Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek meddig dolgozzak?!...

Szerintetek meddig dolgozzak?! 8 hetes terhes vagyok munkaköröm szerintem elég veszélyes!

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok. Reggeli émelygéseim vannak és nagyon alacsony a vérnyomásom, emiatt sokat fáj a fejem és aluszékony vagyok! Ezek a panaszok még nem is annyira elviselhetetlenek, inkább kellemetlenek. Óvónőként dolgozom, ezért kérem a tanácsotokat, mivel egy ilyen munkakörben elég sok fertőző betegségnek vagyok kitéve! Szívesen dolgoznék még, de nem szeretném ha baj lenne! Mellesleg napi 50 km-t utazok!
2009. szept. 3. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem jobb lenne, ha otthon maradnál! Annyira ígérik az influenza-járványt! Ráadásul a nyáron elszoktak a kicsik a közösségtől, ősztől mind beteg lesz. A tanító ismerősöm is akart dolgozni, de az orvos ráijesztett. Nem hiányzik egy fertőzés, inkább nézzenek pipogyának!
2009. szept. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Egyetértek az előttem szólóval!

Vigyázz Magatokra :)

2009. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Én ápolónőként 8 hetes koromig dolgoztam. Azt mondta a dokim, hogy ne legyek az "egészségügy áldozata". Szerintem te se legyél az "óvoda áldozata".

Kérdezd meg a koleganőidet, hogy ők meddig dolgoztak.

2009. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Addig dolgozz, amíg "jól érzed magad". Neked kell érezned, hogy bírod-e a terhelést, vagy sem. Kb. két hónapos lehetsz, átlag 6-7 hónapig szoktak dolgozni a nők, ki hogy bírja, ki hogy érzi. Nem szégyen, ha előbb mész el babázni, mert első az egészség és ezt nálad jobban senki sem érzi, hogy mikor elég.

Én tanítónő leszek, egyelőre fősulira járok. Soha nem volt semmilyen gyerek-betegségem, de ha teherbe esnék, azt mondták, rögtön abba is kell hagynom a munkát illetve a gyakorlatokat, pont emiatt, mert mondanom sem kell Neked, hogy mennyi kockázatot rejt magában ez a hivatás.

Én ha most esnék teherbe, rögtön abba is hagynám a munkát, (ha dolgoznék), mivel részemről nagy a kockázat. Bevallom, én szívem szerint azt mondanám, hogy már most menj el, de persze, ezt te érzed.

2009. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Menj el jövő héttől! Simán kiírnak. Lehet hogy egy az ezerhez, hogy valami bajt tegyen egy fertőzés, de kell neked az az egy ezrelék?

Meg is rughat valaki, baleset érhet, de inkább a fertőzésveszély miatt! Neked most egy könnyű nátha, vagy egy rózsahimlő is nagy bajt tehet!

A tanító barátnőm egyet elvesztett egy nátha miatt. Ne vedd huhogásnak, de nincs neked erre szükséged!

2009. szept. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz. Tessék szépen elmenni táppénzre, mert most semmi nem olyan fontos, mint a Te és a Babócád egészsége.

És az is igaz, hogy minden terhesség és minden kismami más, ezért nem mutogathatunk egymásra.

Én az ötéves munkaviszonyom alatt egy napot nem voltam táppénzen, pedig januárban még katéteres szívbeavatkozásom is volt, de az ilyeneket mindig a rendes szabijaimból oldottam meg.

Amióta tudom, hogy egy Kisangyal van a pocimban, táppénzen vagyok, mert élvezni akarom a terhességem és vigyázni magunkra. Mondjuk a januári előzmény miatt veszélyeztetett is lettem.............. úgyhogy most tessék szépen hanyagolni más lurkóit, és a te gyermekedre figyelni.

Boldog babavárást kívánok!

10 hetes

2009. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Kérj a nőgyógyászodtól egy igazolást, biztos kiadja, mert a háziorvos csak 2 hétig tud e nélkül otthon tartani. 2 hét után csak szakorvosi javaslatra tud tovább tp-n tartani a háziorvos.
2009. szept. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Miért van szinte minden válasz lepontozva???
2009. szept. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Időnként feltűnik ez a lepontozó "egyén", feltételezem, hogy nem a kérdés kiírója pontozott le mindannyiónkat. Akkor vállalja fel és írja meg a véleményét, hogy mindegyik válasz miért nem megfelelő szerinte.
2009. szept. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Én is szívem szerint így érzek,és talán tényleg az lenne a legjobb ha otthon maradnék! Még nem mondtam el a munkahelyemen, de ma vagy hétfőn megteszem! Kiváncsi leszek, hogy fogadják! A válaszokat ma reggel láttam meg, nem én pontoztam le őket! Köszi még egyszer is!

2009. szept. 4. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!