Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Na most tényleg olyan nagy...

Na most tényleg olyan nagy dolog hogy egy héttel kisebb a baba?

Figyelt kérdés

voltam uh egy másik doki csinalta meg nem a sajátom fél órán át méricskélte mondja kisebb a baba egy héttel befekszem e. mondom nem és tisztába vagyok vele hogy az elejétöl el van számolva a gyermek hetei. hogy hétfön keressek egy másik orvost aki nagyobb tapasztalattal bir UH terén..na mondom szépen vagyunk. mindig is mondta a dokim hogy héttel kisebb a baba 36 héten ugy vélem már hulla mindegy. áramlás tökéletes, vérkép tökéletes,méhlepény 2 stádiumba van az is tökéltes

akkor meg miröl beszélünk. nagyon felidegesítettem magam


2013. jan. 26. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ahol én élek, itt ha 1-2 héttel kisebbnek vélik a babát, akkor nem kérdezik, hanem utasítják a kismamát, hogy feküdjön be a kórházba! Persze minden más érték normális és úgy. Ha nem teszi meg, akkor felelőtlen.

Amúgy meg az orvosok is tudhatnák, hogy vannak egyrészt genetikailag kisebb súllyal vagy hosszal született babák, teljesen időre, mert hogy a szüleik is kis súllyal vagy hosszal születtek. Illetve mindig ott van az az 1-2 hét plusz mínuszban, amivel előbb is, de később is kijöhet a baba. Akkor ebből kifolyólag miért ne lehetne kisebb is?

Nem akarok rosszakat írni, meg ilyesmi, nyilván van olyan, mikor valamelyik baba azért kisebb, mert gond van, de van olyan is, aki nem emiatt. De mivel a kórházak is a betegek után kapják a pénzt, így ez nekik is jó és te is megfigyelés alatt vagy.

2013. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozzvele. Az, hogy mekkorának "kell" lennie egy babának, ez így nem igaz. Helyesen: ÁLTALÁBAN mekkorák a babák ezen a héten. Aminél kisebb vagy több is lehet a baba, hisz ha minden baba akkora lenne, amekkorának az előírás szerint lennie kell, akkor minden gyerek kb 3 kiló 40 dekával születne. Ez hülyeség. Befolyásolja a szülők alkata, mit örökölt.... Lehetetlen és hülyeség a 90 kilós nő gyerekét 4 kiló 20 dekával született gyerekét az 50 kilós nő 2 kiló 75 dekás gyerekéével összehasonlítani már a terhessáég alatt is. (ismerősi példákat hoztam).


Nekem is 1 héttel ment a vacilálás, hol előbbre raktak, hol vissza, szóval ne aggódj.

2013. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia!nem vizesedsz?nem magas a vérnyomásod?Nekem anno ugyanez volt és engem már haza se engedtek a 36 hetes uh-ról,be kellett feküdjek.Só diétára fogtak,4 nap alatt lement a víz.Nekem ez volt a baba hízása/nem hízása hátterében.


Amúgy kissé bunkó volt a dokid,de az sem mindegy h te h adtad elő magad.Ezt csak te tudod.

2013. jan. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én babámat mindig pont 2 héttel kisebbnek mérték ... De a Dokim sem aggódott, azt mondta, én is kis termetű vagyok, a baba sem lesz 4 kiló ... nem is bántam. 3160 gramm lett, pont elég :-)
2013. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1 hét tényleg nem a világ :-) Nem szükséges másik dokit keresned,pláne,hogy már Te is az utolsó hónapban vagy! Ha bízol a dokidban,akkor meg miért is keresnél mást?


Ahol én élek,ott a doki ha 1 hónappal kisebbnek látja a babát- még ha addig normálisan is fejlődött- akkor egy hónappal korábbi terhességnek titulálja. A méhlepényt meg sem nézi,az nst-re hagyatkozva mondja azt,hogy nincs még az elérve! -igen,ilyen gyökérhez járok...


Az én harmadik gyerkőcömnél a 36. heti uh-n 1 héttel volt kisebb a feje,3 héttel a combcsontja. A 40. héten tökéletesen arányos gyerkőcöt hoztam a világra :-)

Most,a 4. -nél már 3 héttel kisebb a kicsi feje és 4 héttel a combcsontja,már a véghajrában vagyunk...

2013. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem ez semmit nem számít!

nálunk fordítva volt, de jó nagy eltéréssel, a feje 4 héttel nagyobb volt az átlagnál! a 36. hetes uh-n már nem fért bele a terminusba a fejmérete :) tök egészséges lett :)

2013. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonlo,arra azt mondta a dokim,hogy ilyen esetben a fejlodes uteme ha rendben van, akkor nem kell aggodni. Siman lehet,hogy nem kozepidoben fogant,hanem kb. a 20. napon.
2013. jan. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Abszolút nem gond, főleg, ha végig kisebb volt egy héttel! Ne foglalkozz vele! Vannak egészséges 2,5 kilós és 4,5 kilós újszülöttek is, mindkettő normális!
2013. jan. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!