Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8-10 het terhesseg, utana...

8-10 het terhesseg, utana szules, ki, mit szolna hozza?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy mar letrehoztak a mesterseges mehlepenyt. 8-10 het utan, hormonnal meginditanak a szulest, ezutan betennek a magzatot a mehlepenybe, es ott fejlodne a 9. honapig, mikor az anyukaja erte menne. Igy a nok, nem esnenek annyira ki a munkabol, es a testuk se valtozna jelentosen. Ti mit gondoltok errol? Kicsit bizarr, nem? En mondjuk tipikus onmegvalosito, karrierista vagyok, gyereket csak 30 utan szeretnek, tehat latom a jo oldalat, de ezt azert tulzasnak tartom. A masik, hogy meglehetne valasztani a gyermek nemet. Te megvalasztanad? Milyen korlatokat szabnal, hogy a tarsadalom ne csusszon el, valamelyik nem iranyaba. A harmadik, hogy a kivant gyermekszamot is meglehetne szabni, tehat, ha akarsz, "rendelhetnel" harmas ikreket, mondjuk 2 lany, egy fiu kombinacioval. Celja ugyanaz, mint a rovid terhessegnek. Te mit gondolsz ezekrol? Etikailag, torvenyileg tudom, hogy ezek a gyakorlatban meg jo darabig nem mukodhetnek, de kivancsi vagyok ti mit gondoltok errol. Kedves moderatorok, a kerdest egyaltalan nem provokacionak szanom, csak erdekel mas gondolata.
2013. febr. 1. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem van jó és rossz oldala is a dolognak de én speciel nem játszanék a természettel.

Ami a terhességet illeti szerintem csodálatos érzés lehet ha egy kis élőlény fejlődik benned:)

engem a neme különösebben nem fog majd érdekelni csak az számít hogy az én gyerekem.

Talán én még attól félnék hogy nem alakul ki az a kötelék köztem és a gyerekem között mivel nem bennem növekedett végig...

Bár talán ezzel a lehetőséggel olyanok is vállalhatnának gyereket aki amúgy nem tudnák kihordani valami egészségügyi okból.

És te mit gondolsz kedves kérdező?

2013. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megmondom oszinten, en nekem nem tetszik a terhesseg es a szulestol egyenesen rettegek, de ha most felajanlanak, hogy akkor itt vege lehet egy ilyen megoldassal hat nem tom mit mondanek. Nem hiszem, hogy belemennek, azert minden pozitiv oldalaval egyutt is nagyon bizarr.

De el tudom kepzelni, hogy egyszer elfogadott lesz. Ez is olyan mint barmi mas. Regen elkepzelhetetlen volt, hogy a nok korhazban szuljenek vagy, hogy apuka jelen legyen. Kezzel labbal hadakoztak ez ellen is ma neg mar a vilag legtermeszetesebb dolga.

Valahol azert remelem, hogy azert ez nem lesz elterjedt...vagy nem tom. Gondolom itt majd jonnek mindenfele pszicho/hormon/egyeb fontos tenyezokkel is, ami szukseges meg a baba teljes kifejlodesehez es, amit egy mesterseges kornyezet nem adna meg... Azert a nem kivalasztas remelem soha nem fog megvalosulni.

2013. febr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt, nem tolonganak, szoval elarulom en mit gondolok, de azert meg varok valaszokat! :)

A mehlepeny nekem tulzas, pedig Isten latja lelkem, engem nagyon nem vonz. A borom sok helyen mar igy is szet repedt a gyerekkori tulsulyom miatt, ugy mar tenyleg tigris leszek. A vervetelnel folyton elajulok, a derekam alapbol sokat faj, szoval boldogan kihagynam, de ha mar gyereket vallalok, szeretnem, ha gond nelkul, egeszseges gyerek lenne, es az ilyen mesterseges dolgokban nem bizom annyira, mint a termeszetben.

A nem megvalasztasat jo dolognak tartom, de csak abban az esetben engedelyeznem, ha valakinek mondjuk 3 egynemu gyermeke mar van, vagy, ha genetikai betegseg oroklodik valamelyik nem eseten. A gyermekszam megvalasztasat tamogatnam, aki szereti a munkajat, annak nem kene mondjuk haromszor majd 3 evet kihagynia, ha mellette nagy csaladra vagyik. Tul nagy veszelyt sem jelent, hisz lenyegeben ugyanaz a modszer, mint a lombikbabaknal, az meg mar rutinnak nevezheto. Azt hiszem ennyi, koszi a valaszod! :)

2013. febr. 1. 21:20
 4/9 A kérdező kommentje:
*nagyon nem vonz a szules. ez kimaradt. :) Masodik, neked isz koszonom!
2013. febr. 1. 21:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát én nagyon szeretnék még gyereket de szüli nem meg az utánna a varrást sem! Ha így lehetne szerintem kipróbálnám! Valószínű lesz ilyen ha nem is a közeljövőben!
2013. febr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudnam elkepzeli, hihetetlen nagy csoda volt nekem, hogy ereztem amikor a kisember megmozdult bennem, amikor a doki elarulta, hogy kisfiunk lesz, amikor a szüles utan a kezembe adtak. Nem vallalnam, meg ugy sem, hogy remes volt a szüles, fajt, nem kaphattam erzestelenitöt, szakadtam, a szüles utan a gyerekem legzese nem volt rendben, inkubatorba kellett tenni szegenykemet, annyi vert vesztettem, hogy többször elajultam... Szoval tenyleg maga volt a horror...

Viszont ha egeszsegügyileg nem lennek rendben es nem vallalhatnek sajat gyereket, akkor elgondolkodnek rajta, viszont a gyerek nemet nem befolyasolnam semmikeppen sem!

2013. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tisztára, mint Robin Cook Mutáció c. könyve. :)

Imádtam terhes lenni, imádtam, ahogy mocorgott a pici lányom.

Nem tudom elképzelni, hogy egy 8-10 hetes magzat nem sérül meg a "kényszer" szülés közben. Ezt sosem lennék képes megtenni a babámmal, hogy ilyen kockázatnak kitegyem. Sokan rettegnek tőle, hogy elmegy a babájuk, itt meg arról van szó, hogy direkt kivegyék. Hát nem tudom, szerintem elég morbid dolog.

A nem megválasztása... hm... jó kérdés. Mi nagyon kislányt szerettünk volna, de ha az Uh-on azt mondják, hogy kisfiú, akkor is örültünk volna. 8 év várakozás után már tényleg mindegy volt. :) Nem hiszem, hogy meg akarnám választani a nemét.

2013. febr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szandy89 ***** válasza:

Eléggé visszataszítónak tartom!!!

Alig vártam,hogy pozitívat teszteljek!!!Imádtam azt a 9 hónapot!Imádtam ahogy mocorgott a pocakomba a kisfiam,ahogy a férjem beszélt neki,simogattuk!!! Elmondhatatlan boldogság szerintem!!!

Még így is,hogy 10 órát vajúdtam és a végén császár lett,mert rá volt tekeredve a köldökzsinór! De megérte a végén ez a kis szenvedés!!

És szerintem sem volna akkora kötelék anya és baba között!!!


Szóval nem cserélném el semmire a kismamaságot! :)

2013. febr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ez a valóságban működne! És akkor nem is beszéltünk a kismamaság lelki oldaláról! Nem véletlenül van az a 9 hónap!
2013. febr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!