Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha van fogadott dokid, és...

Ha van fogadott dokid, és éjszaka folyik el a magzatvíz, akkor nem ciki éjszaka hívni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne ciki? Kifizeted(kibéreled) :D
2013. febr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem neked kell hívni a dokidat. beslattyogsz a kórházba és majd az ügyeletes orvos értesíti. gondolom meg fogják kérdezni van-e orvosod és ha van,akkor értesítik ők. már csak azért is,mert vaklárma is lehet,te nem tudhatod otthon biztosan,akkor meg ugye minek menne be?
2013. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
de az lesz a legjobb, ha megkérdezed őt magát,hogy mit tegyél,ha úgy érzed beindul a szülés!
2013. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nem ciki..az idejét fizeted meg,hogy ott legyen amikor kell,akár éjszaka is...
2013. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk azt mondta a fogadott dokim, ha bármi van éjjel vagy nappal hívjuk, ők erre felvannak készülve, nálunk a naptárába bevannak írva a kismamái, ki mikor szül stb. Ismerősünk, aki már szült a dokinknál, mondta, h éjjel éjfél körül folyt el a víz és hívta is telón, mondta, h menjen a kórházba, ő is ott lesz nemsokára!
2013. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
jah,bocsesz,ha elfolyik a magzatvíz,az nem vaklárma :)
2013. febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, eddig mindig én hívtam mikor valami bajom volt.

Csak olvastam, hogy sokszor éjszaka indul meg a szülés, és nem is tudom, de vhogy olyan ciki éjszaka közepén telefonálni...

Bár az is igaz ami az első írt, hogy lényegében már a terhesgondozás alatt 100 ezer felett fizetsz ki, és még ehhez jön a szülés!

2013. febr. 16. 18:19
 8/11 anonim ***** válasza:
A szülések többsége éjszaka indul be.Azért fizetsz neki,hogy nála szülhess,mindegy melyik napszakban.Ez a munkája,nyilván az "áldozatokkal" együtt vállalta.
2013. febr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még barlangban éltünk, az embereknél épp úgy, mint az élővilág legtöbb tagjánál, éjszaka indult be a szülés, mert ez az időszak volt a legveszélytelenebb mindenféle szempontból. A szülészek nagyon jól tudják, hogy ez ma is benne van a pakliban, tehát egyáltalán nem gáz felhívni őket éjjel, mert szokva vannak hozzá.

Az már cikibb, ha a gyerkőc épp akkor kívánkozik kifelé, amikor az orvos az előző nap ügyeletes volt. A mi kórházunkban ilyenkor az orvos 24 órán keresztül ki van tiltva az osztályáról, tehát semmilyen indokkal nem mehet be, max látogatóként. Ez is jogos valahol, mert lenyom egy normál nappali, aztán egy (vagy alvós, vagy szülésekkel tarkított ) éjszakai ügyeletet, szinte pihenés nélkül. A szülész is ember, valamikor neki is aludnia kell, mert ha valamit elnéz fáradtságból, abból nagy baj lehet... De az ismeretségi körömben voltak már néhányan, akik emiatt szültek ügyeletesnél, pedig volt választott orvosuk.

2013. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
Én megkérdeztem a terhesség végén az orvosomat hogy ilyen esetben mi a teendő, és azt mondta hogy én semmiképpen ne hívjam, hanem menjek be, és majd a kórházból felhívják őt. Pontosan ez történt hogy este 11-kor folyt el a vizem, ráadásul szabadságon volt, ezt tettem amit mondott, bementem a kórházba, az első vizsgálaton mondtam az ügyeletesnek hogy XY a fogadott dokim, mondta hogy akkor nem piszkál nagyon, nehogy megszüljek mielőtt odaért :) Felhívták, bejött hozzám, nem volt ezzel semmi gond. De lehet hogy más orvos inkább azt mondja hogy hívd te, szóval erről őt kellene megkérdezned.
2013. febr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!