Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hosszú repülőút a 2. trimeszte...

Hosszú repülőút a 2. trimeszterben? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Van aki utazott 8-10 órát repülővel a 2. trimeszterben? Lett valami baj belőle? Tudom sok mindenre oda kell figyelni, ezzel tisztában vagyok, az orvosom is enged, de nem adott semmi érdemleges tanácsot.... jobban mondva semmilyen tanácsot nem adott. Azt olvastam, hogy sűrűn kell sétálgatni, mozogni, sok folyadékot kell inni stb. Tehát van valakinek erről tapasztalata? Kifejezetten a hosszú repülőút érdekel. Köszönöm! 19 hkm
2013. febr. 6. 05:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és rövid időn belül jönnénk vissza... kb 2-3 hét.
2013. febr. 6. 05:43
 2/11 anonim ***** válasza:
18 hetesen utaztam 12 órát plussz a reptéri transzfer várakozás, plussz másnap még 1 óra helyi repülôvel és 1 óra kocsival. Egyszóval hosszú út volt. Ja, és mindezt egyedül, kisérô nélkül, csomagokkal. A kézipoggyászoknál segítettek az utasok, a nagy bôröndöknél a reptéri dolgozók. A repülôn kb 2 óránként felálltam, sétáltam, mozgattam magam. A folyadék mennyiségére nem emlékszem. Semmi gond nem volt. Azóta már megszületett a lányom. Én 2 tanácsot adnék, de lehet, hogy több is van. Az egyik, hogy ne cipeld a súlyos csomagokat, segítenek az emberek. A másik, ne ülj 8-10 órát egyhuzamban, állj fel, járkálj, maszírozd a lábaid, minden mozgást tégy meg, amit tudsz. Ha visszereségre hajlamos vagy, vagy már van, akkor szerezz be kompressziós harisnyát. Ortopéd, gyógyászati szaküzletekben kapsz. Én abban utaztam és minden tök jó volt.
2013. febr. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Csak abba gondolj bele, aki irodán dolgozik 8 órákat, könyvel, vagy ügyfelezik, az is csak wc-re megy ki, ül egész nap, nap mint nap, és túléli!
2013. febr. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Első köszönöm! Második, igazad van, de te meg abba gondolj bele, hogy a repülőn eleve ritkább a leveegő (azt hiszem 2000-2500 méter tengerszint feletti magasságnak felel meg) plusz más egyéb tényezők is vannak mint egy irodában. Aki meg nem képes felállni az asztaltól olyan sok idő keresztül az meg is érdemli.
2013. febr. 6. 06:53
 5/11 A kérdező kommentje:
A másik meg az, hogy a tuberkolózis esélye 6x nagyobb mint egy irodában.
2013. febr. 6. 06:56
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

:)))))

Nem a repülő tetején fogsz repülni, hogy a kinti levegőt szívnád!!!!

A tuberkolózis sem repülő úton terjed!!!

Olvass utánna a dolgoknak, nem ártana!!!

2013. febr. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én csak 2-3 órát repültem terhesen, de semmi kellemetlenséget nem éreztem.
2013. febr. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vani kardos válasza:
2013. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elsô vagyok.

Annyit az irodai és a repülôn való üléshez, hogy a trombózis veszély miatt tanácsos mozogni és alkalmanként felállni. Egy irodában felpolcolod a lábad és elvileg megoldódott a gondod, föl se kell állnod. A repülôn, pláne túrista osztályon, örülsz, ha beférsz 2 sor szék közé, nemhogy még felpolcold a lábad. Még nem terhesen is nagyon szûk a hely, ráadásul, aki 10 órát repül(t) egyhuzamban, az tudja mirôl beszélek.

Mint írtam, 18 hetesen, átrepültem az óceánt és utána, a szülésemig irodában dolgoztam. Van különbség a 2 között. Pontosan a fenti légnyomás miatt ajánlanak kompressziós harisnyákat, gyakori felállást, mozgást.

Kedves kérdezô! Ne izgulj, nem lesz semmi gond!

2013. febr. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A belinkelt kérdésben az 5. válaszoló vagyok. Csak a kapukról írnék. Nekem sehol, semmit nem mondtak róla, a reptereken még elôre is engedtek, hogy menjek át rajta elôször én. Ezek elvileg fémdetektoros kapuk. Szerintem nem a mágnesesség, se az elektromosság elvén alapszik, de ez már fizika és abba nem mennék bele. A lényeg, már 3 éves a lányom és még mindig semmi baja a kapuktól, sôt, ô is átmegy rajta:-)))

Itteni 1. válaszoló

2013. febr. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!