Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok, hétfön...

7 hetes terhes vagyok, hétfön megpropbáltam lerakni a cigit ami a mai napig tartott, nem birtam már tovább és elszivtam egyet! Mit csináljak hogy ne akarjak már egyátalán rágyujtani?

Figyelt kérdés
2008. jún. 5. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
nemtudom!!!!!!!!!Néha beleszívok a párom cigijébe, de naponta összeadva kb egy cigi ez. Próbálj meg te is így legalább.Tudom ezt sem kéne, de no comment.
2008. jún. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Ezt minden dohányzó kismamának leírom: Gondolj fejlődési rendellenességekre, alacsony születési súlyra, koraszülésre és arra, hogy amikor te élvezettel szívod a cigarettát, a kisbabád éppen levegő után kapkodva fuldoklik. Hát tényleg ezt akarod? Ha valami baja lenne hogy számolnál el magaddal? Semmi sem mentség arra, hogy árts a babádnak. Szegény, még olyan picike, és tehetetlen az ártó dolgok ellen! Már most nem csak magadnak ártasz, már felelősséggel tartozol egy másik életért is, és ő nem tud szólni, vagy nem tud védekezni a rossz dolgok ellen, ezt te tudod megtenni helyette. Én is dohányoztam terhesség előtt, nem is keveset, de amikor megtudtam hogy terhes vagyok, nem volt kérdés, hogy melyik fontosabb, a babám egészsége, vagy a bagó, és egyből letettem. Nem volt nekem sem könnyű, még néha álmomban is előjön, de hidd el, megéri! Kitatás, és sok sikert a leszokáshoz, és persze boldog babavárást! 16 hetes kismama
2008. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Próbáld kerülni az olyan helyzeteket, ami kívánja a cigit.

PL:Ne edd magad tele; ha kávézol igyál rá vizet, az elveszi az ízét, és nem kívánod annyira; Tarts távolságot azoktól akik cigiznek; ha párod is dohányzik kérd meg szokjatok le együtt.

Ha végképp nem megy kérd a háziorvosod segítségét.

Egy dolgot NE TEGYÉL: NIKOTINTAPASZT VÉLETLENÜL SE használj. Akkor inkább fokozatosan tedd le.

Sőt szerintem, ha már nagyon "örjöngessz" inkább szívj néhány slukkot. Jobban árt az idegeskedés.

Remélem segíthettem. Sok szerencsét, és boldog babavárást!

18 hetes kismami

2008. jún. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogyha 7 hetes vagy miért csak most hétő óta próbáltad letenni.... Nem volt tervezett a baba? Mert ha nem akkor hajrá és próbáld megállni valahogy... De ha terveztétek akkor szégyeld magad..
2008. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem értelek!!! Én is dohányoztam, két nap alatt egy doboz. Aztán amikor a baba szóba került, már csak napi egy-két szálat szívtam! De már ettől olyan lelkiismeret furdalásom volt, hogy el sem tudom mondani, de azzal nyugtattam magam, hogy biztos nem jött össze elsőre! De összejött!!! És négy hetesen, az első pillanatban, ahogy megtudtam abbahagytam a dohányzást! Ráadásul nekem a párom dohányzik, szóval nincs olyan hogy megfeledkezhetnék róla! De az biztos, hogy ha egy beteg babám születne, azt az életem végéig nem tudnám megbocsátani magamnak!!!! Úgy gondoltam, engem minősít, ha terhesen dohányzom és egyáltalán milyen anya lesz belőlem, ha már most magam helyezem a gyerek elé!!

Lehet, hogy a születés pillanatában nem veszel észre semmit, de később lehet asztmás, hiperaktív és még sok más baja is!

Nem értem miért erősebb a nikotin utáni vágyad, az egészséges gyermekedével szemben?!?!! Gondolkozz el ezeken és szerintem sikerülni fog letenned a cigit!!!!! Szorítok nagyon! Egyet ne feledj, csak akaraterő kérdése, minden rajtad múlik!!!

2008. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Megprobálom ismét,remélem sikerül....
2008. jún. 5. 21:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról című könyvét! Működik, akaraterő nélkül, röhögve le tudod tenni a cigit és nem egy drága könyv! Göndolj a babádra, akinek még a passzív dohányzás is ártalmas! Én napi 1,5-2 dobozzal szívtam a terhességem előtt!!!! Azonnal letettem, amint kiderült, de a férjem így is dohányzik ami miatt nem kevés vita volt köztünk.
2008. jún. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!