Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1:20 esély kromoszómarendellen...

1:20 esély kromoszómarendellenességre. Született már valakinek így egészséges babája?

Figyelt kérdés
Mellette echogén vesék, belek, kis végtagrendellenesség. Hétfőn megyek aminóra.
2013. febr. 1. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom:(

Megkérdezhetem hány hetes vagy?

2013. febr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!


Nálunk 1:20-nál nagyobb esély volt kromoszómarendellenességre, azon belül is konkrétan a down kórra...

Elmentem több helyre uh-ra (Istenhegyi Géndiagnosztika, Debrecen Genetika, saját orvosom aki szintén genetikus) és természetesen megcsináltattam a magzatvíz vételt is.

Minden eredményünk jó lett, most vagyok 35 hetes és várom, hogy egy egészséges babám szülessen!


Gondolom valamelyik vérteszt hozta ki Neked ezt az 1:20-hoz eredményt(azon belül is az AFP-re gondolok)

Ne felejtsük el, hogy ezrk mind pontatlanok, valószínüségük 60-85%-os...

2013. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Szia,nekem volt 1:53 hoz down na az sem sokkal jobb mint 1:20 hoz voltam amnión egészséges kislányom van ,most 1:50hez tegnapelőtt voltam amnión minden ok jól vagyunk és biztos vagyok benne hogy ez a baba is egészséges ja és azt még hozzá teszem hogy nyaki redő 3,6mm tehát ez is magas kockázatot mutatott viszont az uh-án 16 hetesen is ugyanannyi tehát nem nőt ez jó ,én elég spirituális vagyok és én tudom hogy bármit is mutat az uh és a vérkép ha te csak arra gondolsz hogy ez a baba egészséges lesz hidd el úgy lesz de nem szabad még véletlenül se arra gondolni hogy mi van ha mégis azt úgyis tudni fogod mi a teendő ,nekem az első terhességem 21 hetesen megszakadt hirtelen semmi előzmény nélkül nem volt beteg a baba akkor még nem tudtam de most már tudom hogy ez így volt jól ennek így kellet lennie ha most végig negatívan gondolnék a terhességre és mi van ha akkor baj lenne de nincs ,és még egy dolog persze ez az én gondolkodásom és felfogásom ha ez a baba most mégsem fog megszületni akkor ő csak azért volt hogy előkészítse az utat a következőnek :-)))
2013. febr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Kicsit felháborítóan olvastam,hogy már egyből negatívokat írnak emberek, a kérdezőnek ép elég aggodalma van.....


Minden emberben 4-5 hibás gén van, alapvetően ebből kell kiindulni,minden a fogantatáskor dől el!A chorionboholy mintavétel még pontosabb, s a terhesség 12.hetében végzik el.


Jó lenne ha emberek gondolkodnának mielőtt írnak!

2013. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Nem is az 1:20 a nagyobb gond, hanem amit az uh-n látnak, a vesék, belek, végtagok rendellenességei...


Amúgy meg nyilván azért kérdez itt, mert nem orvosszakértők véleményére kíváncsi.

2013. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem, hogy jó eredményeket kapsz majd, szívből kívánom.
2013. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok, Kedves Kérdező?
2013. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem vagyok kismama :(
2013. ápr. 19. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!