Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Néha elcsábulok és rágyujtok...

Néha elcsábulok és rágyujtok 1 szál cigire. Rossz anya lennék? Ti mikor tettétek le?

Figyelt kérdés
5heteskm
2009. szept. 3. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Inkább ne gyújts rá! De az orvosok szerint, ha nagyon kívánod, az többet árt, mint nagynéha egy szál. Nem naponta!!!
2009. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Hogy rossz anya lennél-e? A legtöbb válasz az lesz hogy igen. De szerintem ezt mindenki döntse el magának. Egyébként az én válaszom: nem ettől lesz valaki rossz anya. (Na figyeld a lepontozásokat:)) Én nem tettem le teljesen ha néha-néha megkívánom(na persze ez inkább függőség, mint kívánósság) én is rászoktam gyújtani, de van hogy nem is szívom el van hogy 2-őt is egy nap, de van hogy hetekig nem.
2009. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon-nagyon ritkán tedd!!!

Iszonyú nehéz abbahagyni, én álmomban szoktam cigizni... De én azonnal letettem a pozitív teszt után, már harmadik alkalommal. /Az első két gyerek után visszaszoktam :(/

Próbálj meg a Kicsire koncentrálni, ne magadra. Vagyis... próbáld magad elé helyezni, Ő legyen az első. 5 hetesen biztos nem könnyű mindenkinek ez :)

Egyébként azt mondják az orvosok is, hogy ha valaki megőrül a cigiért, akkor inkább gyújtson rá néha, mert az idegeskedés még rosszabb.

Én már nem is tudnék rágyújtani, nem bírom a szagát sem, de azért a mozdulat hiányzik.

Sok sikert a leszokáshoz! Talán segít, ha olvasol a káros hatásokról -akár itt is.

Boldog babavárást :)

2009. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Évek óta pontatlan volt a menszeszem,nem gyanakodtam babára.6 hetesen teszteltem,mert napokon keresztül hányingerem lett ahogy rágyújtottam.Így könnyű volt nem "elcsábúlni".

Nem vagy rossz anya,de mihamarabb hagyd el a cigit!

Ha majd látod/hallod a picid szívverését és ahogy "integet" az UH-on lehet könnyebb lesz megállni.

Sok sikert!

34 hetes pocis

2009. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
húh.hát kellemesen csalódtam. Higyjétek el,azon vagyok,csak én még mindig nem tudom felfogni,hogy bennem van egy kis angyalka. Mindent megadnék érte.em mindennap gyújtok rá,és nekem is van,mikor el sem szívom aztán. Nagyon jól estek ezek a "pozitív" válaszok. :)
2009. szept. 3. 15:00
 6/10 anonim válasza:
100%

Szerintem sem vagy rossz anya attól ha elszívsz egy-két szál cigit, de én is azon a véleményen vagyok, hogy a pici egészsége érdekében ne tedd. Én is keményen cigiztem, mindaddig, amíg meg nem tudtam, hogy egy másik szív dobog bennem! Sokat olvastam a cigi káros hatásairól és beláttam, hogy most nem én vagyok a fontos, hanem az a kis élet aki bennem lakozik és igenis meg tudom csinálni, hogy nem gyújtok rá!

Én is kételkedtem magamban sokáig, de erősebb voltam és most már büszke is vagyok hogy cigi nélkül végig csináltam a terhességemet, ugyanis már a 39. hétben járok!

Jó babavárást kívánok neked és a babád egészségét tartsd elsősorban fontosnak, aztán a saját vágyaidat!

2009. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én komolyan nem értem! Több évig én is dohányoztam.Tavaly januárba letettem aztán mikor 1 éve meghalt apukám keményen vissza szoktam.Napi 1 doboz ment el.De ahogy rájöttem januárba hogy mi a helyzet azonnal letettem.Ez nem volt kérdés mi a fontosabb.A baba vagy a cigi.Gondolkozz el ezen. 39 hezes km
2009. szept. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 8 hetesen tudtam meg, hogy babát várok -addig is cigiztem.

Utána kezdtem undorodni a szagától is!

Rögtön leis tettem.

Azóta már nem undorodom a szagától, sokszor ráis gyújtanék, de a baba ilyenkor az első- szerintem- így hát nem teszem. Tarts ki és ne dohányozz, hidd el másnak is nehéz!

Üdv: 30 hetes kismama

2009. szept. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
en is cigiztem rendesen es tobbszor is megprobaltam letenni de mindig ra gyujtottam,mikor megtudtam hogy terhes vagyok tobbet nem gyujtottam ra,en is ejjel almomban szoktam igizni,de buszken elmondhatom hogy napkozben meg sem fordul a fejemben hogy esetleg egy szalat elszivjak.Ne legyen az hogy miattam tortent barmi is a baboval,es jo elni ugy a mindennapokat hogy en mindent megteszek erte.Remelem neked is fog sikerulni.
2009. szept. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valaki nem attol lesz rossz anya, hogy bagozik-e vagy sem, de azert a helyedben megrpobalnam letenni. Tudom nem konnyu, en evekig probalkoztam vele, aztan amikor az elso terhessegi tesztem pozitiv lett, akkor gondolkodas nelkul osszeszedtem az osszes cigit es ongyujtot, amit otthon talaltam es tovabb adtam. Szerencsere a termeszet is segitett, mert nem kivantam a cigit es alig alig gyujtottam ra, mostanaban meg mar a fustjetol is emelygek, de en is 5 hetes voltam mar mire teljesen leraktam. Tudom, konnyu tanacsokat osztogatni, de megfogadni es megtartani annal nehezebb. Talan nekem az is "segitett", hogy a kozvetlen kornyezetemben tortentek szomoru esemenyek terhesseggel es cigivel kapcsolatban. Persze senkinek nem kivanom, hogy igy rakja le. Egyebkent meg tenyleg jobb, ha 1x 1x elszivsz egyet, mintha azon gorcsolnel, hogy most de jo lenne, de nem tehetem. Tobbet artasz, mint hasznalsz vele.

Sok sikert, remelem sikerul! Es jo babavarast!

24heteskm

2009. szept. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!