Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szent Imre kórházban szült...

Szent Imre kórházban szült valaki? Milyen ott az ellátás, ha nincs fogadott orvos?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert oda tartozom, és voltam ott egyszer, igen kulturált hely, de az ellátás is?

2013. febr. 19. 13:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

mikorra vagy kiírva?

csak azért kérdezem, mert napokon belül szülök, és ott, ha hazajöttem leírom majd a tapasztalatokat :)

nekem sincs fogadott dokim.

anno anyu ott szült minket, meg volt elégedve :) de ez már régebben volt ugye, tehát erre nem lehet alapozni...

2013. febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Kétszer is szültem a Szent Imrében, 2008-ban és 2010-ben. Egyszer sem volt fogadott orvosom. Az ellátás tökéletes volt. Nagyban függ a szülésznőtől úgyis, hogy milyen lesz. Érdemes meghúznod magad, nem ordítozni, veszekedni, hogy lassúak, akkor kedvesek lesznek. Ha van lehetőséged kérd az alternatív szobát, nekem kétszer is sikerült ott szülnöm, ég és föld a különbség a szülőszobához képest. A csecsemősök nem túl kedvesek, javaslom, hogy a babádat csak addig hagyd náluk amig feltétlenül szükséges, és szoptasd ahányszor csak tudod. Ha beadod nekik éjszakára mert aludni szeretnél, akkor letápszerezik kérdés nélkül, és majd másnap csodálkozol hogy miért nem eszik a gyerek. A kaja nulla, vitess majd be enni mert éhen fogsz halni. Látogatni nem lehet, ill. te kimehetsz a folyosóra, de a babát csak üvegen keresztül nézhetik. A szoba egyébként tiszta, minden reggel 5 kor megjelenik a takarítónő és nagy robajjal odébb tolja a kukákat. Mire pont elaludnál... Egyébként csak jó tapasztalataim vannak, bár harmadjára nem ott fogok szülni. Minden jót!
2013. febr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

1-es, elvileg ápr. 10-re, de szerintem előbb fog jönni :D

De mindenesetre várom a tapasztalataidat.

2-es, huha, remélem én is, nem vagyok ordibálós, meg kiakadós, de milyen az az alternatív szoba???

2013. febr. 19. 14:33
 4/20 anonim ***** válasza:

Bocsi az OFF-ért! :)

Én ápr 8-ra vagyok kiírva, de szerintem nekem is előbb fog jönni. :)

Azt meg tudja valaki mondani, hogy a babának mit kell bevinni a kórházba (ruhát, pelenka, stb)? Anyukának kell mellszívó?

2013. febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Még a végén az is lehet, hogy találkozunk 4-es :D

(A védőnő mindent elmond, mit kell bevinni, én jövő hézen talizom vele ez ügyben...)

