Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gonoszság tőlem, hogy nem...

Gonoszság tőlem, hogy nem akarom hogy a babánk a mi szobánkban aludjon?

Figyelt kérdés

Van egy szobánk amit hamarosan meg is csinálunk babaszobának, az ajtaja 2m-re van a miénktől, ha nyitva hagyjuk az ajtókat akkor mindent simán lehet hallani.(vettünk bébiőrt és légzésfigyelőt is) Én szeretném, hogy a babánk megszokja a külön szobát már az elejétől fogva. Sok ismerősöm küzd azzal, hogy újszülöttként a saját szobájukban aludt a baba, esetleg maguk mellé is vették az ágyban, barátnőm 4 éves kislánya még mindig a szülők között alszik mert 1-2 hónaposan odavették magukhoz és azóta nem tudják leszoktatni. Én nem akarok így járni.

Szeretném, ha a babánk is megszokná, hogy van külön szobája, saját ágya, és szeretném a mi kis szféránkat is megtartani magunknak.

Mindenki azzal piszkál, hogy miért nem rakjuk a babaágyat a mi szobánkba, mert szerintük ez lenne a természetes, minek egy pici babának külön szoba...

Amúgy a babaszobába lesz egy kinyitható kanapé, tehát bármi lesz én eltudok majd ott aludni.

Önző vagyok?

32hkm


2013. febr. 12. 14:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%
nem de majd rájösz ha óránként kell felkelni szoptatni büfiztetni pelenkázni még az a pár méter is sok lesz 3 hét után. nekem 3 hónapig biztos bent lesz a mi szobánkba s majd utána kerül át a sajátjába. nem merném ott hagyni és gépekre bizni a kicsit. azért vagyok anya
2013. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk is az első babánk a mi szobánkban volt 6hónapig. Azért, mert sűrűrn kellett éjszaka felébredni hozzá, szoptatni stb, és én úgy aludtam nyugodtan, hogy hallottam a szuszogását. Utána átkerült a saját szobájába. Már 3,5 éves, és nem kapott be közénk, szépen elalszik a saját helyén. Most van úton a 2. baba, vele is ugyanígy fogunk eljárni, pár hónapig a mi szobánkban lesz a kiságya, úgy mint az első gyerekünkkel.
2013. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó így, ahogy gondolod. Ha éjszaka felsír a baba, esetleg hasfájós, akkor te a külön szobában tudod szopiztatni, pelenkázni, ringatni, nem kell a férjedet zavarni vele.

Annak mi értelme lenne, ha csak a baba ágya kerülne át a ti szobátokba? Ha éjszaka pelusozni kell, ugyanúgy át kell menned a másik szobába.

A fiam is rögtön külön szobában volt, külön ágyban, ritkán aludt a mi ágyunkban, nem is szereti, nem alszik jól közöttünk, mi sem. Ettől még imádjuk, ő is minket.

2013. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
56%
Az elején még inkább veletek legyen szerintem! Tényleg gyakran kell kelni így neked is jobb lesz! Könnyebb! meg gondolj bele 9 hónapig veled együtt volt! Akkor egy másik szobában ha nem érzi a közelséged sokkal nyugtalanabb lesz! Én nem is tudtam volna nyugodtan lenni ha nem velem egy szobában van! De ezt mindenki maga érzi!
2013. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Nem vagy önző:).

Az én kislányom is külön aludt, de aztán egy hónap zombikorzó után rájöttem, hogy ez senkinek sem jó. Innentől első ébredés után jött mellém. Egy éves kora óta csak hajnalban jön át. Így megvolt a kettesben töltött idő is a nagyágyban, de nem kellett mászkálnom vagy a helyemen kívül aludnom.

De ha Neked az tűnik jobbnak, hogy Te mégy hozzá aludni a kanapéra ha kell, az is ugyanolyan jó:). Csak akkor a párod mellől fogsz "kiköltözni", amit meg én nem tettem volna:) De ez én vagyok:).

2013. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy gonosz, a 8 hónapos fiam az elejétől kezdve a saját szobájában alszik. Ő csak 1x ébredt éjszaka, azt is csak 8 hetes koráig, ráadásul tápszeres, úgyis fel kellett kelni megcsinálni a kaját és így mindenkinek meg van a privát szférája.
2013. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

És a munkába járó férjetek mit szólt az éjszakai mocorgásokhoz? Na ezt most nem úgy értem, hogy a férjem ki fog tőle akadni, de azért is gondoltam, hogy célszerű ha külön szobában van a pici mert ha a férjem éjszaka óránként arra ébred hogy én kiszállok az ágyból, szoptatok, pelenkázok, közvetlen a fülébe sír a pici, elég nehéz lesz neki munkába járni.

Ha a babánk éjszaka óránként fog kelni akkor maradok az ő szobájában a kanapén.

Ennyire rosszul gondolom ezt az egészet? Elkeserít...

2013. febr. 12. 14:59
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azért megnyugtat egy picit hogy van aki szintén így gondolkozik.
2013. febr. 12. 15:02
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem nyugodtan horkolt az ordító baba mellett. Ezt a férfiak megszokják, és tudnak aludni a baba és a te mocorgásodtól. Egyébként barátnőm is úgy csinált, mint te. A gyerek legelejétől kezdve külön volt, és az anyuka a gyerekszobában lévő kanapén tette a dolgát a gyerekkel. Mire elaltatta a kicsit, ő is mindig elaludt. Aztán nőtt a gyerek, és nem aludt el egyedül, csak ha az anyja is ott fekszik mellette. Ezzel oda jutottak, hogy jó 2,5 évig külön szobában aludtak a férjétől. Na én ezt nem csinálnám. 2.voltam
2013. febr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy önző. Ha van akkora lakásotok, hogy a picinek külön kis birodalma lehet, akkor ez a normális. A mi lakásunk 45m2, másfél szoba. Egyértelmű volt, hogy a fél az övé lesz. Az első naptól kezdve ott aludt. (nekem is van ott egy kinyitható ágy). A férjem dolgozik, korán kel , ha pici korában gond volt éjszaka elvonultunk az ő szobájába, míg meg nem nyugodott, aztán ki-ki folytatta az alvást a saját helyén. Most 15 hónapos, és 2 napja volt először, hogy ki kellett hozni közénk, és ott aludt, mert 4 rágófoga jön egyszerre, és kegyetlen szenvedés az éjszaka..:( De ez más kérdés :)
2013. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!