Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek alacsony vérnyomás...

Mit tegyek alacsony vérnyomás ellen?

Figyelt kérdés

Mindig is alacsony volt a vérnyomásom, olyan 90/60 körüli. Azon szoktam viccelődni, hogy nem gutaütésben fogok meghalni.:)

Tegnap délután főzés közben lehajoltam az alsó szekrényhez a konyhában, és alig tudtam talpon maradni annyira megszédültem. Gyorsan leültem és megmértem a vérnyomásomat: 109/55 !! Nem szoktam méregetni, de most kíváncsi voltam, hogy mitől lehetett. A fejem is fájdogált egész délután. Mit tehetek, hogy egy kicsit magasabb legyen? Reggelente iszom egy nagy adag 50% koffeines kávét, de többet nem merek. Viszont elvágódni sem szeretnék az utcán vagy bárhol.

16 hetes km


2009. szept. 8. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanez. Csak már 14 hós a babám, de amikor megjön előtte olyan rosszul vagyok, hogy fekve szédülök.

Sok folyadékot igyál, meg napközben is nyugodtan kortyolgass tejes kávét, esetleg teát.

A kávéból a koffein hamar felszívódik a teából csak fokozatosan.

2009. szept. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mindha csak magamról írtam volna. A védőnő nekem azt mondta, hogy 1 héten 2-3X este 1deci vörösbort kéne inni és az segít. De én ezt kihagytam. Mást sajna nem tudsz tenni, nekem volt már 85/50 is, sötétség volt előttem jó idejig. Én még délben is iszok egy kávét,az egész jó idejig órájig. 14 hetes kismama+ 14 hónapos kisfiú anyukája:)
2009. szept. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem a teával megpróbálkozom, azt amúgy is szeretem. Ott inkább a sok cukor aggaszt, de nem lehet minden tökéletes:)
2009. szept. 8. 12:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem normális esetben is ilyen alacsony a vérnyomásom! Nagymamám mindig azt tanácsolja hogy igyak meg háromszor 2 dl vizet és az "felpumpálja" a vérnyomást!

Nekem egyszerse vitte fel,de utána biztosan jobb! A fejfájás pedig szerintem az időváltozás miatt lehet. Kismamaként szerintem még érzékenyebb vagy! Sok boldogságot a babához! 24/l

2009. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!