Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik héttől nem ajánlatos...

Hanyadik héttől nem ajánlatos már háton feküdni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy bizonyos korú terhesség után már nem ajánlott a hátunkon feküdni/aludni, mert akkor a baba súlya elzárhatja a köldökzsinórban áramló vér útját, oxigénhiány, és az ugye nem jó. Hanyadik héttől van ez? Köszönöm.
2013. febr. 19. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen ez igaz, bal oldalt ajánlott feküdni,és főleg a 20.héttől nem javasolják a háton fekvést már.
2013. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert a jobb oldallal mi a probléma?
2013. febr. 19. 10:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Már a terhesség elejétől érdemes a bal oldalon aludni, mert a vesékből így jobban tud ürülni a vizelet és így jobban ki lehet védeni a vesetágulatot. Ha jobb oldalon alszol, akkor ott hamarabb felgyülemlik a vizelet és tágulat léphet fel.
2013. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem mindegy melyik oldalon alszom?ha a jobb oldalon akkor ott gyülemlik fel,és forditva is lehet nem??
2013. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na,én meg pont úgy tudom,hogy jobb oldalon kell feküdni,mert ha bal oldalon fekszünk akkor terheljük a szívünket.Én 20 hetes vagyok és én még mindenhogy alszok,jó hason már csak félig tudok.Háton úgy se lehet sokáig feküdni,mert egy idő után nyom a baba.Szerintem úgy aludj,ahogy neked kényelmes.
2013. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én végig háton feküdtem, mert oldalt fájt a hasam. Semmi bajom nem lett tőle, a babának sem. Én is hallottam erről a nem ajánlott a háton fekvés, de nekem nem ment máshogy.
2013. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát én semmi ilyet nem hallottam. A háton fekvésről is csak annyit, hogy azért nem lesz kényelmes, mert a baba egyre nehezebb. De én mindenhogy alszom, kivéve hason, de ez természetes. Jó a bal oldal is, a jobb is, a háton alvás is, ahogy éppen a kis pocaklakónak jó, hiszen mindig rugdos, ha nem jó neki a pozíció :D Szerintem úgy aludj, ahogy kényelmes. 34khm
2013. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gabi86 ***** válasza:
én a bal oldalamon szeretek feküdni,de a kis lányom addig rugdos míg nem fordulok a jobb oldalamra.én is hallottam erről hogy nem lehet háton feküdni,de nekem nem is mindig kényelmes,de nem csinálok belőle problémát,ha úgy ébredek fel,hogy háton fekszem.álltalában úgy pörgök egész éjjel mint egy grill csirke. :-) 26hkm
2013. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem a doki a 30 hetes uh alkalmával mondta el, h. háton ha lehet ne,inkább bal oldalon. ettől függetlenül néha úgy kényelmes.
2013. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem onnantól, hogy nem kényelmes. Nekem pl. az elejétől kezdve nem volt az.
2013. febr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!