Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka, akinél...

Van itt olyan anyuka, akinél szülés után nagymértékű vérzése volt a szülőágyon?

Figyelt kérdés

Most konkrétan arra gondolok,hogy majdnem elvérzett!!Mi volt a probléma?Nem jól vált le a méhlepény a méhfalról és azért?Vagy milyen esetekben áll fenn a veszélye az elvérzésnek?

Félek magától a szüléstől,hogy mennyire fog fájni meg ilyenek,meg ez a másik félelmem,hogy megszülöm a kisfiamat és én pedig ott maradok a szülőágyon,mert elvérzek :(

Első baba lesz,és már minden megfordul a fejemben :( Tudom,dilis vagyok!!


2013. febr. 8. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem azért ennyire nem volt vészes a helyzetem, nem is tudom, konkrétan mi volt, csak azt láttam, hogy a szülésznő nyomkodja a hasamat, az orvos meg ezerrel aggódó fejet vágott, és mondta, hogy nagyon vérzek. Azután elkezdett varrni, volt belső és külső varratom is, és ennyi. Másnap eléggé szédültem, majdnem elájultam, akkor néztek egy labort, de szerencsére nem kellett vért kapnom. Ne aggódj, ha olyan orvosod van, akiben teljesen megbízol, akkor minden rendben lesz:-) Sok boldogságot a Picúrhoz!
2013. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon véreztem, de először nem vette észre senki, mert pihentem, nem mozogtam. Aztán megfordultam, és éreztem, hogy ömlik belőlem. Az elsőnél még nem aggódtam, de amikor pár perc múlva újra mozdultam, és éreztem, hogy ömlik, akkor már kicsit ideges lettem.

Hívtam a szülésznőt, hogy ez normális-e, benézett a takaró alá, és elhűlt, azonnal rohant dokiért. Jött is, és konkrétan vagy 8szor teljes súlyával a hasamra tehénkedett. Nagyon fájt, sírtam is, de elmondták, hogy ha így nem tudják elállítani, akkor irány a műtő, ezért így utólag azt mondom, nem baj hogy ezt csinálták. Végül szerencsére elállt, azt mondták, nem a lepényből maradt bent, hanem a nyálkahártya vált le, és az okozta.


A szülésznőm azt mondta, ez nem gyakori, és nála még nem is halt meg senki vérzésben, pedig 30 éve csinálja. Úgyhogy ne aggódj, nem lesz semmi bajod! :D

2013. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is nagyon véreztem, valami a méhlepénnyel volt, pontosan nem tudom mi, mert nem teljesen voltam magamnál. Mikor kitoltak a szülőszobából visszanéztem, és láttam, hogy minden csupa piros a vértől.

A 2 órás szülés utáni megfigyelésből nekem 8 órás lett. Folyton nyomkodta a hasam a szülésznő, infúziót is kaptam, nem kelhettem fel, mert szédültem nagyon. A gyermekágyi időszak alatt is nyomatták a vasat belém. Szülés után 8 hétig véreztem még. Egyébként vérszegény is vagyok, most mégis itt vagyok, nem lett semmi bajom sem a kisfiamnak. Azóta rendszeresen menstruálok is.

2013. febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen szülés utáni vérzés általában ún. atóniás vérzés. Az az oka, hogy a méh nem húzódik össze rendesen, így nem nyomja össze az ereket. Azért az orvosok tudják, hogy mit kell ilyen helyzetben tenni.

Nyilván a szülés nem veszélytelen dolog, és sajnos még manapság is lehetnek súlyos dolgok, de nem erre kell gondolni! Nem lesz semmi baj:)

2013. febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ezért kell sok vasat szedni.. hogy szülésnél ne legyen erős vérzés. ha rendesen étkezel és nem vagy vérszegény akkor ne izgulj. általában a vékony alultáplált nőknél van probléma...
2013. febr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez nem igaz, én nem vagyok alultáplált, és mindig tökéletes volt a véreredményem, még a terhesség alatt is, ennek ellenére kialakult ez a vérzés.


Az atóniás vérzésnek nem a vérszegénység az oka, hanem az, hogy a lepény leválását követően bizonyos erek nyitva maradnak. A méh összehúzódása segíti ezen erek elzárását, amíg a gyógyulásuk be nem indul. Jelentős vérzés alakulhat ki, ha a szülés után nem megfelelő a méhösszehúzódás.

Ez teljesen független a vastól.

2013. febr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem is volt érdekes hogy csak az első babámnál , pont akinél a legkisebb volt a hasam és kisebb súlyú volt ő maga is (ezt csak azért írom mert utána olvastam aztán hogy mitől lehet atóniás vérzés és a nagy magzat miatt túlzottan kitágult méh meg ikerterhesség, polyhidramnion (túl sok magzatvíz)késői szülői életkor, meg ilyesmik voltak felsorolva nálam egyik se állt fenn).

Nekem is így volt hogy szülés után nemhogy csökkent volna a vérzés hanem több lepedőt elárasztottam. Nekem is rátámaszkodott a doki szorították belül kívül mert már majdnem a műtőbe vittek , katétert is kaptam a vizelet miatt mert pisilni se tudtam rendesen szülés után (ez nagyon fontos pedig hogy ne legyen tele a hólyag!).

Egyszer sajnos el is ájultam. Érdekes hogy egyáltalán nem féltem és nem aggódtam, láttam hogy a kisfiam egészséges és hogy a férjem vele van és onnantól magammal nem igazán foglalkoztam. Meghalni nem hagytak volna amúgy, a legrosszabb ami lehetett volna hogy kiveszik a méhemet, de szerencsére nem történ ilyesmi.

Én kaptam 2 egység vért is az ájulás miatt.

Nem kelhettem fel egy napig sajnos, ez rossz volt mert úgy a kisfiamat se hozták be hozzám csak másnap reggel. A tejem is nagyon nagyon nehezen indult be biztos a vérveszteség miatt is.(5 napra lett csak, addig csak fogyott a babám.)

Szerencsére az ezt követő 2 terhességemnél semmi gond nem volt pedig 1 kilóval nagyobb babákat szültem, és a szoptatás is nagyon jól ment.

2013. febr. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hú micsoda történetek :O

Akkor nektek jó izgalmas volt a szülés utáni nap is..remélem azért velem nem lesz ilyen gond..

Én nem vagyok vékony,tehát ebből adódóan alultáplált sem,még is vérszegény vagyok már kb 17 éves korom óta,tehát már 6 éve.Most szedem a vasat,remélem nem lesz semmi gond szülés után.

Köszönöm,hogy megosztottátok velem a történeteteket!!

2013. febr. 9. 13:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is a 2 órás megfigyelés helyett vagy 5-6 órát voltam a szülőszobán még. Vashiányos vagyok, az egész terhesség alatt az voltam. Én láttam, hogy rettenetesen vérzek szülés után, aztán összevartak, ahogy mások is írták, kívül-belül, vagy egy óráig tartott, mert fájt is eléggé. Utána mondta a szülésznő egyek-igyak, amjd úgy 2 óra múlva mondta üljek fel, de nem bírtam, szédültem, vérnyomást mért, baromi alacsony volt, akkor adott infúziót. Mivel a szülőszoba lent volt, az osztály meg az emeleten, így végül eltolt a liftig tolószékben, és akkor lifttel felvitt. Még jó egy napig alig bírtam megmozdulni, sokat szédültem, mondták, hogy szedjek vasat, de utána rendbe jött.
2013. febr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!