2013. febr. 19. 16:44
 6/20 anonim ***** válasza:
Én a Szent imrében szültem 2010 fogadott dokival,szóval ehhez a részhez nem szólok hozzá!A babának textil pelenka,pelenka,popsikrém,popsitörlő,fülpiszkáló,alkohol,hintőpor(ezek a köldökéhez,mert a csecsemősök csak fürdéskor ápolják le egyszer),sapka,kiskesztyű hátha karmolászná magát és takaró,mert ha odatolod az üveghez a látogatóknak eléggé jön a huzat,illetve folyamatosan ki be mászkálnak az anyukák,dokik,ápolók!Vihetsz be mellszívót,hogy serkentsd a tejed,ha esetleg nem kifelé áll a bimbód,akkor tanácsos egy bimbóvédő(nem kiemelő) én aventeset használtam és bevált!Babára csak kórházas ruhát adhatsz,illetve adnak a csecsemősök,de ha kérsz hogy le szeretnéd cserélni akkor adnak...ezek a ruhák tiszták,de általában szakadtak vagy hiányzik róluk a gomb,kapocs!Amikor én voltam ott akkor a takarító nem 5-kor jött hanem 8-10 között,reggel 6 körül a csecsemősök rontottak ránk egy lázmérővel(hirtelen a hónaljamat se "találtam")Amúgy délelött mindig jön valaki,felnőtt vizit,csecsemős,takarító,reggeli,ebéd,lázmérés...délután már nyugisabb,csak a babafürdetés és az esti vizit van,aztán nem zargatnak!Én simán betoltam egyik éjjel a gyereket a csecsemősöknek,így legalább tudtam aludni 7 órát és hát ez a gyerek születésével 1évre,ha nem többre megszűnik,szóval én amondó vagyok hogy használd ki hogy vigyáznak rá és ha kell megetetik(sztem semmi baja nem lesz 1-2 adag tápszertől)...csecsemősök egyébként nem bunkók,csak elfoglaltak,de ha kérdezel tőlük akkor szívesen válaszolnak,de ha nem kérdezel maguktól semmit sem mondanak!Ha szeretnél lefürdeni akkor is betolhatod hozzájuk,vagy amikor elviszik a babát fürdeni,akkor te is elmehetsz,esetleg vigyáz rá a szobatársad!Én a sima szülőszobán szültem,nekem tökéletesen megfelelt,bár összesen fél órát töltöttem ott míg kibújt a gyerek,a többi idő az én rendbetételem volt!Nekem összességében nagyon szimpi volt a kórház,a következő babát is ott fogom szülni szeptemberben :) ha lesz dokim,ha nem!
2013. febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én is ott szültem 1,5 éve, a véleményem megegyezik a fentiekkel, kivéve, hogy egy doki sem nézett rám a szülés után, mivel nem volt fogadott orvosom. ezt nagyon furcsának találtam, mert volt egy kis gátsebem, rengeteg vért vesztettem, mégsem. a vizit során a dokik meg csak körberohantak, nem kérdeztek semmit, nem néztek ránk. Ilyen irányú tapasztalat esetleg?
2013. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 szsuzs ***** válasza:
Én 2x szültem fogadott orvos nélkül. A kórház nagyon természetesség párti, harmadszor nem megyek oda, mert könyörgés mellett sem kaptam fájdalomcsillapítást. Az alternatív szobában iszonyú alacsony az ágy 9 hónapos pocakkal, de szép és jó és a többi szülőszoba is rendben van. Van 1 közös vajúdó, ahová a párod nem mehet be, szülőszobára csak a végén kerülsz... pedig pont a vajúdásnál lenne szükség a párodra és pont nem akarod a többieket szintén vajúdás közben hallgatni. De mindentől függetlenül a gyermekágyas rész rendben van, engem fél 6-kor keltettek a lázmérővel mindig. 2-3 ágyas szobák, külön fürdővel, tiszták...Nekem anno adtak takarót is a babához, és a saját mellszívót csak sutyiban használták a szobatársaim, mert elvileg nem vihetsz magaddal. Nekem a köldökápolásra 2. alkalommal a betadine jobban bevált, a hintőpor borzasztóan kiszárította a pici bőrét. A csecsemősök elfoglaltak, de szerintem lehet velük kommunikálni. Én azt kifejezetten szerettem, hogy a szobába nem jöhettek be látogatók, lehetett nyugodtan pihenni, szoptatni.
2013. márc. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 szsuzs ***** válasza:
engem sem vizsgáltak a dokik szülés után, mondjuk kérdezték, hogy van-e panasz. ha lett volna vizsgálnak. Én személy szerint borzasztóan örültem neki, hogy nem nézegetnek. De a sógornőmet pl minden nap megvizslatták...
2013. márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én is április elejére vagyok kiírva, de megfigyelés miatt már 1 hete bent fekszem a gyerekágyon Szt. Imrében. A babának csak pelus és popsitörlő+popsikrém kell, ruhát adnak.

Ellátás: ma töltött csirke volt az ebéd rizibizivel, de tegnap ehetetlen sóska... A dokik, nővérek, szülésznők normálisak, van ultra kedves és morcos is. Nekem van fogadott orvosom, a szobatársamnak nincs, de őt is normálisan ellátják. Persze, a dokik a saját betegükre 5-ször jobban odafigyelnek, de saját doki nélkül is ajánlom ezt a helyet! :)

2013. márc. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!