Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a legfontosabb szempontok,...

Mik a legfontosabb szempontok, amelyeknek a terhesgondozást végző orvosnak meg kell felelnie? HOnnan tudom, hogy jól választottam?

Figyelt kérdés

Kicsit talán szokatlan és értelmetlennek tűnő lehet a kérdésem, de a történet röviden a következő:


Hála Istennek problémamentes a terhességem, a 32. hétben járok. Terhesgondozásra pedig SZTK alapon, ahhoz az orvoshoz, akinek a körzetébe tartozom. Nekem soha, semmi problémám nem volt sem az ellátással, sem a modorával, de nem is várok el mást, mint hogy szakmailag jó legyen, nincs igényem sem jópofizásra, sem a szükségesnél bizalmasabb viszonyra.


Azonban szinte mindenki mástól azt hallom, hogy ugyanezt az orvost a bunkósága miatt már egy egész kis gárda ki akarja rúgatni, hogy sokan nem is engedik, hogy hozzájuk nyúljon, annyira durva, a hangneme minősíthetetlen a betegekkel szemben, amikor ő az ügyeletes a kórházban, akkor nem viselkedik lelkiismeretes orvosként, alig nézi meg azt, aki bemegy, megjegyzéseket tesz, stb.


Akik dicsérik, azok azonban éppen a szakmai tudásáért járnak hozzá, és semmi kifogásuk a modora ellen, ahogy nekem sincs, és tényleg soha nem tapasztaltam a fentiekhez hasonlót. Ezért is kértem fel a szülés levezetésére.


Most, hogy közeledik az idő, elbizonytalanodtam: mi lesz, ha élesben, vagy krízishelyzetben tényleg beigazolódik, amiket sokan mondanak róla? Hogy lehetek biztos benne, hogy jól választottam?


Hangsúlyozom, hogy ha ostoba fejemmel nem kezdek fórumokat nézegetni, semmi rossz érzésem nem lenne vele és a döntésemmel kapcsolatban.



2013. febr. 13. 10:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem is reméltem, hogy ilyen egyöntetű véleményeket kapok majd, nagyon sokat segítenek magamban a megfelelő helyre tenni a dolgokat.
2013. febr. 13. 11:23
 12/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokat keresgéltem mire találtam olyan orvost akit igazán megkedveltem. Jófej, bármit elmagyaráz akár többször is, nem érzed nála, hogy egy vagy a sok közül azon a napon. Abszolut meg vagyok elégedve vele! Aztán terhes lettem és persze szülni is nála szeretnék, így kíváncsibb is lettem, hogy mások mit gondolnak róla, és lehet véletlen de csak negatívumokat hallottam. Elmondták nagyképű kiskirálynak, lekezelőnek és még sorolhatnám. Hát én azóta sem tudok rosszat mondani rá, pedig évek óta hozzá járok. Persze a szülés még hátra van, de most már ragaszkodom hozzá, aztán majd júliusba kiderül :)
2013. febr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Ez olyan, hogy ápolóként dolgozok és vannak olyan betegek akikkel nem igazán jövünk ki. Nem nyafog nem idegesít csak amikor mi összekerülünk van egy un szimpátia, ami a másik kollégával már nincs meg és ég és föld a természetünk. Emberek vagyunk nem lehet mindenki szimpatikus. Én türelmesebb vagyok végig hallgatom a betegeket ugyan intézem is a dolgom. De vannak olyanok is akik agy Uram Isten rögtön azonnal kellene ellátnom és mindent dobjak el. Szerencsére nem vagyunk egyformák.
2013. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!