Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok,63...

VargánéG kérdése:

20 hetes kismama vagyok,63 kilóval kezdtem, és azóta felszedtem 11,5 kiló. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Soknak tartom nagyon, de nagyon kívánós vagyok, és iszonyat nehéz megállni, hogy ha megkívánok valamit, azt ne egyem meg!3 napja jó bőséges görög salit eszek, és kenyér helyett ezt a puffasztott búza ripsz-ropszot, de nem tudom még mit tehetnék?!
2013. febr. 7. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
semmi véleményem nincs :) egészségedre !! nem mindenki hízik 6 kg ot össz-vissz
2013. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, nem kevés, de ha odafigyelsz a továbbiakban, akkor nem lesz belőle 20-30 kg. Azért nem igaz, hogy egyáltalán nem kell odafigyelni, mert azért lehetnek belőle egészségügyi problémák.

Sok mindentől függ amúgy, hogy ki mennyit hízik vagy mennyi az ideális hízás a terhesség alatt, van akinek, például aki nagyon vékonyan kezdte a terhességet, hogy még a 20 kg is belefér.

2013. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22 kilót híztam a terhességem alatt,mindent megettem ami jól esett,pedig a cukrom miatt diétázni kellett volna.Semmi különös nem történt,félévvel a szülés után újból 52 voltam,diéta nélkül.
2013. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is így voltam a várandósság alatt. Nagyon kívánós voltam, hatalmas étvágyam volt. Mindig azt mondogattam magamnak, hogy folyton fogyókúráztam, odafigyeltem arra, mit eszem, most egy picit elengedhetem magam. Nagyon megbántam, mert szülés után egy évig küzdöttem a plusz kilókkal. Ha sikerül teherbe esnem újra, sokkal jobban oda fogok figyelni. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy kismamaként számold a kalóriákat (dehogyis!!!), de oda kell figyelni, hogy szülés után is elégedett lehess magaddal. A baba számára is az a jó, ha az anyukája boldog, és kiegyensúlyozott! Persze belefér egy kis "kényeztetés", de óvatosan! Csodás babavárást! :)
2013. febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, a 20. hét körül én is olyan 10 kiló körül jártam...

Most 36 hetes vagyok és már 20 kiló plusz van:(

Egyébként nem látszik rajtam (57-ről kezdtem), mindenki azt mondja akivel csak találkozom, hogy ohhh, milyen csinos kismama...DE iszonyú nehezen bírom magam, mindenem fáj, a lábam, a talpam állásnál. és ez biztos, hogy a súly miatt van:(


Átérzem a helyzeted, mert én is mindig éhes voltam, és tudom milyen nehéz megállni, de ha előről kezdenem biztos jobban odafigyelnék, és próbálnék kevesebbet enni!

2013. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)


Folyamatosan erről olvasgatok neten véleményeket, elég sok érvet, illetve megosztott tapasztalatokat találok arra vonatkozóan, hogy még véletlenül se diétázzak!


Egy 5 gyerekes anyuka barátnőm szerint, ha nem vizesedek, nem fulladok, és jól érzem magam a bőrömben, akkor ne aggódjak, csak sétáljak sokat :)


Még mindig várom a személyes tapasztalatokat :)

Nagyon érdekel ez a téma, meg minden ami a kislányommal kapcsolatos, napokat tudnék végigbeszélni erről :)

2013. febr. 7. 16:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is imádtam a várandósság minden pillanatát, és egész nap tudtam volna róla beszélgetni! :) Nyugodtan kérdezz bármit, szívesen válaszolok, és segítek, ha tudok! :) 4-es voltam
2013. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom :) Legszívesebben leülnék sok kismamával meg anyukával egy szobába, és a sztorikat, hallgatnám, meg mesélnék az aktuális érzésekről. :)

Teljesen be vagyok zsongva, és már nagyon várom...

Már mindent megvettünk... de olyan lassan telik az idő :)

2013. febr. 7. 17:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Kicsit soknak tűnik, most kéne visszafogni. Az előzőek már elmondták miért.

A saláta nagyon jó, a puffasztott búzából se egyél sokat, mert azért az is hízlal.

Próbálj meg mindenből kevesebbet enni, és többet inni. Pl. étkezés előtt igyál meg egy pohár vizet. Kevesebb fér a gyomrodba az ételből.

Ha nagyon éhes vagy, egyél csak 1-2 falatot és igyál. Menni fog! Sok sikert!

2013. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az első terhességem során elég sokat híztam (25 kilót), amivel nem is az volt a legnagyobb gond, hogy utána 1 év volt mire lement, hanem az, hogy magas volt a vérnyomásom, vizesedtem és toxémiás lettem a végére. A babám szerencsére egészséges lett, de nekem a terhesség utolsó harmada elég "terhes" volt a nagy súlyom miatt. Fájt a derekam, nehezen mozogtam, a levegővétel is sokszor nehézkes volt-szóval nem éreztem magam jól a bőrömben. Most a másodikkal vagyok állapotos, egyáltalán nem fogyózom, de arra odafigyelek, hogy ne kajáljak ész nélkül, esténként visszafogom magam, és kenyér helyett 2 sz. puffasztott búzás szendvicset eszem, sokat sétálok, és most jobban is érzem magam a bőrömben, mint az első terhességem idején. A 11,5 kiló hízás valóban nem kevés, de nem is vészes. Ha most elkezdesz odafigyelni, nem lesz baj. :) Boldog babavárást!

2013. febr. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!