Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák! Nagyon nem tudok...

Anyukák! Nagyon nem tudok mosni. Hogyan mossam-vasaljam a babaruhákat?

Figyelt kérdés
színek szerint kell válogatni őket, vagy lehet mindent egyben? hány fokon mossam őket? ki kell őket főzni? egyértelmû, h. a plüss rugikat nem lehet főzni, de vasalni lehet/kell őket? a myomott mintás bodykat hogy mossátok, vasalnátok? azokat is lehet főzni? kicsit sok kérdésem van, de remélem tudtok segíteni!
2013. jan. 26. 22:47
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
nem szájbarágós, nagyon sokat segítettél te is! ezt a vanish szappant felírom, mert a pelust mosni fogom, és sok helyen olvastam, h. foltos marad. a szín szerinti szétválogatásra úgy látszik, ezek szerint nem lesz szükség,eddig csak világos ruhánk van. vagyis van egy élénk zöld body, de majd azt akkor kézzel átöblítem. a ruhacimkére meg nem nagyon tudok hagyatkozni, mert 99%ban használt ruháink vannak.
2013. jan. 26. 23:24
 12/23 frászkarikaborsó ***** válasza:

a babaruhákat-holmikat a felnőtt ruháktól külön mosom, de nem válogatom szét színek szerint.


a pelenkákat első használat előtt főzőprogrammal mostam és vasaltam.


utána már a ruhákkal együtt mostam őket, 60 fokon, válogatni nem szoktam.


ha valami nagyon kakis akkor azt külön bedobom egy 15 perces gyorsprogramra, ha az kész, hozzáteszem a többi baba szennyest és egyben mosom, 60 fokos programmal.


a ruhákat az első használat előtt ezt is vasaltam, meg még utána is párszor, aztán a vasalás egyre többször elmaradt :) a pelenkákat mindig vasalom.


akkor mosok 40 fokon ha plüssök is kerülnek bele.


a vasalásnál vigyázz mert van olyan nyomat amelyik rátapad a vasalóra, azt óvatosan próbálgasd, én sikáltam miattuk néhányszor vasalót... :(


kb ennyit tudtam segíteni :)

2013. jan. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nem olyan cimke, hanem a bevarrt! Tudod a nyakanal vagy oldalt belul a varrasnal ami szokott lenni, azon van rajta mindig hogy hogyan kell mosni azt a ruhat, itt egy link hogy mit jelentenek a jelek! :)

[link]

2013. jan. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
én is azokról a címkékről beszélek. csak használtak a rucik és a legtöbbön sajnos teljesen olvashatatlan a felirat vagy már egy betű sincs a címkén. pont ezért a ruhák méreteit is csak barkóbázom. van egy pár új, és azokhoz illesztgetve döntöm el, h. hanyas lehet. :) esetleg erre a problémára is adhattok valami ötletet! ;)
2013. jan. 26. 23:58
 15/23 A kérdező kommentje:
a linket viszont köszönöm szépen, elmentettem!
2013. jan. 27. 00:01
 16/23 anonim ***** válasza:
ha veszel egy két új ruhát neki vagy csak megnézed a boltban, ráadod a gyerekre a ruháit (persze közben tudod, hogy kb hány centi) egy idő után rááll a szemed :) bár mi vettünk már olyan ruhákat a lányomnak (85-öset) ami a 4 éves unokatesóra volt jó (pizsama, és be volt csomagolva, a másik színből ami kicsomagolva volt a polcon , jó volt a mérete) szóval érdemes jól megnézni..
2013. jan. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Dreft baby mosószert vettem és sensitive öblítőt. Mivel nekem lányom van, ezért igen egyszerű a helyzet, mert a világos ruhák nagyrészt mindig tiszták is ugye (már a felnőttek ruháira gondolok).

Szóval, első alkalommal csak az ő ruháit mostam ki, mert ugye megtellt vele a mosógép. Simán 40 fokon, aztán a napon száradtak, mert nyár volt. Csak a textilpelusokat vasaltam. Semmit nem főztem ki. Semmi baja.

Pár hónapos korában már csak 2 mosást indítottam. Világos: ebben benne voltak az ö ruhái, meg a mi világos ruháink. Sötét: ebben meg ugye olyanok amiket nem mosnék együtt babaruhákkal.

Most már nagylány, van egy-két sötét nadrágja, ezeket nyugodt szívvel beteszem a sötét ruhák közé. Ő sokszor koszosabb, mint mi :)

2013. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget! :)
2013. jan. 27. 10:51
 19/23 anonim ***** válasza:
Kifőzni semmit nem kell! Szétválogatod (sötétek, világosak külön), kimosod 40 fokon, és vasalással fertőtleníted! A nyomott, festett mintásat célszerű kifordítva vasalni, mert könnyen elkenődhet!
2013. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ja, és öblítő helyett használhatsz ecetet, ez kiviszi a ruhákból a mosószer maradékokat, és lágy taointású lesz a ruha. Nyugi, nem lesz ecetszagú!

Utolsó (egy sokgyermekes, tapasztalt anyuka)

2013. jan. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!