Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, de a párommal...

Terhes vagyok, de a párommal már nem vagyunk együtt. Megszeretném tartani, de félek, hogy egyedül nem tudnám felnevelni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. jan. 30. 07:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Van munkahelyed? Van lakásod? Ha mar nem tudsz dolgozni, a táppénzed elég lesz a lakás fenntartására es a szükséges dolgok beszerzésére? Jogosult vagy tgyasra, GYEDre vagy csak a GYES es a csaladi 38e/hó bevételekre számíthatsz?
2013. jan. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Gondold végig, hogy mi az, amit biztosítani tudsz majd a babának. Mindent be tudsz-e szerezni amellett, hogy magadat is el tudod tartani. Lesz-e segítség, vagy teljesen egyedül kell megbirkóznod ezzel. Minden lehetőséget számba kell venni ilyenkor...
2013. jan. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyok abortusz párti! De! Lehet szerencsésebb lenne várni a gyermekáldással, és majd akkor vállalni gyereket, ha együtt vagy valakivel, szeretitek egymást és mindketten akarjátok!
2013. jan. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Gondold át a helyzetedet. Először is az anyagiakat: ha megszületik a pici, milyen ellátásra számíthatsz, mennyiből fogtok élni, mennyi kiadásod van, lesz-e segítséged esetleg.

A másik: nem biztos, hogy egyedül fogod felnevelni, fiatal vagy, bárkit találhatsz majd még.Akik együtt kezdik a gyermekvállalást, azoknak sincs garancia arra, hogy később is együtt lesznek.

Én nagyon abortuszellenes vagyok, a helyedben is biztos, hogy megtartanám, hacsak nem vagyok katasztrófális anyagi helyzetben, mert éheztetni nem akarnám a gyermekemet.

Bárhogy is döntesz, a te döntésed, a te életed, gondold át, ne kapkodj el semmit. Nem tudom, hány hetes vagy, a 12 hétig lehet a baba sorsáról döntést hozni. Gondold át mindkét verziót, te hogyan szeretnél tovább élni, neked mi a fontos!

2013. jan. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megfontolom azokat amiket írtatok.
2013. jan. 30. 07:48
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Ha van egy jó munkahelyed, anyagi biztonság, szülői segítség, háttér akikre lehet számítani akkor biztos nem lesz gond, de ezek nélkül elég nehéz. Sokan még párban is küzdenek a mindennapok anyagi terheivel nem hogy egyedül egy babával.
2013. jan. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Ezért biztosan lepontoznak...

De! Annyian kerülnek mostanában hasonló szituációba. Mindezzel együtt nagyon sokan házasságellenesek. Tudom, a legtöbben azt mondják, az csak egy papír, de azt akkor is átgondoltabban köti az ember. Tudatosabb döntés. Ha a házasság előtti szexről is írnék, akkor meg esetneknek tartanának sokan.


Mindezzel együtt: azt hiszem, nekem sosem lenne szívem megszakítani a terhességet. Persze sosem tudhatom, milyen helyzetekbe lehet kerülni. De attól félnék, sosem tudnám feldolgozni.

2013. jan. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Egyetértek az utolsóval. Tartsd meg, fel fogod nevelni! Nem a pénzen múlik csak, és attól még, h külön vagytok, tartásdíjat kell fizetnie.
2013. jan. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Ne fontolgass!!!!Ha a Jó Isten megáldott vele te ne dobd el magadtól ,szerintem....tudod a 3.babámat várom ,nem mostanra terveztük sőt ilyen megélhetés mellett lehet soha nem vállaltam volna még egyet DE nem én döntöttem ő akart jönni Isten ezt az utat szánta nekem és nem tudnék azzal a gondolattal élni hogy megölöm a gyerekem mert nem jókor jön,mindig van valahogy,mindig van segítség mindig van jobb és ezek nem csak szavak hidd el nekem tudom mi az hogy nehéz,hisz jelzálog alatt a házunk,az Apehnál is tartozásom van de nehogy ezen múljon már az élet,hisz szeretni kell és igaz néha tudni nélkülözni de ha mégis megtartod megfogod tapasztalni miről is beszélek,mert akkormindig és mindig lesz kiért harcolnod ,élned,soha nem leszel már egyedül!!!!!!!Ezt tartsd észben!!:)
2013. jan. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Esküszöm egyeseknek mennyi megfontolnivalójuk van... Ha a mi szüleink is azt nézték volna, hogy száz százalékosan mindent tudjanak megadni nekünk és csak abban az esetben vállaltak volna, lehet 4ből 2 nem élne. Keveseknek adatik meg a hűderózsás anyagi helyzet, de abszolút szánalmasnak tartom, hogy ennyire normális az abortusz. Ha a gyereknek rossz kevesebb ruhával stb.-vel felnőnie, milyen lehet mikor kiszívják az anyjából? Szép!
2013. jan. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!