Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi folyadékot kell terhese...

Mennyi folyadékot kell terhesen minimum inni?

Figyelt kérdés
és mi van ha nem nem iszik egy kismama eleget?
2009. szept. 1. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyjabol 3l. Azt mondjak, hogy kevesebb lehet a magzatviz, de szerintem ez nem igaz. Viszont a te normalis anyagcseredhez kell ez a mennyisegu viz.
2009. szept. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem iszol eleget... kiszáradsz, fájni fog a fejed, stb...

De én azt olvastam valahol. hogy 20 kg-ként 1 l, +1 l ha valami extra van, pl öreg vagy, szívbeteg, terhesség.De ebbe benne van a leves, ami folyadék, meg ilyenek is. Érted? Én 86 kg vagyok, tehát 4l+1 l a terhesség miatt. A valóságban persze kb 2 litert iszok.

2009. szept. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akár terhes vagy, akár nem, minimum másfél litert. A többit az ételekkel veszed magadhoz. Persze ennek a duplája lenne az ideális. Most, hogy terhes vagy, vér is több van benned, meg méreganyag is, plusz a baba is elveszi, ami neki kell, szóval kell a víz.


Ha nem iszol eleget, kiszáradsz, lassul az anyagcseréd, esik a vérnyomásod, akár a veséd is károsodhat, és ezeknek a baba is kárát látja. Nem olyan sok az a napi másfél liter, apránként beszopogatja az ember.

2009. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozni akarok, de a masfel liter egy terhes nonek keves. Terhesseg alatt megno a szervezet vizigenye.
2009. szept. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én se akarok vitatkozni, de ha elolvastad, amit írtam, abból kiderül, hogy szerintem is az ideális a másfél liter kétszerese...
2009. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!