Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e itt rajtam kívül terhess...

Van-e itt rajtam kívül terhességi cukorbeteg kismama, aki paleo diétázik?

Figyelt kérdés
Én akkor keztem bele a paleolit diétába,miután a terheléses vércukor eredményem:8,7 mmo/l-t mutatott.Az éhgyomrim:4.2 volt,ami teljesen jó.

2012. dec. 11. 11:45
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
12%
Tönkre akarod tenni a gyerekedet???
2012. dec. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
38%

Ez nem játék.

Ilyenkor az orvos által előírt diétát kell szigorúan tartani!

Nem diétázgathatsz saját szakálladra.

Egy életre cukorbeteg lehetsz.

Itt nem csak a cukorfogyasztásról van szó, hanem az egész szénhidrátbevitelről.

Nem működik jól az inzulinháztartásod, ez szülés után teljesen elmúlik, ha addig rendesen diétázol, utána csinálhatsz paleo-t vagy amit akarsz.

A 8,7 már nagyon magas.

Nekem 8,25-el már 180 CH-s diétám volt.

2012. dec. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
37%

Inkább hozzáértő orvost, dietetikust kérdezz erről az újfajta őrületről. Pont a napokban volt szó a rádióban erről a diétáról, hogy semmi sem igazolja, hogy ez egészséges lenne, hiszen az ősemberek max. 20-30 évig éltek, tehát nem tudni, hogy a kiegyensúlyozatlan étkezés miatt haltak meg ilyen korán, vagy valami fertőzés folytán.

Cukorgondra megvan a megfelelő szénhidrátszegény diéta!

2012. dec. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
97%

Én nem paleozok most már (és amikor csináltam akkor sem voltam terhes), viszont az első kommentelő miatt nem tudom megállni hogy ne írjak.

Egyáltalán nem teszed ezzel tönkre a gyerekedet, csak arra figyelj hogy a kálcium mennyiség meglegyen, mert ugye a tejtermékeket a paleo kizárja. Ettől függetlenül szerintem egy kis kemény sajtot, egy pohár joghurtot megehetsz, biztos ami biztos. Nagyon is egészséges hogy azt a sok cukros, szénhidrátos dolgot kizárja az ember az életéből, csak tényleg nagy akaraterő és kitartás kell hozzá. Sok minden amit írnak elgondolkodtató, persze vannak túlzások.

Én is egészségügyi ok miatt csináltam. Úgy mond meggyógyultam, és egyre engedékenyebb voltam magammal szemben és egy ideje már végleg abbahagytam. Nehéz tartani hosszú távon szerintem, legalábbis akkor ha nem az egész család csinálja, csak te (nálunk ez volt a szitu).

2012. dec. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
81%

Közben látom jöttek még válaszok. Hát pont hogy a paleo teljesen szénhidrát és cukor mentes, úgyhogy tökéletes ilyen szempontból.

Én nem az ősember elmélet miatt tartom jónak a paleót, teljesen más okok miatt. És ez nem is diéta, ez egy életforma! Ez itt a nagy különbség.

2012. dec. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
21%

Hát pont hogy a paleo teljesen szénhidrát és cukor mentes, úgyhogy tökéletes ilyen szempontból.



Jah, tökéletesen rossz egy cukorbetegnek, mert azt is érdemes tudni, hogy nem csak szénhidrát max. hanem minimum is van, főleg ha gyógyszeres! EZ nem játék! A paleo diéta nem cukorbetegeknek való!

2012. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
56%
Szénhidrátminimum nemcsak a cukorbetegeknek van, hanem a terheseknek is, mert amúgy nem fejlődne a baba. Ez 160 gr Ch, de az nagyon az alsó határ. Én egyébként 180 gr-os diétán vagyok és terhesen emelték 190-200 gr-ra és inkább az inzulinomat emelték hozzá, minthogy a diétán szigorítottak volna. Amúgy nem ismerem a paleot ilyen szempontból, hogy ennyi Ch-t be lehet-e vele vinni, mert nyilván a sok gyümölcs a kérdezőnek kizárt, zöldségből meg nem egyszerű (krumpli és hüvelyes nélkül).
2012. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
30%

Kismama nem lehet "teljesen szénhidrátmentesen"!!!


Ráadásul a diéta nem csak abban áll, hogy MENNYI szénhidrátot visz be, hanem hogy MIKOR!


A cél, hogy a lehetőségekhez képest állandó vércukorszintje legyen a kismamának.


Az éjszakai alvást ki kell egyenlíteni, ezért van 5 vagy 6x-i étkezés egy nap (kinek mit ír elő a doki), és nem mindegy a különböző ételek glikémiás indexe sem, vagyis hogy milyen gyorsan szívódnak fel, vagyis emelik meg a vércukorszintet.


A diabetológia ezzel foglalkozik.

A paleo nem tudom mennyire tudományos (vannak kételyeim, de mivel nem ismerem annyira, nem nyilatkozom), de a GDM-es kismamának bizony számolni és erősen kontrollálni kell a bevitt szénhidrátot saját és babája egészsége érdekében.

2012. dec. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
17%
Dehogynem teszed tönkre a gyerekedet, a doki csodálatosan elő tud írni egy szénhidrát minimumot, amivel teljesen egészséges lesz a gyerek. Viszont ha megvonod a szénhidrátot, akkor simán tönkre teheti a gyereket.
2012. dec. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
65%
Már bocsánat, de sosem leszel teljesen szénhidrát mentes, ha eszel, mivel mindenben van szénhidrát, zöldség, gyümölcs, stb. Csak épp nem tiszta szénhidrát mint a kenyér vagy rizs vagy tészta. Nyilván meg kell beszélni orvossal, de ettől függetlenül még jó lehet, csak tisztázni kell a szabályokat. És mint már írtam ez nem diéta, ez életforma.
2012. dec. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!