Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak DOHÁNYOS kismamák/anyukák...

Csak DOHÁNYOS kismamák/anyukák válaszaira lennék kíváncsi! Szülés után hogy tudtatok, illetve mikor kimenni rágyújtani? Hogy kezeltek emiatt benneteket? Milyen sűrűn járhattatok ki, illetve ha veletek volt egy szobában a baba, hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Mindenki tisztában van vele, hogy ez ártalmas. DE! Aki nem tudta letenni és elég erősen dohányzott szüléskor is, azokhoz szól a kérdés, nem pedig az ellenzőkhöz. Nem vitát szeretnék kiváltani ezzel a kérdéssel, csupán a tapasztalatokra vagyok kíváncsi.
2010. máj. 12. 12:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/179 anonim ***** válasza:
65%
Én nem dohányzom, így a véleményem megtartom magamnak. De a kórházban nem egy füstölő anyukát láttam, akik pár órával szülés után vígan szívták a kijelölt dohányzó részen a füstöt :((( Szegény babák!!!
2010. máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/179 A kérdező kommentje:
Direkt kértem, hogy azok válaszoljanak, akik dohányoztak.
2010. máj. 12. 12:55
 3/179 anonim ***** válasza:
87%

Én sem dohányzom, DE:

ahol én szültem egy Klinikán ott szülés után 2 óra a megfigyelőben, ahonnan biztosan nem tudsz kimenni, ha két órán belül nem sikerül a pisi, akkor tovább kell maradni. Aztán átkerültünk a szobába, babával együtt. Onnan már oda mentél, ahová akartál. Sajnos az én klinikámon is voltak, akik dohányoztak, ők a közeli erkélyre tudtak kiállni, illetve le lehetett menni az épület elé. Nem fogják ellenőrzi, hogy mikor hol vagy, kivéve vizit és egyéb vizsgálatok alkalmával.


Azért gondold meg, ezt a dohányzás dolgot, én ennyit tudtam segíteni!

2010. máj. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/179 anonim ***** válasza:
89%
Előző vagyok, nálunk senki rá sem szólt a kismamákra, ahogy írtam, ha a szobába kerülsz, oda mész, ahová akarsz. A szülés utáni megfigyelést kell kibirni. Én jól voltam, szülés után 2 órával már én is két emelettel arrébb kellett menjek, szabadon sétálhattunk.
2010. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/179 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2010. máj. 12. 13:03
 6/179 anonim ***** válasza:
72%

Én sem dohányzom,(tudom,mit kértél!)

Babás szobában: ha valamiért le akarsz menni,akkor kérheted,hogy egy időre a csecsemős vigye el. Ha kérdi miért,mondd azt,hogy a látogatód most szólt,hogy 2 perc,és ott vannak,vagy le szeretnél ugrani a büfébe... mert elég szépen letolják a dohányos anyukákat,holott semmi közük sincs hozzá! Páne,hogy nem a baba közelében gyújt rá az anyuka, hanem a kijelölt helyen!

Ha meg nem babás,akkor a 3 óránkénti szopikat leszámítva,bármikor lehetőséged van kimenni,és rágyújtani.

Remélem,segítettem!

2010. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/179 anonim ***** válasza:
95%

Bocs, már megint egy nem dohányos :)

Szülés után 2 óra örző, majd elhelyeznek az osztályon, elmondanak egy-két dolgot, megmutatják a csecsemőosztályt stb, addig biztosan nem tudsz rágyújtani, de utána már mehetsz, ahova szeretnél, legalábbis nálunk így volt. Úgyanúgy lemehettél büfébe, mint ki a látogatókhoz, aki pedig dohányzik, az kiment az épület elé, soha senki nem szólt semmi rosszat.

Közvetlen ágyszomszédom dohányzott és semmilyen beszólást nem kapott se tőlünk, se a személyzettől. Rooming-in rendszer volt, amikor lement cigizni, akkor betolta a babát a csecsemőosztályra (ahol én szültem, ott kifejezetten tilos a másikra hagyni a babát!) .

Amikor visszajött, mindig szappannal kezet mosott és vagy evett valamit vagy fogat mosott vagy rágózott, mert a fejünk kb másfél méterre volt egymástól és még közöttünk ott volt az én babám a kis tolható ágyacskájában és nem akarta, hogy zavarjon minket a cigiszag.

Szerintem egy szimpatikus nővértől kérdezd meg, hogy hol dohányozhatsz, illetve elmondják majd úgyis, hogy mikor kell bennt lennie a babának a csecsemőosztályon + ott vannak az étkezések, amikor úgyis be kell vissza kell vinni őket, amíg eszel, szóval van alkalom bőven, amikor el tudsz lógni simán 10 percre!

2010. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/179 anonim ***** válasza:
89%
Előző vagyok, az lemaradt, hogy császárnál bonyolultabb már a dolog sajnos, mert ott nagyon sokat vagy örzőben, műtét után 6-8 órával tudsz először felkelni, kivisznek zuhanyozni, de a katéter még utána is bent van egy darabig és azzal nem tudsz kimenni majd :(
2010. máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/179 anonim ***** válasza:
90%

Én a második válaszoló vagyok: babát szerintem nyugodtan ott tudod hagyni, minimum két v. többágyas szobában. A szomszédod biztosan oda fog figyelni a babára. Egyébként meg tudni kell, hogy egy néhány napos csecsemő nem fog ficeregni az ágyon, mozogni még nem igazán tud, maximum kiabál.

Félreértés ne essék, imádom a gyerekeket, kettőt neveltem teljes odafigyeléssel, szeretettel, de azt gondolom, nem jó, ha túlpánikolja az ember a dolgokat.

2010. máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/179 anonim ***** válasza:
48%
Aki nem tudta letenni, még a baábja érdekében sem, az szánalmas!
2010. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!