idegeskedj az árt a legjobban, nyugodtan pihenj, amikor csak tudsz, egy könyvben olvastam egy bölcs mondást, ami kismamáknak szólt: Ne csak állj, ha ülhetsz is, és ne csak ülj, ha feküdhetsz is!

Vagyis pihenj csak nyugodtan!

2013. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok-sok pihenővel, és nem érdekelt kinek mi a véleménye, bár soha nem mondott semmi rosszat egyébként sem, de nem érdekelt volna. Az én babám, nekem kell vigyázni rá, ez a legfontosabb.

Hetente csak 2-3x főztem, bár a férjem ebben segített nekem, mert szeret főzni. Takarítást sok pihenővel, és nekem nem volt lelkiismim, ha kicsit ledőltem 2 feladat között...szerintem Neked se legyen! Semmi értelme, nem oldasz meg vele semmit, nem változik semmi, ne gyötörd magad!

Bevásárlást pedig nagyrészt együtt intéztük, nem is mertem volna cipekedni...

Fel a fejjel! :)

2013. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden terhességemnél hamar és sokat keményedtem, sőt, a méhszájam is egyre hamarabb nyílni kezdett. De több kisgyerek mellett nem igazán tudtam pihenni, hiszen el kellett látnom őket. (Ettől függetlenül mindet végig hordtam.) De azt azért ne gondold, hogy én nem éreztem magam úgy, mint te! Természetes, hogy az ember ilyenkor nem tudja úgy ellátni a feladatát, ezen kár stresszelni, bár, ismerem az érzést, és én is stresszeltem, stresszelek ezen eleget. Nincs tökéletes kismama! Rólam is azt gondolja mindenki, hogy milyen szuper vagyok, terhesen is milyen szuperül ellátom a gyerekeimet, én meg tök zavarban vagyok, és szabadkozom, hiszen tudom, milyen türelmetlen, fáradt és hisztis vagyok sokszor. Ezek normális érzések terhesség alatt, az ember sosem tud elég jó lenni a saját maga elvárásaihoz képest! A pihenés fontosabb, mint a házimunka, hidd el, és pihenj, amikor csak tudsz, és ne várj el magadtól fölösleges dolgokat! Semmi nem történik, ha nem főzöl! Föl a fejjel! :-)
2013. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!