Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teljesen el vagyok keseredve....

Teljesen el vagyok keseredve. Akkor nekem ekcémás gyerekem fog születni?

Figyelt kérdés

atópiás dermatitiszem van legalábbis ezt mondták a bőrgyógyászok. Kis korom óta szenvedek az ekcémától ,kezdetben volt a hátamon mellkasomon sőt a combomon is egy folt .MOst már csak a lábamon van a karomon pedig ritkán. Bár fiatal vagyok még (23) de azt olvastam hogy ezt bizony örökölheti a baba. Én nem akarom hogy majd szenvedésen menjen keresztül,mert igenis ez egy nyűg. azt megfogadtam hogy ha valaha is lesz gyerekekem tuti nem fogom vegyszerben értsd tusfürdő fürdetni és nem kenek rá bolti vagy gyógyszertári kencéket. Én ezekkel már lassan egy éve leálltam , szóval ha tehetem csak természetes kókusz vagy shea vajjal fogom kenni a bőrét amit én is használok.

MIvel ekcéma és ekcéma között is van különbség esetleg van olyan aki szintén A.D-es és már szült?


2013. jan. 29. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem egy férfi ismerősöm van, aki ekcémával küzd, 4 gyermeke van, egyik sem örökölte

nekem nincs ekcémám, a férjemnek se, mégis ekcémás lett a kisfiúnk, most 4 éves, és szerencsére úgy tűnik kinövi, ezen a télen sokkal szebb a bőre mint korábban (neki csak télen jött elő)

2013. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

de lehet hoyg az ismerősödnek csak kontakt ekcémája van, de szerintem nagyobb a kialakulás veszélye ha az anya szenved ekcémában mert szoptatás alatt a "méreganyag"ot is átadja, ezért is írják hogy érdemes méregteleníteni még teherbeesés előtt.

te természetes kozmetikumokat használsz? természetesan vagy császárosan szültél?

2013. jan. 29. 22:41
 3/8 A kérdező kommentje:
nekem is télen jön elő, nyáron sokkal szebb szinte nem is látszik de télen mikor már jó felöltözök akkor vhogy bepálik szárazabb is a levegő és hát kivakamon levedzik egyszóval ronda.
2013. jan. 29. 22:42
 4/8 anonim ***** válasza:

én nem hiszek az ilyenekben, hogy ez a szülés módjától függene (egyébként császáros voltam)

az én véleményem a kisfiam ekcémájával kapcsolatban az, hogy ez az immunrendszer hibája, és azért nőhető ki, mert erősödik az immunrendszer

nála nem étel, vegyszer, kozmetikum okozta, hanem a hideg, és az alacsony páratartalom

de én is érzékeny bőrű vagyok, jelenleg saját készítésű krémet használok: shea vaj, avokádó olaj, e-vitamin összeolvasztva

meg már senkinek nem lehet hinni, hogy mi a bió, meg a natúr, itt egy cikk, ma jelent meg, bevizsgáltak pár kozmetikumot, és a legmagasabb csíraszámot (bacit) gyógynövényes biótermékben találták: [link]

2013. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem biztos, hogy örökli tőled, másrészt nem ekcémás szülőknek is lehet ekcémás gyerekük. Nekem és a férjemnek nem volt ekcémánk, mégis 5 gyerekből 3 ekcémás lett. De nem kell ezt tratgikusan felfogni, kellő odafigyeléssel és gondozással jól kordában lehet tartani, és idővel remélhetőleg ki is növik. Sajnos vannak ennél jóval komolyabb betegségek is, az ekcéma nem olyan, ami miatt pánikolnod kellene!
2013. jan. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ekcémának mindig oka van. Nálunk pl 26 éves koromban derült ki, hogy enyhe ételintolerancia, ehhez az kellett, h a lányomat szoptassam, aki szintén az lett, de aztán az allergia komolyabb tüneteit produkálja és én diétázni kezdjek. Szerintem ha aggódsz, menj el dietetikai vagy gasztroenterológiai tanácsadásra, én arra már rájöttem, h a bőrgyógyász nem az isten ilyen szempontból...
2013. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, nekem a bőrgyógyász-allergológus (jó barátunk) azt mondta, hogy sok esetben semmilyen allergia nem áll az ekcéma hátterében!!!

Ekcémás gyerkőcök anyukája

2013. jan. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok, a tapasztalatom alapján én is ezt tudom megerősíteni, amit az utolsó írt, mert ha konkrétan vmire allergiás lenne, akkor az máskor is előjönne, nem csak a téli hidegben
2013. jan. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!