Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák! Nagyon nem tudok...

Anyukák! Nagyon nem tudok mosni. Hogyan mossam-vasaljam a babaruhákat?

Figyelt kérdés
színek szerint kell válogatni őket, vagy lehet mindent egyben? hány fokon mossam őket? ki kell őket főzni? egyértelmû, h. a plüss rugikat nem lehet főzni, de vasalni lehet/kell őket? a myomott mintás bodykat hogy mossátok, vasalnátok? azokat is lehet főzni? kicsit sok kérdésem van, de remélem tudtok segíteni!
2013. jan. 26. 22:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
én semmit nem főztem ki. maximum mikor még a nagyobbik lányom kisebb volt, akkor is csak a pelenkákat. a plüss rugikat is nyugodtan vasalhatod, főleg ha gőzölős, puhább lesz tőle :) a fok attól függ mit mosol, mennyire közvetlen érintkezik a baba bőrével, nameg a ruha anyagától is függ. általában én 40 fokon mosok, ritka a 60, főleg mivel a baba ruháját külön mosom a többitől. egyébként a nyomott mintás felsőkön jobban megmarad a mintha, ha kifordítva kivasalod, minha nem vasalnád. (tapasztalat) de NE tedd a mintára közvetlen a vasalót mert ráolvad, csak szigorúan kifordítva! színek szerint nem nagyon válogattam, mert általában hasonló színűek a babaruhák és halványak :) max akkor ha ilyen nagyon élénk színű akkor válogattam szét (itt az újszülött babaholmiról beszélek ) :D
2013. jan. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20%

öööö.. mást hogy mosol??? Gyereked van, de nem tudsz mosni???


Amúgy igen, szinek szerint, nem kell főzni, vasalni sem feltétlen, csak ha gyűrött. Bodykat én vasaltam, azok gyűrődősek voltak. És azokat sem főztem.

2013. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
2.szerintem a kérdező terhességi szakaszban van :) én meg mindent ami létezik kivasaltam, lehet nálam ez bogár, de mind 3 gyerekemnél mindent kivasaltam (meg még ma is az összes ruhájukat, kivéve a szabadidőruhákat ) :) első
2013. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
13%
Hát, lehet.. akkor is fura.
2013. jan. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
még nincs gyerekem, és gondolom egy újszülöttre nem úgy kell mosni, mint magunkra. amúgymeg nem mindenki olyan szerencsés, h. van egy anyja, aki megtanítja mosni. nekem nincs kitől megkérdeznem, csak az itt válaszolókra tudok hagyatkozni. az első válaszolónak nagyon köszönöm. még annyit, h. a plüss rugikat színén is lehet vasalni? valami olyasmit olvastam, h. csak a visszáján. egyébként nem gőzölős a vasalóm, remélem ez nem baj.
2013. jan. 26. 23:07
 6/23 A kérdező kommentje:
ha neked fura, ám legyen, de gondolom te sem úgy láttál napvilágot, h. profin mostál, vasaltál! kérdezni meg szerencsére nem szégyen, inkább, mint hülyén haljak meg.
2013. jan. 26. 23:11
 7/23 anonim ***** válasza:
nem akartalak én bántani, csak furcsa volt. Mondjuk nekem tök egyértelmű volt, hogy különválogatjuk a színeket.
2013. jan. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan vasalhatod azt is, puhább lesz, hacsak kifejezetten nincs a cimkéjén vasalást tiltó embléma :) ha van még kérdésed, írj privátot szívesen válaszolok :)
2013. jan. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Én mindent 40 fokon szoktam mosni, nem főztem soha semmit sem. Koszosak max már hozzátápláláskor lesznek, vagy ha baleset lenne a pelus mellett, ezeket viszont egyből vanish szappannal bedörzsölöm és nem lesz foltos semmi... Természetesen mindent szín szerint válogatva mosok, ami 2 kupac nálunk, egy színes (élénk színűek) és egy fehér, világos (nekem ide megy mondjuk a halvány rózsaszín és egyéb halvány színek is) (ugyebár külön menne a fekete, de hát az babáknál nem túl gyakori)

Én Dreft babyt használok és Gabi öblítőt, nagyon fincsi baba illata lesz tőle :)

Én mindent vasalok, plüss cuccokat is, azt nem a gyűrődések miatt, hanem mert ugyebár fertőtleníti is a ruhát. Egyébként is mindennek finomabb lesz a tapintása utána... Nyomott mintákat azt mondják kifordítva kellene vasalni, de én ezzel nem szoktam kínlódni, hanem elölről a minta mellet körbevasalom, és hátoldalról szoktam vasalni alaposabban...

Bocsi, ha szájbarágós voltam :)))

2013. jan. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
nem baj ha nem gőzölős, ha meg gyűrődés van benne ami nehezen simul ki spricc le pici vizzel és minden jó lesz :) de akár ha picit nyirkos úgy is lehet vasalni, régebben én is úgy csináltam :)
2013. jan. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!