Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35-36 hetes kismamik, hogy...

35-36 hetes kismamik, hogy álltok a készülődéssel? Kisruhák mosása, vasalása, kiságy már össze van téve?

Figyelt kérdés

Én már kimostam mindent, de még nem vasaltam ki. Majd a héten. A kiságy már felállítva, a kórházi csomagomat a múlt héten betettem egy táskába.

Izgultok már hogy hogy lesz? Én nagyon!!!


2009. szept. 7. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jól állsz, lassan kikérheted a házassági anyakönyvi kivonat másolatát az önkormányzattól (ha a ti kórházatokban kérik), letöltheted a netről az anyasági és a tgyás v gyed igényléshez szükséges dokumentumokat, hogy ne a szülés után két nappal kelljen a férjednek nyomtató után szaladozni, én ezeket intéztem el a szülés előtti hetekben! És milyen jól tettem, mert 10 nappal hamarabb megszületett!

29 hetes + 22 hós

2009. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem már szinte minden rendben van, babaszoba kész, babaágy összerakva, a kisruhákat hétvégén mostam át és ki is vasaltam mindent:) Táskám összekészítve, szinte startra készen állok, igaz nekem előbbre jósolták a babát, bár jó volna még 1-2 hétig kihúzni:) Egyedül babahordozót nem vettem még, egyszerűen nincs olyan ami tettszene:)

36 hetes kismama:)

2009. szept. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor Te is jól állsz! :) Miért jósolták előbbre a babát? Nekem csak a családom mondja hogy szerintük előbb jön majd, de ezt nem tudhatjuk. Viszont még faros a drágám, így már lelkileg a császárra is készülök.
2009. szept. 7. 16:09
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is lassan megvan már minden ami a Manónak kell, ágy kipipálva, vasalás 90%-ban kész, csak az én kórházi cuccom nincs még összerakva, abba még kéne vennem egy-két dolgot, de a héten az is meglesz. 36+3 hetes km
2009. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyan en meg csak 33 hetes vagyok, de a korhäzi csomagot leszämitva teljesen kesz. (ugyan a 30. heten volt egy kis malörje a fiatalembernek odabent es akkor maximum 2 het 2in1-et igert az orvos, de meg egyben vagyunk kop-kop-kop) kamilla tea es babamerleg kell meg, de ha ugy alakul, ezt meg a ferjemre is rä merem bizni ;o)

Gyors es stresszmentes szülest mindenkinek!

2009. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én még csak 35 hetes vagyok,de már majdnem kész minden.

Még kell egy-két apróság és jöhet a gólya.

A kórházi motyót most kezdem összerakni.A legénykém ruhácskáit már mosnám ezerrel,de állandóan visszakérdeznek akinek mondom,hogy "MÁR???" Nem is értem miért kéne az utolsó hétre hagyni,főleg,h.ki tudja melyik az utolsó hét :)

Mindenkinek könnyű,gyors szülést!

2009. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Örülök hogy írtatok. Egyet értek, nem szabad a végére hagyni semmit. Még a vasalásra rá kell vennem magam, bár szívesen megcsinálnám, de nem jó sokat egyhelyben állni, főleg hogy nem csak a baba ruháit kell vasalni.

Babamérleget kölcsönbe kapunk. Talán nekünk is pár apróság kell még, de azt a gyerekorvos fogja majd felírni.

Még vele akarok találkozni, így majd felhívom a védőnőmet a héten hogy mutasson be neki.


Jaj, már nagyon várjuk a kis Törpillánkat mi is! :)


Gondolkodtatok már a szülésen? Féltek? Izgultok? Vagy még nem?

Én attól izgulok, hogy hogy fog indulni az egész. Sokat gondolok erre.

Meg aztán hogy hogy fogok boldogulni, mert én még soha nem fogtam újszülöttet!


További szép estét Nektek! Még írjatok ha van kedvetek!

2009. szept. 7. 20:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Első vok: ne ácsorogj a vasaló felett, állítsd a legalacsonyabb fokozatba és ülj le a tv elé! Komolyan mondom, én így vasalok, hamar elmegy az idő, és ülve negyedannyira sem fáradok el!

A szülés utáni dolgok miatt ne aggódj, ne hallgass senkire, ösztönösen érezni fogod hogy mi a jó a babádnak, meglátod, minden úgy megy majd ahogyan annak mennie kell, az anyai ösztöneidben bízz és akkor nem lesz semmi baj!

A szülés miatt is kár aggódnod, meg gondolkodni rajta hogy mi lesz-hogy lesz, meglátod, csak megtörténnek veled a dolgok (szintén ösztönös és szülésznő is támogat majd) a vége pedig mindig ugyanaz: boldog fáradság, édes kisbaba! Minden jót!

2009. szept. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én ma léptem a 37.hétbe,remélem nem baj hogy írok. Már minden készen van, kiságy összerakva ágyneművel, a kis ruhácskákat már a 20.héttől mostam vasaltam, ahogy kaptam-vettem, a kórházi csomagom is készen volt a mult héten. A szülésen gondolkodom, de tényleg nem jó rágódni rajta, tervezni, hogy legyen, mert minden jön majd magától. Nekem honap lesz a második ctg-m, csütörtökön egy uh-m, erre kíváncsi vagyok, hogy a babám hogy fekszik, mert a mai napig forgolódik!

A vasalást én is a tv elött bonyolítottam le, így jobban telt az idő.

Nekem kisfiam lesz és Rolandnak fogjuk hívni, a Te kislányodnak mi lesz a neve??

Boldog babavárást!:-))

2009. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, ma már én is úgy vasaltam hogy leengedtem a vasalódeszkát a legkisebb fokra és ülve :) De minden kész! :)


Kedves Utolsó! Dehogy baj hogy írtál! Jó érzés a tudat hogy már minden előkészítve, és ha jön a baba akkor jön. Én még nem tudom mikor megyek uh-ra, de már nagyon várom.

Te érzel már valamit? Nyákdugó?

Nekem semmi, bár remélem hogy még legalább 2 hétig bent marad. :)


Jóccakát Mindekinek!

2009. szept. 8. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!